Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Ráda si popovídám

$node->uid)); ?>
Obrázek uživatele goska

Diskuze: Ráda si popovídám

Diskuze založena: 29. Října 2008 - 12:53
Autor/ka diskuze: goska

Dobrý den, dnes jsem tady poprvé a vůbec se tu nevyznám. Ráda bych si s někým popovídala. Jmenuji se Helena, jsem z jižní Moravy. Můžeme povídat o čemkoliv. Mám ráda přírodu, kytičky, ruční práce, turistiku, cestování, četbu, zajímám se o cizí jazyky, sport a všechno pěkné kolem nás. Budu ráda, když mi napíšete.

Poznámka ke komerčním sdělením:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitní diskuzi. Nevkládejte proto do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.
Obrázek uživatele Poletucha

Krásné, letní prázdninové dny!

 


Zdravím po dlouhém čase!

Zdravím moje milé kamarádky a kamráde!

A hlásím, že včera večer jsme s Rebí chodily hodinu po sídlišti, bylo to příjemný. Dneska ráno opět hodinku, ale už je tam hnusný vedro! Já stihla zalít, umýt nádobí, nachystat si oběd, utřít prach a tím jsem s veškerou činností dnes skončila!

Myslím na ty moje kluky, vyjeli ráno v sedm na kolách na Moravu – 100km! Jeli na počest táty. Laco tam dorazí autem z Blavy a v pondělí se vracejí. Mám obavy o nejml.synka, má problémy s kolenama, tak jak to zvládne. Doufám, že mi po příjezdu tam, dají vědět aspoň SMS!

Už jsem dneska vytáhla i větrák, ale zatím nezapla, čekám na horší vedro!
Konečně mi přišla pozvánka k ukončení dědictví, tak příští čtvrtek tam jedu a jako bonbonek mi zároveň bylo oznámeno, že budu platit 13 800Kč! Jsem protočila panenky! A to se od loňska neplatí dědická daň! Toto je pouze notářce. V příštím životě budu notářka!88h-ncc717wy

Tak se opatrujte, vodu hodně pijte a nic nedělejte

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Barča

pro kámošky a kámoše...

Děkuji všem gratulantům za přáníčko. Taky kytky jsou nádherné, voňavé. Jsem zvědavá, jak všichni přežijeme ty vedra,co teď panují.? Až do mých skoro 40 ti let  v kalendáři Jaroslava vůbec nebyla.Byl  27.4. jen Jaroslav a pak Jaroslavu přidali od 1.7.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Jestli pravda je ....... co Zdena tu vyslovuje ???

Když Baruška svátek má,no kazdej kdo zná,

tak se usmívá a na zdraví  vinšuje ??

Takže já, se k tomu davu přidávám a

hodně zdraví,slunka posílám .......no vážně !!

                                                       Zdraví  ........................ Bobo

Obrázek uživatele Sidi

Barušce

Chtěla jsem to napsat do přáníček, ale ta kolonka se mnou nemluví.
Milá Baruško, přeji Ti k svátku vše nejlepší, hlavně zdraví!!
Se všemi se prázdninové loučím, odjíždím na chalupu. Mějte příjemné prázdniny!

IMG24.EU

 

Sidi

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Čtení knih ........nabídka

Mám pro SS nabídku knih ......  co se humoru týče a chechotu nepopsatelného ........klepněte na www.palmknihy,e-knihy zadarmo a máte možnost stáhnout,co se ráčí......? Př-Oranžový tic ,,,,,,,,,, 0,-Kč,Srandovník 1 a 2 ....... 0,-Kč

                                   Zkuste a možná uvidíte ....................... humoru zdar !..... Bobo

Obrázek uživatele Barča

pro Maruš a všechny kamarádky a kamarády

Dívala jsem se, jak krásně pleteš košíčky.Doufám, že máš napletené košíky svýma rukama i pro sebe na ty třešně.Ani nevíš, jak vám závidím / v dobrém slova smyslu / , že máte pro sebe třešně a nemusíte je kupovat. Já je zde kupuju za 79.- Kč za kilo.Jahody 50.-,borůvky 80.-/ L Jezdili jsme nějaký rok na chatu k Táboru.Sousedka vedle měla dva stromy  třešní.Jeden otrhali a druhý - stejná kvalita nechali pro ptáky.Nechápu.Kdyby to otrhali a prodali na trzích,jen by se po nich zaprášilo.V sobotu jsme byli na výletě.Kdyby někdo nevěděl kam zajet,doporučuju Slatiňany.Nádherný zámek a zámecký park přechází plynule ve volnou přírodu.Za shlédnutí stojí i muzeum koňů,které jsou zde chovány. 

