Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Ráda si popovídám

$node->uid)); ?>
Obrázek uživatele goska

Diskuze: Ráda si popovídám

Diskuze založena: 29. Října 2008 - 12:53
Autor/ka diskuze: goska

Dobrý den, dnes jsem tady poprvé a vůbec se tu nevyznám. Ráda bych si s někým popovídala. Jmenuji se Helena, jsem z jižní Moravy. Můžeme povídat o čemkoliv. Mám ráda přírodu, kytičky, ruční práce, turistiku, cestování, četbu, zajímám se o cizí jazyky, sport a všechno pěkné kolem nás. Budu ráda, když mi napíšete.

Poznámka ke komerčním sdělením:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitní diskuzi. Nevkládejte proto do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.
Obrázek uživatele babčahanča

Maruško, všechno děláš dobře.

 Krásné obrázky...Všechny weby jsou zanedbané.Kdyby to nešlo- na 60K se přesuneme dočasně.A skype!

babčahanča

Obrázek uživatele Maruš

zkouším to znovu poslat

zase to samé,tak nevím co jsem udělala špatně.Když píšu toto,tak se mi to ukáže ale ta zpráva ne

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Maruš

Všem

Omlouvám se za ty obrázky,ale zpráva,kterou jsem psala se mi neobjevila,jenom ta kytička.Nevím co s tím mám.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Belčo, Hančo, děkuji vám,  že píšete za nás, opravdu jste napsaly i naše pocity. Poletuško milá, jsme s Tebou, jsi moc statečná holka!

Bobo, jistě se nedivíš, že  tu není moc srandy a nepíšeme, srandičky by nám nešly od srdce. Ale Ty to zde udržuješ, máš za to naše díky!

 

Sidi

Obrázek uživatele Belinda

Poletuško

Ty toho trápení máš vybráno tolik, že Tě musí v budoucnu čekat jen hezké dny. Jednou tato těžká situace skončí, přála bych Ti, aby to bylo co nejdříve. Máš skvělou rodinu, určitě Ti všichni budou v nejtěžších chvílích oporou. My tady na SS můžeme udělat asi jen jediné. Přečíst si Tvé řádky a svými odpověďmi Tě ujistit, že na Tebe myslíme a přejeme Ti, aby jsi tyto těžké chvíle, které prožíváš, zvládala v rámci možností co nejlépe. Neumím to jinak napsat, určitě se nikdo nebude zlobit, že píši za ostatní, já to prostě tak cítím.. Drž se děvče ....

Obrázek uživatele babčahanča

Poletuško

 Jen to napiš, poděl se o starosti, nevíme, kdy i nám bude ouvej.Když se něco po...., tak pořádně.Držím palce i Lacovu otci.Štěstí, že syn má nový život a Tom novou maminku.Děti mají rozum a poznají, jak se kdo chová.Dcera jistě najde volný čas a do Vánoc vás navštíví.Vím, že s klukama si člověk tolik nepopovídá, jako s dcerou i když láska je nastejno.Ale jistě ti zase pomůžou silou.

Už jsi uklidila muškáty?Mně stále krásně kvetou / ty vzpřímené/ a i bramboříku se venku daří, dosud nemrzne, tak nespěchám.../kytičky vždy potěší/

Je to vidět na fotce

babčahanča

Obrázek uživatele Poletucha

Co mám psát?

Že manžel je na tom zase hůř, už váží 59kg, nemůže skoro polykat. Že dnes měla přijet dcera a nepřijela a příští týden měl přijet zeťák a taky nepřijede, protože jeho tatínek byl na operaci srdce a jeho stav je vážný, museli ho uvést do umělého spánku, protože má v srdci infekci a navíc dostal zápal plic. Moc jsem se na oba těšila, že přijdu na jiné myšlenky, že si popovídáme, mám Laca moc ráda, ale život to zase pořádně zamotal. Mám psát, že bývalá snacha zase dluží na Toma alimenty, že opět hraje automaty, zase si půjčuje od lidí peníze? Tento týden ji u syna sháněl nějaký chlap, tak syn musel vysvětlit, že už tam 10 let nebydlí, že má trvalý pobyt na městě, ale bohužel si nenechala udělat novou občanku a při půjčování peněz uvádí starou adresu? Nechci nikoho otravovat svými starostmi, každý z nás má nějaké a tak vám všem přeji klidné předvánoční období, ať jste zdraví a v pohodě! Já letošní vánoce vůbec neřeším, nevím vůbec co bude. Zdraví poletucha

 SLECINKY.EU

SLECINKY.EU

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Barča

pro Maruš

 Muselo to být moc hezké.Většinou se o silné zážitky máme touhu podělit s přáteli.No, jo.Začíná nám ziminka a tak zážitky z přírody se přesunou do divadel atd.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Barča

Přeju krásný

Přeju krásný prodloužený víkend a uvádím jeden odkaz.Myslím, že je docela zajímavý.

http://galenus.cz/clanky/zdravi

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Sidi

Ach, ta Hanča!