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Barča

pro všechny kamarádky / dy i ty, co jen nakouknou

Jako vždy zase poslední gratulace.Přeji Zdence vše nejlepší v osobním životě a hlavně hodně zdraví.

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Děkuji Bobo za milé přání. Posílám Ti bublinky, poděl se s děvčaty.
Dnes mi PC vynechává službu, seká se a jde pomalu.

SLECINKY.EU

SLECINKY.EU

Sidi

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Jóóó ........... to je svátek !!

No dneska svátek  Zdenička má,

co ráda radost rozdává,

každého potěší,pohladí na bolístky

to ona rady má ...... výborný !

Proto  atˇje dále taková,

to krásy přidává,a humoru co má

jako když kotel přetéká.

Proto přeji všechno nejlepší,hodně  zdraví ............................ Bobo

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Maruško, kuk, jsi šikulka, sluší Ti to. Ve vašem městečku se žije hezky, dodržují se tradice, oslavy, to je příjemné.

Copak to tak m istrovsky oplétáš, to je demižon? Musíš mi o tom něco večer povědět. Nic podobného bych nesvedla, je to krása!

 

Sidi

Obrázek uživatele Maruš

ČÍ SÓ HODE,NAŠE HODE

Ahoj,zdravím všechny. V sobotu byly u nás hody.Ráno hezké počasí,Jarmark před budovou muzea.Předvádění pletení výrobků.V poledne oběd v místní restauraci a venku se spustil velký liják.Ale my seděli v teplíčku u dobrého oběda.Odpoledne v areálu letního kina hodová veselice.Počasí jako na houpačce.Chvíli déšť a chvíli sluníčko.Byl tam i bohatý program a přišel i kouzelník.Pošlu Vám pár fotek na ukázku.
10153741 829654190460310 4459913468161970316 n
11215093 730846723693272 2368257639751294701 n
10169344 829652690460460 2356079220089291356 n
1s IFITEAglwpn5 QRj Sa Wxgc6pk Oy B0 Tz Zwy ODELt7vxk XJi N
Na nádvoří muzea se hrálo a zpívalo.Bylo veselo.I já Vám všem v tom uplakaném dni přeji trochu veselejší náladu.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Vkládám Belindy video. Je to zároveň odpověď na Barušky dotaz, proč ho vkládám já. Belindě jsem už říkala, jak se to vkládá, Belindo, Pol to zde dobře popsala, někam si to napiš. Ale vůbec nic mi to neudělá, tuto službičku poskytnout, je to maličkost. Video je opět moc hezké, Belinda má krásný balkon, jako Poletuška, má se čím chlubit.

 

Sidi

Obrázek uživatele Poletucha

Beli,

Pokud si ho stahuješ na YOU Tube, tak nejprve klikni na - SDÍLET, potom na - VLOŽIT  skopíruj ten modrý text! Jak jistě víš Ctrl C     ......Pak tady klikni na Zdroj, skopíruj to, co jsi kopírovala u videa Ctrl V. Pak zpět na Zdroj. Nic neuvidíš, dokud neopíšeš ten Captcha kód. Teprve až toto uděláš, video se otevře. To není jako fotky, které vidíš hned. Videa až po odeslání. Práci zdar!

 

Děkuju za to kouzelné květinové video! Nádhera.

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Belinda

Pokus o video

Chtěla jsem vám poslat prezentaci, neumím to, prosím Sidulko, pomoz:)))))

Obrázek uživatele Barča

pro poletucha

Ahoj Jitko.Docela by mě zajímalo, kde jsi vzala to video a jak jsi ho sem dostala.Je to moc hezký.tak jestli se ti bude chtít a budeš mít čas, tak jen nenakukuj, ale popiš.Třeba to bude zajímat i jiné osoby,než je moje.Jinak včera a dnes byl v Pardubicích na závodišti festival jídla.Původně jsem myslela, že se půjdu podívat, ale když jsem se dočeta,že se tam má objevit strava z hada, pavouků,žab a jiné havěti,tak jsem to raději vzdala.Navíc si myslím, že taky kousek zmokli.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Poletucha

Jen tak

 


Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Barča

jen tak

Už několik let dozadu v létě web zkomírá.Je smutné,že když už se někdo přijde kouknout,tak nevidí třeba otázky z redakce na které by mohl odpovědětdě .Bobo, který sem občas zabloudil z cizích vod tady vychrlí objemný článek. a jde zase dál.No, poté, co odešla Věrka,tak zde bylo též chvíli  ticho.No, ještě že já a Smilan jsme Ss věrni. Tak přeji krásnou neděli a  aspoň trochu sluníčka.

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Poletucha

Milá Maruško,

jsem ráda, že nejen já mám ten pocit. U mne je vše tak nějak při starém, stále čekám, kdy se mi ozve notářka, abychom ukončili pozůstalost, pak budu moci zrušit manželův účet. Něco už jsem si převedla na svůj a ten zbytek počkám, až to bude ukončené.

Minulou neděli se tady synkové a Tomáš připravovali na cyklo výlet na Moravu. Chtějí vyrazit v červenci o svátcích. Tak mi to připomělo ty doby, kdy se takhle chystal muž.Neměla jsem s ním život zrovna nejrůžovější, ale bylo i hodně toho dobrého, co jsme spolu za těch 46 let prožili. Vychovali jsme a dobře tři děti, naučil je spoustu věcí, lyžování, lásku ke kolu, k přírodě, focení. No a te´d mi chybí ty naše dohady, hledání klíčů, peněženky a spousta spíš takových drobností. Rebí už je na tom trochu lépe, ale stále večer, když přijdem z venku, leží u dveří a čeká. Naštěstí chodíme hodně ven, mám tu hodně známích i dobrých přátel a tak denně si mám s kým popovídat. I kluci se tu každý týden staví, pomůžou s tím, co zrovna nezvládnu - mužské práce :-D A představ si, že Tomáš sám od sebe koupí svíčku a jde na hřbitov ji dědovi rozsvítit. No není to od něj krásný i když tam chodí taky randit. Od září nastupuje na Střední školu veřejnoprávní do Třebechovic. Je to kousek od Hradce, tak bude denně dojíždět.  Dělá tam i jeho táta, tak budou někdy moci jet spolu domů.

Malý Jonášek už v září nastupuje do první třídy a moc se těší. A jejich rodiče konečně si polepšili v práci. Lukáš od května dělá na počítači tady přímo v Malšovicích a Gábi bude od září dělat ve stejném areálu, jen u jiné firmy.  Pěšky je to tak 10 minut. Gábině to moc přeju, spoustu let dojížděla do Pardubic, domů se vracela často večer, někdy zas musela odjet i na týden do Německa a kluků si moc neužila. Tak si je užije te´d přes prázdniny.

Dominik v Bratislavě má za sebou už druhý semestr a ještě se přihlásil na druhou vysokou, bude studovat dějiny. Adam je ještě na Gymplu, ale chodí se učit hru na el. kytaru, do divadelního kroužku, tak kdo ví, co z něj jednou bude. Snad by měli přijet všichni v červenci, už se na ně těším.

Já jdu v pondělí k zubaři a k psychiatričce, která mi slíbila napsat lázně. Nikdy jsem v lázních nebyla, ale prý běda, jestli nepojedu - vyhrožoval synek. :-) Jenom mám problém s Rebí, nikdy u nikoho nebyla, je zvyklá tady doma a tak bych jela v září a Tomáš by tu po tu dobu bydlel s ní. No to ještě uvidíme, jak to vymyslíme. Taky nevím, kam mi to napíše, nechám se přkvapit.

Tak jsem snad vyčerpala všechny události a tobě Maruško, přeji ať vám vyjde počasí při pletení! Měj se moc hezky a zdravím i ty, co sem někdy ještě aspoň nakouknou!  Jitka - poletucha

 SLECINKY.EU

SLECINKY.EU

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Maruš

;Ahojky

Máš pravdu Poletuško.Chodím sem taky nakukovat.Čtu si pozpátky legrační verše a přáníčka.Se Zdeničkou jsme denně ve styku.Alespoń prohodíme krátký pokec .Chodím sem většinou večer.Prošmejdím i60,S.seniorů a Facebook.V 19.30 pravidelně denně Ulice.Jednu chvíli jsem přestala i na chatujeme.cz,ale znovu jsem začala.Bylo mi smutno po posílání obrázků.Tento víkend jsou u nás hody.Moc na to nedržíme.Ale budu zase v sobotu předvádět s ostatními pletení košíků a odpoledne je až do pozdních hodin hodová veselice.A k tomu k nám přijede v sobotu syn s rodinou.Tak že víkend bude rušný.Jen aby počasí vyšlo.I když se mírně ochladí,jen aby nepršelo.přijedou i košíkáři ze slovenského Rudniku a Ostraty u Zlína,se kterými máme družbu.Všechny moc zdravím a přeji samé hezké dny.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Poletucha

Proč?

Každý den sem nakouknu a zase smutně odejdu. Nějak se odsud vytratil humor, který jsem měla tak ráda. Některá děvčata odešla zřejmě za lepším a tady to osiřelo.  Kde jsou ty časy, kdy jsme si ze sebe dělaly legraci, vymýšlely verše, psaly připrdlé povídky! Že by to bylo tím, že jsme zestárly? Tomu se mi nechce věřit! Jen jsme se sobě navzájem nějak odcizily a já jenom nevím, proč? Kdo mi dá odpověď? Možná jsem v poslední době přecitlivělá a vidím to moc negativně, nevím.