Hanča vrtulku ztratila,
s vrtulkou svou píli,
naše plány tím zhatila,
neletěla k cíli,
který jsme jí připravili.
Měla letět do Liberce,
k Belče do učení,
dala však přednost své dcerce,
také latinskému rčení,
„in vino veritas.“
Ovlivnil je Midas,
přívrženec Dyonýsa,
boha veselí a vína.
Nalákala je i dýza,
což po vínu byla dřina,
neboť byla vína spousta.
Nožky se jim již motaly,
nepomohla špeku sousta,
takže tomu na frak daly.

Učení u Bel je příště,
Bel jí bude učit chodit,
vlastní poblíž domu hřiště,
po kterém jí bude vodit,
ukazovat krok modelky,
nesmí být malý, ni velký.

 

Sidi

Obrázek uživatele babčahanča

Teď ne

 Mám tu dceru s Honzíkem a pohoda, jen si s ním hodně hraju.Večer pak hojně popíjíme Svatomartinské, máme zásoby .Taky protože má auto píchlé kolo a nemohu jezdit....Je letos nějaké moc dobré.

babčahanča

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

 Však jsem už Marušce napsala, jestli má uprdelky světýlko. Hanči, ty máš u prdelky pouze vrtulku! či je na beterii?

 

Sidi

Obrázek uživatele babčahanča

Jo Maruško?

 Tak vy budete hrát v Divotvoném klobouku světlušky?Spíš ve Snu noci svatojánské, ne? HeHe.Tak tam nezakopni, nebo nespadni do propadáku.

babčahanča

Obrázek uživatele Belinda

Poletuško

Jak píší ostatní, napsat vhodná slova, která by vyjádřila vše, je opravdu těžké. Každý to nedokáže, proto i já děkuji Hanče, že to tak hezky napsala za nás.

Barčo, také jsem stále jako mrcha, slabá, unavená, ne a ne se z té nemoci dostat. Přitom se mi její průběh, až na tu velkou rýmu, zdál docela rychlý. Asi to je opravdu tím věkem.

Maruško, dík za pochvalu, modely se mi taky líbily...

Zdravím cestovatelku Martu, snad už zakotvila na pevno.

Bobo, jsi stále skvělý dopisovatel, jsme rády, že Tě tu máme chlapče.

No a Sidulko, jak Ti zazimovaly včeličky, nejsou z toho počasí zmatené??

Obrázek uživatele Sidi

Poletuško naše milá!

Hanča to napsala moc hezky, za nás, za všechny. Obdivuji tě, nevím, zda bych měla takovou sílu. Přitom dříve, nebo později, toto prožijeme všichni, my, nebo naši partneři. Poletuško, jsme myslí u tebe, piš, jestli ti to pomáhá.

Na webu obrázků, kamarádky často užívají zdrobělinky, které nemám ráda, na př:  - mám tě moc, moc, mocinky ráda! Přitom se ale sotva znají, třeba již po měsíci pouhého posílání obrázků, aniž by toho o sobě věděly více, píší podobné nesmysly.

S Maruškou jsme se tomu smály a když si píšeme, ke konci z legrace přidáme - a mocinky!

Jenže tebe, Poletuško známe již pár let, známe tě z veselé, i ze smutné stránky a máme tě opravdu rádi - píši i za Boba /že, brácho?/   Takže Poletuško - MOCINKY!

 

Sidi

Obrázek uživatele Poletucha

Děkuji za slova povzbuzení...

Te´d mi předal peníze pro vnoučata k vánocům a mě dal 10 000. Tuší, že jeho čas se blíží. Včera jsem mluvila s doktorkou z Neurologie, pokud on nechce dál pokračovat, třebas se sondou, ventilací, nikdo ho k tomu nemůže donutit. Rebeka se od něj nehne. Často nechce ani se mnou jít ven. Muž už nejen že nemluví, ale nemůže polykat, s pitím má veliké problémy, ustavičně se dáví a lapá po dechu. Pokaždé, když řeknu, že zavolám rychlou, hrozí mi, naznačuje, že nesmím a dělá nad sebou kříž. Chce umřít doma a já mu to nemohu nesplnit! Celkem zhubl 26kg. Já vím, že to musím vydržet, že musím sebrat síly, ono mi ani nic jiného nezbývá. Ale věřte, že dívat se  téměř  rok, jak z něj vyprchává síla, jak se mi ztrácí před očima, utěšovat ho, když pláče, je někdy neúnosné. Letošní vánoce asi budou ty nejsmutnější.