 SLECINKY.EUSLECINKY.EU

A ještě nejnovější fota vnoučat. SLECINKY.EU

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Barča

pro Sidi

Video je hezké.Ale trochu je mi divné, že ho neposílá Belinda sama.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Sidi

Pozdrav od Belči

Belinda posílá další pěkné video s krásnou hudbou a dámou v popředí.

 

Sidi

Obrázek uživatele Barča

pro Maruš

Doufám, že se to nikdy nestane.Je to hrůza,co by naše vnuky a vnučky čekalo. Za chvíli bychom byli v naší zemi jen menšinou.Tahle etnika by jenom tančila a humidovala ,čímž by se množila rychlým tempem. Jsem zvědavá, kdo by na ně dělal. Je pravdou, že z lodí vystupují mladí ,dobře oblečení  muži,každý z nich platí  dolary.Když vystoupí z lodi, většina z nich telefonuje mobilem.Kde to všechno vzali, když jsou to takoví chudáci ? No, snad to naší páprdové nedovolí. Mají si vzpomět na pana Kocába,jak sliboval,že bude týden bydlet s Rómy. No, a nebyl z toho ani den. Myslím si,že na tu naši zemi tady máme cizinců až moc. - zejména Slováků,Ukrajinců,Rusů apod.

Jiná  kultura - jiná móda         

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Maruš

Ahoj všichni

Reaguji na ty imigranty.Ve čtvrtek jsme se dívali na pořad v televizi Máte slovo.Jistě jste to už někdy viděli.Tentokrát bylo téma imigranti.Stojí za pulty naproti sobě dvě strany.Jedna pro a druhá proti.Tak to bylo klání.Nějaký vysokoškolský profesor dal návrh,že každá rodina by si měla vzít rodinu imigrantů.Na to mu bylo odpovězeno.Kde jste viděl vystupovat z lodí rodiny.My vidíme jen statné ,dobře vypadající muže.Profesor byl sprostý,napadal oponující a skákal všem do řeči.Zkrátka úroveň pořadu,hrozná a názory všech se lišily.Paní Jílková neměla šancu ukočírovat debatu.Profesor,nejdříve mi připadal zjevem jako bezdomovec,byl neukázněný a drzý.Když paní dala návrh,jestli by nebylo vhodné ty peníze od EU co dostaneme na jednoho běžence,poslat do země odkud přicházejí,že by se tím zachránilo 6 černoušků.Tak profesor tuto paní hrubě napadl,že je rasistka a používal i jiné sprosté a hrubé výrazy.Ale jaká rasistka,vždyť nám sem houfem míří lidé z Afriky a ti jsou tmavé pleti,černoši.Zkrátka hrůza a děs.Přinesou nám sem nemoci a kdo ví,kolik je mezi nimi teroristů.Situace ve světě není dobrá .Ale byjím se co naši vnuci,co je čeká.Asi nic dobrého.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Marta

ANO,

Barči, myslím si, že máš pravdu. Úplně stejný pocit jsem měla i já, když oznamovali, že si ten člověk už výhru vyzvednul a a kde to bylo.  Je to tak, mělo by to být trestné. A to prý promýšlel snad čtyři týdny jak pro to jít a říkal, že u toho nemají být sdělovací prostředky. Ještě mu nabízeli psychologa. Čím víc lidí o to ví, tím je to pro výherce horší. K tomu ještě dali příběhy výherců jiných, jak špatně dopadli. Jeden zalitý v betonu, jiný zabitý atp. Já jsem tak namíchnutá na tu NOVU, že to ani vypovědět nemůžu. Ty hlasatelky tam ještě vyvalují oči jakoby byly placeny za to, která to řekne dramatičtěji. Hrůza.  

Obrázek uživatele Barča

pro babčuhanču a ostatní

Je to hrůza s těmi imigranty .Moc se mi to líbilo s těmi kuličkami.V tom je právě problém,že tyto etnika se k práci moc nemají a jen by tancovali a nebo humidovali. Za chvíli by nás umlátili dělohama. Češi by pak byli v menšině a žili by na sociálních dávkách.Ale kdo by tady potom pracoval .?

A co říkáte na tu zprávu o výherci těch miliard.Podle mě by  mělo být  trestné informovat veřejnost o tom, že už si dotyčný pro výhru přišel,kolik si odnesl a jiné informace.Nechci vidět tu honičku a pátrání, kdo to může být.  A PŘITOM SI MYSLÍM, ŽE PO TOM NIKOMU NIC NENÍ.                      

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Kudla a stojící chlupy ........

Každý správný muž má mít nůž .........malé děti nůž rybičku,starší děti zavírací a dospěláci různé provedení kudel dle použití.Čert ví kde se tato průpovídka vzala ?Možná v dobách kdy byl muž lovcem a potřeboval něco na zabíjení,

Dneska má zbraně mnohem účinnější,třeba bouchačku,auto nebo předvolební sliby.

Mám nůž, pěkný,zavírací,červený, švýcarský s vývrtkou,ale řekněte mi jakým způspbem bych ho měl nosit ?V kapse vypasovaných kalhot ? Když tam mám klíče,drobné ....... to převážně,doklady a mobil a na sobě jiné oíblečení s kapsami nemám,Už tak vypadám jako sysel,nebo snad mám ten nůž nosit v ruce ? ...........to budu pro postrach veřejnosti,a co MHD ........cestující a řidiči ?Řekněte tašku ?Ale  taška se všude nehodí ? Tak si vzít malou taštičku ? Kdo má na ni stále dávat pozor,aby se někde nezapoměla?.Nóo ........................... taky by se mi mohl bimbat u pasu zavěšený za očko.Říkat by jsme mu mohli bimbásek a dokonce by se podle toho  dala změnit i průpovídka.N E  N ů ž  n e d ě l á  muže!!

Možná bimbásek  .......................ale nůž? ........................ rozhodně nedělá chlapa.A potom k čemu by mi ta jeho stálá přítomnost měla být ?Co třeba v tramvaji,autobuse nebo metru ?.............. když by někdo uvázl za kšandy a zůstal viset ?Nebo v obchodě ? ...... abych s ním mohl dloubat do zeleniny a ovoce ?Kdyby mě přepadli ?Než bych ho vytáhl a otevřel,byl bych v pánu,a bodnout někoho v sebeobraně,taky žádná sranda ? ...... a ty následky ?Ne nůž ne ?Ještě by se mi v kapse otvíral při každé " dobře mířeně radě " takových těch českých  " celebrit " ?Nůž je mi zkrátka tak na houby?Tak jednou, dvakrát do roka, když jdu na houby ? .................když je houbařský rok ?Tak to je vše o noži,a chlap jsem stejně i když nůž denně nenosím.Co si myslíte ? ..... že nejsem správný natož muž ? ......ale to se pletete !

Máte také malé mrazení v zádech a rukou a s t o j í c í  chlupy,když na kuchyňském stole vidíte ležet poctivý řeznický nůž a kouřící prvky z e zabijačky .................a k tomu ? rodinná hádka  ???????????????

                              Nic ve zlým.................................. Bobo

 

 

Obrázek uživatele babčahanča

Imigrace

 Názorné vysvětlení pomoci chudým

babčahanča

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Dlouho jsem nic nenapsal ..........pos.... počitače !!!!

Loudiví krkouni ........

O labutích se hovoří jako o šlechtičně mezi ptáky a symbolu vznešenosti,píší se o ní básně,procpala se i do heraldiky - a přitom je v podstatě přerostlá husa

Často se nám dává za vzor její věrnost,je fakt,že labuť hnízdí jen s jednim partnerem,ale nedělá ji potíže se spářit s jiným eventuelně se k němu příští rok nastěhovat.Jen se stím nikde nechlubí.U nás rozšířená labuť velká je skoro němá.Občas se u náa / hlavně v zimě / vyskytne upovídanější labuť zpevná a někdy i malá.Obě sem zalétávají kvůli koncentrování Labuť malá je zajimavá i tím,že má hluboký hlas,tudíš zařadila do svého repertoáru arii vodníka z Rusalky,kterou proslavil Eduard Haken.Ten sice nikdy labuťákem nebyl,ale dlouho pracoval poblíž Vltavy v Národním divadle.Tam měl v popisu práce prohánět labuťe Vlastimil Harapes.

Už od konce zimy při první oblevě, začínají mít lautě svatební choutky.Zpočátku tak,že k sobě připlavou a dlouho si hledí do očí,jako by se bázlivě ptaly " Zaplatil jsi složenky?"Příště se už dotýkají vzájemně hrudí a synchronně krotí hlavami.To mají natrénované.Když už je jasno,že ruka je v rukávu,propletou si něžně krky a vymění si prstýnky.Ke svatební noci dojde až za několik dní a ve dne,Labuť ve finále si natáhne na vodu krk a začne chrčet.Tím svému manželovi neoznamuje,že ji škrtí límeček u košile,ale "Vlez mi na záda "Ten jak má ve zvyku,poslušně na ni vyleze skoro ji potopí a aby nespadl,drží se jí zobákem za krk.Milostivá pani vydává během tohoto,skřípavé zvuky,jako když se otvírájí dveře od špajzu,až se ukuteční nepostřehnutelné krátké spojení,smutně zvané " kraťas ".Když je  už po všem pozná neznámý pozorovatel,když samec odskočí,oba aktéři se k sobě tlačí hrudí,chvilku šlapou vodu a pak labuťák  silně zatroubí,čímž své partnerce děkuji za spolupráci