 

SLECINKY.EUSLECINKY.EU

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Barča

pro Poletuška

Sdílím slova s babčouhančou.Nenapsala bych to líp.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele babčahanča

Vycítila jsem z obrázků, jak ti je.

Myslím na tebe , je to jistě těžká zkouška, ve které si vysloužíš ještě radosti a uklidnění v dalších chvílích života, který budeš žít i za muže.

babčahanča

Obrázek uživatele Poletucha

Přeji všem krásné dny, prožité v pohodě a ve zdraví ♥

 Myslím, že obrázky vám napoví. Čas manžela se krátí a já, ač ateista, se jen modlím k Bohu, ať ho nenechá dlouho trpět a vezme si ho ve spánku.

SLECINKY.EU
SLECINKY.EU

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Barča

pro babčahanča a ostatní

Babčehanči děkuji za přáníčko pro zdravíčko. Ostatním posílám vítězný citát  roku.CITÁT ROKU:

Nositel Nobelovy ceny v oboru lékařství  D. Varelly, onkolog z Brazílie:

„V dnešním světě se investuje pětkrát víc do léků na mužskou potenci a do silikonu pro ženy než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou.

Proto budeme mít za pár roků stařenky s velkým poprsím a stařečky s tvrdým penisem, ale nikdo z nich si nebude pamatovat, na co to je.“

Tak ať žijeme!

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele babčahanča

Zdravím do Hradce

 Moc krásné město a pěká pesentace....Barči- přeji uzdravení...

babčahanča

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Kdo ví, kde je hrad Kostka .........

Od začátku .....

Jmenuji se Marie Kostková z Kostky.V rodové historii jsem v pořadí třetí.

Marii I.pochovaly v roce 1450 do rodinné hrobky,aniž se přesvědčili,že je dostatečné mrtvá.Když o pár let později hrobku otevřeli,seděla na schodech.Od té doby jsme pohřbívání v zatlučených rakvích.

Zatlučená je i rakev Marie II.,která při jednom  z pokusů o výrobu kamene mudrců, vynalezla zřejmě dynamit. Do rakve zatloukly jen část jejího šatníku a paruku,protože tělo zmizelo spolu s věží,kde měla laboratoř.

Obě jsou naše strašidla.Ani jedna se nedožila dvaceti.Mně je devatenáct ...... ?

Když nepočítám desítky levobočků,jež během svého misijního působení v rovníkové Africe zplodil Karel Václav,jsem jediný příslušník rodu narozený mimo evropský kontinent.Narodila jsem se v New Yorku.Byla jsem Američanka.Pro ostatní Američany jsem byla Mary Kostka.

Můj otec byl taky Američan.Chtěl být nenápadným učitelem literatury,kterým taky byl.Kolegové a studenti mu říkali Franku.Nikdo z nich neměl  určité ponětí ani o tom,že  existují nějaké Čechy.

Dnes jsme  pochopitelně oba Češi.Můj otec je František Antonín Kostka z Kostky,ochránce Božího hrobu,člen řádu maltézských rytířů a patron kostela Nanebevzetí Panny Marie v Kostce.

Přestože používání šlechtických titulů bylo v Čechách zakázáno už v roce 1919,všichni mu říkají pane hrabě.Franku mu říká jedině moje matka.Matka je pořád Američanka,jmenuje se Vivien.

Kostka je naše rodové sídlo.Původně to byl hrad,který ve 13.století postavil rytíř Mikuláš Kostka a nazval ho Kostka.Od té doby jsme kostkové z Kostky.

Dva měsíce po dokončení dobyli Kostku rytíři z řádu německých rytířů.Potom už Kostku dobyl v podstatě každý,kdo šel zrovna kolem.

V 18.století moji přžedkové Kostku přestavěli na barokní zámek.Z hradu se zachovaly jenom katakomby a hrobka.

O Kostku jsme  5 x přišly a 5 x dostaly zpátky.Po 1 x nám ji zabavil řád německých rytířů,Po 2 x  husité.Po 3 x Ferdinand II.Habsburský,který ji daroval řádu německých rytířů.Po 4 x nám zabavil Kostku Adolf Hitler,který ji daroval Heinrichu Himlerovi,který ji daroval SS.

Po páté nám Kostku zabavili Komunisté v roce 1948.

      V roce 1996 jsme Kostku dostali popáté zpátky.

Obyčejný život na zámku .......