Hnízdo staví - většinou na rákosí - ona.On mezitím dělá ostražitého hlídače,a jakmile se někdo přiblíží výhružně mává křídly a syčí.Pokud si vetřelec nedá řící,domluví mu pohlavky,bolestivím klovaním nebo mu nasadí dvojitého nelsona.Nebojí se postavit také člověku.Mnohokrát se rozčiluje i na malého ptáčka ...... ale to má být na pani  dojem.Po 35 dnech  se vylíhnou šedé,chlupaté kouličky a zbělají až když dostanou občanku,což je asi ve třech letech.Dva měsíce je rodičové vodí a nesou na procházky a ukazují co a jak.Labutě se živí vodními rostlinami,pečivem které jim nosí penzisté a děti.Pečivo by nemělo být čerstvé,aby je nenadýmalo.Nafouklý pták se pak nemůže potopit,což ho rozčiluje.

Mimo dobu páření se labuťe shlukují do zájmových skupin,kroužků.Suverenně nejvyhledávanějším je spolek loudilů jeho členy poznáme dle legitimace a jak se shromaždují a klepají zobákem.V chytání housek a rohlíků které jim házíme předvádějí obdivuhodné kreace a výkony,Největší skupina loudilů je v zimě,kdy ztvrdlé pečivo bývá hlavním zdrojem potravy.Vzniká vzájemná nevraživosz mezi labuťěmi a racky,kteří dokažou uzmout soustu během letu a ještě se jím k tomu chechtají.Dostali přezdívku,ohledně vzhledu .....Krkouni.Ale možná jsem t špatně pochopil,možná to jsou ty co na ně nemyslejí a nepřinesou něco k nakrmení.

Tak se mi zase daří ......psát,už to bude dobré snad .....?       Zdraví Bobo

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Belindo, Haničko, je dobře, že jste se setkaly a věřím, že se setkání vydařilo. Co, že jsi se Haničko vydala takovou dálku? A co dělá Tvoje pacička ¨dobrý?  Poly, jsk jsi unavená z oslavy? Pa, pa! Maruš, už se napojuji.

Sidi

Obrázek uživatele Maruš

Beli

Moc jsem na Vás vzpomínala.Na Vaše setkání.Škoda,že nás všechny dělí taková dálka.Viděly bychom se častěji.Ale i ta chvilka,co jsme spolu prožily mě potěšila a ráda na ni vzpomínám.Se Zdeničkou jsme písemně na Skype denně.Někdy toho času není.tak se jen pozdravíme a prohodíme pár slov.Ale i to potěší.
Poletušce posílám přáníčko zde.Na přáníčka jsem se nemohla dostat.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Belinda

Setkání

Tak hlásím, že Hanička s manželem v pořádku dorazili do nádherných Vratislavic. Vendík cestu také úspěšně zvládl,je to roztomilý prcek. Setkali jsme se v půl desáté ve městě, já šla na dvě hodinky na první kurz pro "modelky". oni na oběd a pak společně hajdy ke mně domů. Bylo to tak milé setkání, že jsem byla až dojatá, připadalo mi to, jako bychom se setkaly s Hankou už poněkolikáté.... Trochu jsem je provedla naším parkem, pak chvilka sezení u nás doma a před třetí odchod do penzionu... Ve středu máme na plánu setkání s přáteli z webu i60, Caklovými, které se uskuteční v na nádherné zahradě u penzionu... Setkání Bertíka a Vendíka proběhlo na " úrovni", Vendík po několika marných pokusech Berta nakrýt, díky Bertikově výchovné lekci, další pokusy vzdal.... Tak pokračování příště...

Obrázek uživatele Barča

pro seniory i neseniory

Náš web osiřel. Jako babička posílám pozdrav všem dětem k jejich mezinárodnímu svátku.Hodně štěstí, zdraví .

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele babčahanča

Hádanka

 Jezdila jsem tam na tábory,ale zahrada byla trochu jiná...Ne tak upravená, ale růže nádherné...

Poly- to jsou šikuly.

Dnes jsem v pohodě,slunce a celý den na zahradě-posta návštěv a keců a keciček.

babčahanča

Obrázek uživatele Poletucha

PRO INSPIRACI!

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Barča

pro Maruš

Samozřejmě - uhodla.Je to nádherné město, jako takové.S tak krásným slohem zámku a jeho zahrady jsem se ještě nesetkala.Samozřejmě Hluboká je krásná, ale tak nějak jinak.Tady je to takové domácké.V zámecké restauraci je nádherné posezení, pravděpodobně bývalý sklep se zvažuje dolů až na venkovní terasu.Zahrada je supr.Zámek dostala zpět rodina, která krůček po krůčku vše opravuje.Určitě se tam zajedu ještě podívat. V lázníchh Luhačovice jsem byla na podzim. Jarka

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Maruš

Baruš zkusím

Není to Nové Město nad Metují?Jak jsem se dočetla tak zámek byl přestavěn.Architektem byl Dušan Jurkovič.Podle něho se jmenuje i Jurkovičova vila v lázních Luhačovicích,které jsou nedaleko od nás.Léčí se tam dýchací ústrojí.
jurkovicuv dum 005
Doporučuji,jsou to moc hezké lázně.Pravidelně je navštěvuje herec Josef Náhlovský,léčí se zde

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Maruš

Hlavu vzhůru

Hlavu vzhůru Haničko.Všechno bude dobré,ale chce to čas.Moje kamarádka měla zlomenou ruku v zápěstí.Měla tam dráty na zpevnění.Trvalo to dlouho a bylo to i bolestivé,ale už je fit.No a aby toho nebylo málo,loni při mytí oken spadla ze židle a zlomila si klíční kost.CHodila jsem jí natáčet vlasy.Měla to v ortéze.Zkus cvičit tu ruku ve vodě.Voda tlumí bolest.No a počasí na nic.Je stále zima,v zahradě mokro.Roste jen tráva.A stále hlásí chladné počasí.Je to na pováženou.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Barča

pro babčahanča

Co to tady od tebe čtu.Máš asi opravdu nějaký splín.Musím tě trochu povzbudit.Nezoufej, vypnout prsa a ať tady máme zítra starou babčuhanču.Tu známe jako velkou bojovnici se životem a širokou zájmovou činností.Vždycky jsem tě obdivovala, co všechno zvládneš a neříkej, že za týden zestárneš tak,že bys musela tak fňukat.Jinak pivoňky jsou nádherné a já věřím, že začneš s rukou cvičit podle rady lékařů. Když se mi někdy nechce to, či ono,tak si vzpomenu jak musí cvičit postižené děti a co bolesti musí zažít,když jim rodiče protahují svaly apod. A hned mě to povzbudí k vyšším výkonům. Tak ahoj a do Liberce se těš.Ještě tě chceme vidět na módních molech.Posílám nádherný zámek.ktery jsme letos navštívili. Hádejte, kde je ?

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele babčahanča

Jejda- to je nádhera...

  Ale jak dýchal! Tam snad už ani nevylezu...Když si představím tu tlačenici na novou lanovku na Sněžku...Bude to asi podobné.Je to ale krása a pýcha Hradce.

Maruško, zahrada mě štve, je zima a mokro a šneci mi všechno o co stojím, žerou.Hlavně cukety , majoránku a celer.....Ruka mě bolí víc jak v sádře.Blbě se mi to hojí.Brala jsem to na lehkou váhu a to mám za to.Víc mě bolí artrozní klouby a proto.Nevím,jak to rozhejbám .Mám pasívně cvičit. To mi nejde, spíš sebou vždy cuknu a bojím se, že si to zase dolomím.  Ale je to prkotina, na vině je stáří, být dítě , už jsem OK.Jedeme v pondělí do Liberce,nesmím se těšit.

Jestli to se mnou bude pokračovat,nechám si pro radost jen balkůnek jako Jitka.Vzala jsem si domů pivoňky....Foťák mi na ortéze nedrží jako na sádře...Jsem asi jedinná,kdo po ní pláče...Mám dnes fňukavou...

babčahanča

Obrázek uživatele Maruš

Ahoj všichni

Hani ta ruka už je lepší? Vidím ji tu v ortéze Kéž by se Ti to brzy zahojilo a mohla pracovat na zahradě,Vím, jak moc Ti to chybí.Poletuško,krásný výhled z věže.Smutné psaní na Tvém obrázku je pravdivé.Od našeho zetě zemřel otec.Nese to těžce on i jeho matka.Moc s ní soucítím.Ona to má o to horší,že zůstala sama v patrovém domě se dvěma bytovými jednotkami.Říká,že se i bojí.Ani se jí nedivím.Ale čas společného žití nejde vrátit a toho se děsím.Moc Vás všechny zdravím z deštivé Moravy a přeji nám všem trochu toho sluníčka.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Poletucha

Nejen pro babčuhanču

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele babčahanča

Jituš, to nebude

 Ale jsi mladá a jistě i vytvoříš nový život, jiný, ale taky hezký, můžeš se porozhlédnout po okolí a dělat nové věci, něco se učit nového, cestovat...Myslím na tě.Pozdravuj Rébi, jak to náší ona? Hledá?Už zase radostně chodí ven? Napiš.

babčahanča

Obrázek uživatele Poletucha

Zdravím vespolek :-)

 Pomalu si zvykám, že už nikdy nic nebude jako dřív.