Jako upomínku na zámek Kostka, jste si mohli koupit mnoho  upomínkových předmětů a mnoho dalšího haraburdí.Také se prodávala trička z portréty rodiny,ale nejvíce jsem byla zajimavá já .....? a tak si mě zakoupila parta vypaených motorkářů na HD motocyklech..Beze studu se okamžitě do těch triček převlékly .....a výsledek ? Můj obličej na jejich panděrech se mnoho násobně zvětšil tak,že jsem vypadala jak v Japonsku soutěžící v sumo.Jako v mrákotách jsem na závěr s těmi pekelnými anděli vyfotila,ale se také podepsala.

Když jsem v obřadní síni upravovala svatební fotku Heleny Vondráčkové ,kterou někdo otočil vzhůru nohama,návštěvníci v očekávání  dalšího návalu adrenalinu zatajil dech.Historka o komorné která ukradla lžíčku, a výčitky svědomí ji dohnali až k sebevraždě už neučinkuje.

Na záchodech dnes někdo ukradl zrcadlo.

Při vysávání svatební síně Heleny Vondráčkové, prasklo paní Tiché v zádech.Objevila jsem ji v hlubokém předklonu,před Helenčinou svtební róbou,a nebýt vysvětlujícího zvolání\: " Zasrané plotýnky !",podezřívala bych ji z nějakého náboženské ho rituálu.O převoz do nemocnice nechtěla pani Tichá ani slyšet,chci k teplu .......žadonila ?.po krátké domluvě byla přenesena k teplu ke kamnům a nasadila léčebnou kůru ořechovkou.

Pani Tichá se stále nehýbe.V prenatální poloze leží a začiná být nevrlá.Situace je o to  znepokojivější,že za tři dny má byt svatba a snoubencúm je asi okolo sto roků.Seznámily se v fan klubu Helenky Vondráčkové,a nevěsta je prý ....? těhotná.

Pokud se do zítra plotýnky pani Tiché nezklidní,tak přijede doktor a píchne injekci.Po několika  skleničkách  ořechovky a spojení s dolsinem,začalo učinkovat a pani Tichou jsme musely nahánět v zámeckém parku,

No co budu dál vypravovat,každej si to může domyslet sám a upravit.

                     Tak a je hotovo ........dobře se bavte,ty co mají chřipku musí ležet a pít ........Bobo

Obrázek uživatele Barča

pro kámošky a še

Tak jsem se po devíti dnech vrátila z nemocnice.Místo, abych přijela jako rybička, dostala jsem od spolupacientky chřipku jako prase.Takže sedím doma smrkám,kašlu apod.Vařím si zázvorový čaj atd. Cítím se přesně tak, jak to vystihla Belinda ve své básni.Příspěvky jsou dočteny,fota zkouklá.Vše velice hezké.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Poletucha

Krásný pozdrav...

 z nočního Hradce a šťastný vstup do nového týdne přeji vám všem. ♥

SLECINKY.EU

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Marta

Dobrou noc

Tak a je skoro po víkendu. U nás dnes bylo takové teplo, že jsem byla večer venku v tříčtvrtečních gatích a jenom tričku pod bundou. Byla tma, takže mě až tak moc nebylo vidět. Jinak bych si připadala jako cvok. Tak dobrou noc všem a pěkný následující týden.

Obrázek uživatele Maruš

Ahoj všichni

Posílám pozdrav z Moravy.Počasí bylo až do dnešního dne pěkné podzimní,ale dnes předvíkendový den jako obvykle prší spíše mrholí celý den.Pravé dušičkové počasí.Prohlížím si předešlé příspěvky.Hani,Vendík si hezky hoví na taburetu.Bel obdivuji na dárkové bobové atrakci.Mě by asi vynesli nohama napřed.Nesnáším kolotoče ani houpačky.Ale na molu Ti to moc sluší.Marti,zdravím Tě a díky za recepty.Šmejdím i po facebooku,jsem tam v různých skupinách pečení vaření,opisuju a zkouším to i v praxi.Bobo dala bych si kávičku s tím Sachrem.Ale co mi v tom brání.V neděli upeču a ta kávička taky bude.Přeji Vám všem příjemný víkend a hezký večer.