SLECINKY.EU
SLECINKY.EU
SLECINKY.EU

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Barča

pro kámošky a kámoše...i občasné hosty

Tak jsem zase početla,poslechla videa apod.Moc hezké, ale ten hřbitov u školy ,to být nemusí i když to  patří k životu.Ale je to smutné.Mnohem veselejší jsou pejsci.Přeju Babce Hance ať se ji euka brzy zahojí.To, co je na fotu moc pěkně nevypadá.Doufám, že ji to aspoň nebolí. Včera jsme byli na výletě v Broumově a okolí.To jsme si vybrali, použiju slova z filmu  Na samotě u lesa - chcalo,chcalo a chcalo. Já přišla domů mokrá , jak myš a dnes se léčím z kašle a rýmy. Nevím, jestli někdo četl  o radonových lázních a o mozkové mrtvici na blogu.píšou nám zde i z redakce a je to ,řekla bych dost zajímavé.Už jste slyšeli o tom krystalickém aspirinu? už ho někdo viděl, měl ?

Házím tornu na svý záda, feldflašku a sumky,   navštívím dnes kamaráda z železniční průmky.

 R1: Vždyť je jaro, zapni si kšandy,
       pozdravuj vlaštovky a, muziko, ty hraj.

2. Vystupuji z vlaku, který mizí v dálce,
stojím,vČeské Třebové a všude kolem pražce.
R1:

3. Pohostil mě slivovicí, představil mě Mařce,
   posadil mě na lavici z dubového pražce.
R1:

4. Provedl mě domem - nikde kousek zdiva,
   všude samej pražec, jen Máňa byla živá.

R2: To je to jaro, zapni si kšandy,
    pozdravuj vlaštovky a, muziko, ty hraj.

5. Plakáty nás informují:"Přijď pracovat k dráze,
   pakliže ti vyhovují rychlost, šmír a saze."
R1:

6. A jestliže jsi labužník a přes kapsu se praštíš,
   upečeš i krávu na železničních pražcích.
R1:

7. A naučíš se skákat tak, jak to umí vrabec,
   když na nohu si pustíš železniční pražec.
R1:

8. Když má děvče z Třebové rádo svého chlapce,
   posílá mu na vojnu železniční pražce.
R1:

9. A když děti zlobí, tak hned je doma mazec,
   Děda Mráz jim nepřinese ani jeden pražec.
R1:

10. Před děvčaty z Třebové chlubil jsem se silou,
    pozvedl jsem pražec, načež odvezli mě s kýlou.
R1:

11. Pamatuji pouze ještě operační sál,
    pak praštili mě pražcem a já jsem tvrdě spal.

R3:  A bylo jaro, zapni si kšandy,
     lítaly vlaštovky a zelenal se háj.

 

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele babčahanča

Taky jsem si početla a poslechla a podívala.....

 Zažila jsem trochu smutného a i veselého.Zlomenina se mi nehojí/stářím prý/,mám ortézu do 8.6..

To veselé bylo setkání ve škole, kde jsem začínala po škole.Hezká štace.

 Ráda se tam vracím a tam kousek měla mít Evka s Bertíkem ty závody..Do Hradce letos nejedeme, ale do Liberce a setkám se s Evou...Nesmím se ovšem těšit.

babčahanča

Dnes je:
Neděle 05. 07. 2015

Svátek má:
Cyril a Metoděj

Blahopřejeme!Poslední komentáře v diskuzích

Ráda si popovídám

  Zdravím po dlouhém čase! Zdravím moje milé kamarádky a kamráde! A hlásím, že včera ...

Ráda si popovídám

Děkuji všem gratulantům za přáníčko. Taky kytky jsou nádherné, voňavé. Jsem zvědavá, jak všichni pře ...

Ráda si popovídám

...

Ráda si popovídám

Když Baruška svátek má,no kazdej kdo zná,tak se usmívá a na zdraví  vinšuje ??Takže já, se k to ...

Ráda si popovídám

Chtěla jsem to napsat do přáníček, ale ta kolonka se mnou nemluví. Milá Baruško, přeji Ti k svátku ...

Poslední komentáře v blozích

Tááááák nááááám ty svátky skončily ..........

Teda ty recepty jsou opravdu dobré. Mám hodně ráda recepty podle kterých se vaří z brambor. A to jso ...

Tááááák nááááám ty svátky skončily ..........

Výborně, Bobo, recepty jsou fajn, jako stvořené pro moje chuťové buňky. Ale nejvíce jsi se zavděčil ...

Co byste měli vědět o vdovském či vdoveckém důchodu

CHtěla bych to nejlépe vůbec nepotřebovat, ale jsem velice vdečná za tak důležité informace.Věřím, ž ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 6 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design