2014 11 08 193229

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele babčahanča

No jo vesele jen vesele

 Bobo- ty jsi na štípání dřeva expert a i na řezání větví a Gin s jalovcem piju po večerech/ řidič/ a muž po ránu/zabít červa/

Marto , klíííd a užijte si všichni veekend...

babčahanča

Obrázek uživatele Marta

Dnes

 Dnes je u nás opravdu dušičkové počasí. Mlhy se válejí až u země, mrholí a prší střídavě, no jak říkám. Je dušičkově. ousíček vpravo, pod barákem nám stavějí nový parkovací dům. To jste neviděli lidi pravé slimáčí tempo. Dva lidi pracují a dvacet jich sedí. Je to jakási firma z Bruntálu. Dva roky se k nám do čtvrtě wlejzají bezdomovci, to budou mít lóžunk. Tedy úložiště. Nedávno se tu pobodali, tedy jedna z nich pobodala jednoho ze svých frajerů a ten nakonec zemřel na IPCE. No a bába, je to vlastně holka si tu chodí dál, protože prej má papíry na hlavu. Dobrý, že? Taky tu bydlí naproti v domě jeden schizofrenik, který se prochází stále venku, různě postává a nadává a nadává. Jeden čas ho na chvíli vzali do ústavu, protože si pár bezdomáčů nastěhoval do bytu a dělali tam velký binec, takže zřejmě sousedi si stěžovali. Už je ale opět zde a opět si klidně laje svým pomyslným nepřátelům na chodnících kolem sebe. Také nadává autům, majitelům aut a psům. Prostě všemu dokola. Jak dlouho se ovšem bude zlobit a nadávat jenom imaginárním postavám, než napadne někoho procházejícího. Docela si dávám pozor, abych ho nepotkala v časných ranních hodinách když jdu s Nikouškem na venčení. Ale přestanu už s tím skrnkáním, ke kterému mě přivedlo asi to dušičkové počasí. A taky praní a žehlení kupy prádla ...Tak přeji pěknou sobotu a neděli všem.

  

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

No když řežu dříví .......

Nóóó,když řežu dříví,tak ...... jsem celý křivý a pozvu si pomoc ....... jakou ? Nóóó,Gin Jalovcovou a bude líp o ....... 100% .

Vůně jalovce

Gin ...... často pijeme v kombinaci s tonikem.Vynikající je  ovšem i samotný,při podzimu na procházce v lese s pejskem.

Slavná jalovicová pálenka patří k oblíbením alkoholickým nápojům.Ne každý ale ví,že ginů existuje několik druhů.I samotná kombinace s tonikem může být věda.

Holandská kuráž ....

Dějiny jalovcového destilátu sahají do 11.století.První opravdový gin,spatřil světlo světa až v 17.století v nizozemském městě LEIDEN.Profesor na místní universitě Dr.Sylvivus se tehdy pokusil vyrobit lék na ledvinové kameny.Použil na to olej z jalovcových bobulí a obilný destilát a ..... vznikl mu gin !!Svůj vynález ovšem nazval genever,což je holandský výraz pro jalovec.Nápoj posléze zachutnal anglickým vojákům.Gin je před bitvou uklidňoval a dodával  jim odvahu,tak mu říkali " holandská kuráž ".

Právě Britové jej pak převezli do Anglie.,kde se nejvíce rozšířil  během vlády Viléma III.Oranžského,který byl původem Holaďan.V 19.století tu pak začali vyrábět nový druh ginu,tzv. d r y  g i n  neboli London  dry gin,podle místa kde byl poprve vyroben.

Silný nebo jemnější ....

Dva hlavní druhy ginu existují do dnes.Geneve gin se vyrábí periodickou destilací z jalovce a obilního destilátu.Dry gin se  získává kontiunální destilací z obilného destilátu a bylin..Genever gin má tvrdou ostrou chuť.Vyrábět se smí pouze v Nizozemsku,v Belgii,ve Francii a v Německu.Anglický ......... Dry gin je dnes na světě nejrozšířenější a máí trochu jinou chuť,v níž vyniká jalovec.Kromě něj se do tohoto ginu přidávají další druhy bylinek které se v každé palírně liší.

Modrý safír .....

Jeden z nejsklavnějších ginů se jmenuje B O M B A Y  S A P H I R R E / 469 ,- Kč /.Gin v typické modré láhvi se vyrábí podle tajné receptury již od roku 1761.Specielní směs bylin mu dodává svěží a delikátní chutˇa je pro omládnutí ......

Dezert ke kávě ......

Víte,že i kávu můžete párovat s jídlem ?." Prakticky by typ či charakteristika kávy měly korespondovat s výběrem dezertu.Př. " Vídeňská káva ..... Sachr ".K šálku africké kávy se zpravidla hodí jakýkoli dezert z ovoce,ideálně z citrusových plodů.Ke kávám z Latinské Ameriky je vhodná kombinace s produkty z oříšků či čokolády a ke kávám z Asie a Tichomoří se kvůli jejich výrazných chutí skvěle hodí zejména ...... cheesecake.

         No tak to máme pro vikend  ...... hotovo,když to ochutnáte ...... tak pookřejete jak Vy tak i pejsek ?? ....Bobo

Obrázek uživatele babčahanča

Ale

 Já jen řežu větve, abych neměla tolik jablek.A mám je na hromadě pro ježky.No v létš je zpacuji , tlusté na vaření v kamnech a tenké spálím na ohni.Ale už na to nemám,sice už zase chodím a zítra bruslím, ale na zahradě se nejraději válím.Dívali jsme se na fr. film o Řecku.Pijeme bílé vínko pro vzpomínku  a taky si říkáme, že řecký způsob života je prima.

 

babčahanča

Obrázek uživatele Belinda

No Marti

Celou dobu se někde touláš a když konečně dorazíš, podáš hlášení se vším všudy. Pochvala..
Hani, já čekám, kdy přestaneš kácet ten váš sad, to snad není možné, že tam ještě něco zbylo, Co děláš s větvemi? Sekáš je na otýpky, nebo pálíš. Nebo dokonce máte štěpkovač. Kdybys hezky soutěžila, mohla jsi jej vyhrát na i60.

Obrázek uživatele Marta

Pozdravení

     Tak máme po "dušičkách". Zapálila jsem doma několik svíček za všechny ty, kteří nás již opustili. Vzpomenuli jsme i na našeho pejska Zerouška, který šel od nás do psího ráje už před šesti lety. Stále na něj vzpomínáme i když už po dvou měsících jsme měli Nikouška. Černého čivaváčka Zera nahradil béžový Niko. Taky je miloučký, ale je to takový vypočítavý lumpík. Zero byl malý psí šlechtic a obětavý. Tenhle prvně vypočítavě přemýšlí než něco udělá, co dobrého to přinese jemu. Ale je taky fajn.  milují ho tady všichni, kdo ho potkají. Kdo se k němu hned nemá, tak ho hypnotizuje tak dlouho očima, až ho pohladí, nebo na něj promluví. Taky jsme si mysleli Maruško, že jiného pejska po Zerouškovi nedochováme, ale potom jsem si řekla, že čekat jen tak až se budu cítit stará a neschopná projít se se psem nemá cenu a pořídila jsem proti vůli manžela tohoto lumpa. Jsem ráda já i Viktor, že ho máme. Kdyby se dožil jako Zeroušek tech šestnácti let, tak on až bude starší, tak bude klidná a já pomalá přiměřeně věku ho zvládnu. No vidíš a už ho máme šest let a zatím pohoda. Sice nemůžeme letět - jak říká Viktor - ani do Číny, ani do Vietnamu (tam by chtěl), ale mně to vůbec nevadí. Stačí mi bohatě jezdit tam, kam se dostaneme autem. I tak je to už náročné při dnešním silničním provozu.
     Dnes se venku udělalo trošku teplo, tak jsme jeli na zahrádku a posekali ještě trávu na zahradě, sundali na verandě chaty dřevěné zvonkohry - jak se tomu vlastně říká? - máme to na plašení ptáků, kteří nám svými, od černého jeřábu černými hovňousy, zaneřáďují celou verandu. I když jim to přestalo vadit, protože jsme letos jezdili od dubna do listopadu a tam jsme jeli akorát tak vždycky posekat trávu. Sousedce dáváme k otrhání již několik let rybíz, takže alespoň ten je nějak zužitkován. Květin tam moc nemáme, jenom na verandě odolné pelargonie a a při jedné straně floxy. 
     Tak se mějte hezky, na všechny myslím. Haničko co budeš číst, nebo čteš (já dostala od dcery Stoletého staříka.. tak se na něj těším)? Beli, sluší Ti to, Sidi kde jsi? Maruško, Tobě se snažím posílat recepty, které mi chodí jako emaily. Tak se mějte všichni fajn.
  

Obrázek uživatele babčahanča

Jsi kočka, jsi kočka, jsi kočka

 U nás vysvitlo sluníčko.Vařím, tak až po o.....Mějte se ....

babčahanča

Obrázek uživatele Belinda

Jejda

Našla jsem ještě jeden model, ten byl pohodový...
a href='http://postimage.org/' target='_blank'>modelky Liberec 2
image ru

modelky liberec
upload pics

Obrázek uživatele Belinda

Jo jo

Zdraví ze mne kvapem prchá,
už tu ležím jak ta mrcha,
adrenalin nepomohl,
spíš mne ten zdravý luft zmohl.

Jedna nudle druhou následuje,
Bertík na mne z křesla pokukuje,
pak se ke mně rychle přižene,
přitiskne se, prý tu rýmu vyžene.

Je to stejně kamarád můj maličký,
stále musím ošetřovat jeho tlapičky,
nesmím onemocnět, potřebuje dozor stálý,
uzdravení to to je asi někde v dáli...

Obrázek uživatele babčahanča

No to ti závidím

 Já /sice opravdu bylo slunce/ řezala strom a ryla.Vůbec mě to neubejvá. A ty se vozíš na bobu.

A Sidi perlí.

babčahanča

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Řveme všichni z plna hrdla,

Belindo, jsi prima prdlá!

Nemoc? Ne, amok jí chytí,

na bobech se rychle řítí!

Kam se na ni hrabou mladí,

hleďte jen, jak Belča pádí!

                                                 

Sidi

Obrázek uživatele Belinda

Léčba šokem

Tak na mne zase něco leze, říkám si ráno při probuzení... no co, nikam nespěchám budu se dnes povalovat v posteli... Ale, člověk míní, synek mění!! V osm ráno telefon - bábinko, co děláš, mám skvělý nápad??? Na nemoc se vys..., adrenalin jí z Tebe vyžene pravil. V devět ať jsi před domem, vyzvedneme Tě... je to překvapení. Tak honem venčení, prozvonění kamarádky a domluvení hlídání Bertíka. Vyrážíme.. nikdo nic neprozradil, ani ten jindy ukecaný Honzík. Je to asi hodina cesty tam, pak chvilka adrenalinu a hodinka cesty domů ??? Stále přemýšlím, co na mne chystají.. PO 20TI minutách vjíždíme do husté mlhy, není nic vidět. Najednou jako když jsme v jiném světě, všude plno sluníčka a před námi BOBOVÁ DRÁHA na Javorníku.... no na to mne nikdo nedostane drahouškové, protestuji. A když bylo rozhodnuto, že pojedu s drahým synáčkem.. ani za zlaté prase, vím, co by mne čekalo, na brzdu zapomene... Nebuď bábo měkká, TO DÁŠ!!! Dala jsem to!! Nevím, jestli jsem svým jekotem ozývajícím se po celou dobu mé jízdy neodradila dole čekající odvážlivce, ale vím, že díky tomu, že Honzík všem ve frontě vykecal, že to jede jeho babička a že tuto jízdu dostala jako předčasný dárek k narozeninám, sklidila jsem naopak potlesk. / riskovali, že nebude třeba ani co slavit, neb to s babčou sekne/. Banda jedna, ti mne teda dostali....
DSC 9035
how to screenshot on windows 7

DSC 9025
online photo sharing

DSC 9016
image free hosting

Obrázek uživatele babčahanča

Dnes je dušičkový pravý

 Od rána děsná bílá mlha...Hroby jsme objeli naštěstí včera.

Měla bych pracovat v domácnosti, ale nevím, čeho se při snídani chytít.....Vařeno mám, jen ještě ryby osmažit....

I ten venda je smutný...

babčahanča

Obrázek uživatele Poletucha

Po špičkách přicházím vám všem popřát...

 SLECINKY.EU

SLECINKY.EU
SLECINKY.EU

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Našel jsem několik starých dopisů .. a tak se dělím o srandu

Milý Sašo,

promiň,jestli jsem se tě dotknul,když jsem v minulém dopise vyjádřil podezření,že Mirka by mohla být tvoje dcera.Ale uvědom si můj šok,když jsem se dověděl, od její matky,že otcem jsem já,V takové situaci člověk hladá nějakou záchranu,jak se říká,topící se i stébla chytá,a já jsem opravdu cítíl jako topící,

Hlavně jsem nemohl pochopit,proč naše společná známá přišla s celou věcí až teď,proč mlčela celých čtyřicet let.Když jsem se ji na to v dopise  zeptal / napsala totiž zpáteční adresu,což mě pořádně vystrašilo /.odepsala,že se nechtěla na mě vázat,protože jsem byl nespolehlivý nejebom lidsky, ale i politicky.Že se dalo předpokládat,že každou chvíli příjdu o místo a že mi nepomůže ani večerní škola marxleninismu.To mě trochu urazilo,přece  jsem byl ve straně,a i když jsem se do stranického života zvlášť aktivně nezapojoval. byl jsem tam,platil příspěvky a to se nedá oddiskutovat.To bylo tehdá po šedesátém osmém.Po osmdesátem devátem by se mi  bývalé   pochybnosti o mé politické spolehlivosti zase hodily,protože hned v prosinci jsem vrátil stranickou knížku a svědectví paní K,by mě bývalo očistilo v očích nového establišmentu.Slovo establišment píšu tak,jak se to čte,nevím přesně,jak se to píše.Paní K. mi kromě toho napsala,že si tady našla přiměřenou partii,dobře situovaného,politicky spolehlivého soudrtuha,který uvěřil,když mu po třítýdenní známosti oznámila,že je ve druhém měsíci a že je to jeho.

Po  osmdesátem devátém se dal na podnikání,šlo mu to docela dobře,ale na neštěstí se zapletl s ukrajinskou mafií,o všecko přišel,taky o dům,na který  měl hypotéku,takže naše společná žnámá se na něho vykašlala,rozvedla se s ním a těď se soudí o majetek nabytý během manželství.Myslím,že by se měli soudit o majetek o který během manželství přišli,ale nechci tradit,Trochu jsem se vylekal.jestli se pani K. nechce pověsit na mě, když je teď sama,ale když jsem ji napsal,že žiju ve starobinci / slovo hospic jsem pro jistotu nepoužil /,už se mi neozvala.Takže mám pokoj.Já i ty.Nechtěl jsem tě do toho zatahovat,ale to víš,kdyby šlo do tuhého,znáš to ,topící se .......Sašo,teď od tebe potřebuji radu, naprosto nezištně,znáš mě přece,ne ...?

Vedu tady ve starobinci ten hudební kroužek,nebo jak  se tp  dá nazvat,a přišel za mnou správce,jestli bych nebyl ochotný něco nacvičit v rámci předvolební kampaně.Když jsem se ho zeptal,  pro jakou stranu,podivně se na mě podíval a řekl: " Vy jste spadl z měsíce ? Kdo vám zvedne důchod ? Tvářil jsem se,že to vím,ale nevěděl jsem to." Víš,že do politiky jsem se nikdy aktivně nemíchal,a přiznám se ,skutečně nevím,kdo by nám mohl zvednout důchod nějak podstatněji,i když slibovat to můžou všichni.Mezi námi,člověk by ani nevěděl,co s těmi penězi.Co potřebuji,to mám,nekouřím,nepiju,nikam nejezdím,a kroimě toho kdyby se zmedializoval,že nám zvedli penze,mohla by přiklusta paní K.,s tou svojí nebo " naší " Mirkou a měl bych po chlebě.Jak vidíš Sašo, .!...................život je pořád jedno velký dobrodružství.

                                                                                              Tvůj Loizo.

                                                 Pro příjemný a /možná slunečný ,teplý víkend .....no áno  Bobo

Obrázek uživatele babčahanča

Nevím, asi už bez dozoru chcípá...

 Koláž je z Majdy narozenin a proto to růžové pozadí je stěna v pokoj.Přivezla jsem si ji do Strakonic, paráda, ctěla si odpočinout, hrála na housle, učila se, psala si referáty, sloh , jazyky - vše ochotně a sama od sebe.Taky jsme spolu bez dědy vyrazily do cukrárny a s ním na výstavy ./Zrzavý ovšem byl už vloni- pokladní si klepala na čelo, ale byla jiná výstava/.Večer před posledním dnem prázdnin dostala horečku,bolest hlavy, v krku...Druhý den po konzultaci s mámou pro ni přijeli druzí prarodiče /zajeli na pokec/.Hlavně aby nenakazila Honzíka- měla máma starost.Někdy mám vzteka, že se vše točí kolem prcka!

 

No a ty bacily?Kde se berou?Jasně. že měla hodně vystoupení, školu dohání, chce vše mít perfektní a je to vyžle...Ale neposlouchají...Rozepatý ..../Bylo ovšem hezky/

Byla jsem tak šťastná, tolik jsme se nasmály ...

babčahanča

Obrázek uživatele Belinda

Sidi

Tak tohle znám velmi dobře, nejen že mne to také vždy nase..., ale i kdybych chtěla, nedokáži znovu vytvořit to samé... Takže také zavírám počítač a odcházím.

Dnes je:
Pátek 28. 11. 2014

Svátek má:
René

Blahopřejeme!Poslední komentáře v diskuzích

Ráda si popovídám

 Krásné obrázky...Všechny weby jsou zanedbané.Kdyby to nešlo- na 60K se přesuneme dočasně.A sky ...

Ráda si popovídám

zase to samé,tak nevím co jsem udělala špatně.Když píšu toto,tak se mi to ukáže ale ta zpráva ne ...

Ráda si popovídám

Omlouvám se za ty obrázky,ale zpráva,kterou jsem psala se mi neobjevila,jenom ta kytička.Nevím co s ...

Ráda si popovídám

...

Ráda si popovídám

...

O čem píšeme na blogu

Poslední komentáře v blozích

Spokojené stáří navzdory Alzheimerovu onemocnění

 To budou mít senátoři a spol zajištěnou péči. ...

Už jsem opět zde ...... navrácen z poutí ?

Tož já nevím,jak se předělat ...... to jsme se ve škole neučily  ??a je to škoda,že ? nebo ne&# ...

Už jsem opět zde ...... navrácen z poutí ?

  ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 8 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design