Doporučujeme: Jezdecké potřeby Pegas | Originální náhradní díly Ford | Vychytávky do bytu, domácnosti, kuchyně | Point S - Levné pneu | Výmoly - Stav silnic

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Ráda si popovídám

$node->uid)); ?>
Obrázek uživatele goska

Diskuze: Ráda si popovídám

Diskuze založena: 29. Října 2008 - 12:53
Autor/ka diskuze: goska

Dobrý den, dnes jsem tady poprvé a vůbec se tu nevyznám. Ráda bych si s někým popovídala. Jmenuji se Helena, jsem z jižní Moravy. Můžeme povídat o čemkoliv. Mám ráda přírodu, kytičky, ruční práce, turistiku, cestování, četbu, zajímám se o cizí jazyky, sport a všechno pěkné kolem nás. Budu ráda, když mi napíšete.

Poznámka ke komerčním sdělením:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitní diskuzi. Nevkládejte proto do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.
Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Labužník ......

" To snad není pravda !"

Prohledavala jsem  mrazák,ale balíček,kde jsem měla zmrazené čtyři řízky,jsem nenašla.Šklebil se na mě jiný s cedulkou  G U L A Š.Chtěla jsem se ještě podivat dozadu,ale v tu chvíli jsem si vzpomněla,kam řízky zmizely a mrazák jsem zavřela.

Začátkem týdne přijel švagr.Chystal se ,že u nás přespí a tak se po večerři vydali s moji trvalkou do hospůdky na rohu ..... nóó,jenom na jedno orosené,jak mi  s potutelnými úsměvy oznámili.

Nevadilo mi to,chtěla jsem žehlit a přitom se dívat na televizi a věděla jsem,že stihnu obojí,protože pánové při jednom oroseným určitě nezůstanou.

" Než příjdete,udělám guláš !"

Můj muž si mě k sobě přitáhl.

" Guláš ? Když máme  návštěvu ? Řízečky by nebyly ? "

Švagr se rozesmál hodně do široka a radostně.

" Pořád je řízkový maniak,Miluško ? To jsi ho za ty roky neodnaučila ? "

Pokrčila jsem rameny ....nóó, neodnaučila.Proč taky.Řízky jsme prostě měli každou neděli.Už dvacet let ... to je doba,že ?A jak je vidět,můj Mireček je má stále rád,a těď dokonce má na ně chuť také v úterý!

Když odešli,vyndala jsem zmrazené čtyři řízky,v mikrovlnce je trochu rozmrazila,a než na prkénku rozmrazily úplně,připravila jsem vše na obalováníZa chvíli byly hotové,jen je hodit do fritovacího hrnce.Spokojeně jsem začala žehlit.Až skončí film,udělám je,aby byly teplé,až ti dve flamendři příjdou.

Odhad mi vyšel.Řízky,zabalené v alobalu,vydržely,i když se pánové,skoro o hodinu  opzdili.Ale co mi nevyšlo byl příští nedělní oběd.Prostě jsem nekoupila  maso na řízky !

Nóó, ......co,,řekla jsem si.Tak se pro jednou, možná nic nestane ! Řekla jsem si.V neděli jsme měli řízky za dvacet let našeho manželství snad po tisící krát.Mireček to pochopí,zvláště když za to může jeho brácha !No kdyby nepřijel ..... tak by byly v neděli řízky.

                                   Tak dobrou chuť .....všem  po celý víkend ............Bobo

Obrázek uživatele babčahanča

Jasně

 Propojení duše a těla..Každý je svého štěstí strůjce.Už vám nějaký lékař pomohl?Mně jo, ale za cenu prášků a injekce.Neléčí to, jen pomůže od bolesti.

Díky Bobo za připomenutí, ale nevybavuje se mi to  rychle.Tak při vaření a prací přemýšlím.....

babčahanča

Obrázek uživatele Barča

pro SIDI

Nechci být pesimista,ale na celostní medicinu mám svůj názor. V době, kdy jsem navštívila institut celostní mediciny na Žižkově každý klient, který přišel, odcházel s krabicí za necelé tři tisíce, aby si na příště vyčistil střeva. Plus platba za  vyšetření.Stačilo mi. U Dr. Hnizdíla sedí ve vedlejší budově kolega psychiatr. Od pana doktora vedla cesta každého klienta k tomuto lékaři.A to mi tedy též stačilo. Nevěřím jim.Jsou to jen kšefty.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Procházka plná protikladů ......

Přestože podzim rozehrál svou barevnou hru,na níž je radost pohledět,taková " živá voda " by se jistě hodila každému z nás.Vše má ale svůj rub a líc.Řijen dovede okouzlit červenýmo lesy,houbami,kam se člověk podívá,i babím létem,za to dny se krátí,vítr fouká od stzrnišť a občas vystrkuje svůj nosík všetečný mráz.O listopadu ani nemluvě.A nás čeká taková procházka plná protikladů.

Božstva,sportovci,umělci a na druhou stranu zločinci,diktátoři,generálové .....ty všechny může lidstvo splodit,ke své slávě i ke své hanbě.

Koho zajímá lední hokej .....Mario Lemieux / 5.10.1965 / v kanadském Montrealu a záhy odstartoval svoji hvězdnou karieru jako hokejový útočník.Nejvíce sezon odehrál za Pittsburg Penguins,jehož je nyní majitelem.Je považován za nejlepšího hokejistu historie.

Slavný  muzikal " Evita " s krásnou ústřední písni " Neplač pro mě Argentino " oplakávalu Evitu a i jejího manžela Juana Dominga Peróna / 8.10.1895.Zvolil si  místo lékařského  vzdělání,vojenskou dráhu.V roce 1943 byl jedním ze strůjců vojenského puče.Od roku 1944 byl ministrem války  a vyhlásil neutralitu země.

Indie .....spojená s jménem Siddhártha Gauama neboli  " Buddha " byl princem královského rodu Šákjů a do svých 29 let žil spokojený život prince.Objevil " zlatou střední cestu ".Zemřel 13.10. v roce 484 nebo 483 př.n.l.

Oooooo ..... Amerika,ctitelé detektivek budou znát pod pseudonymem Ed Mc Bain / 15.10.1926 / jehož 87 revír se  Stevem Carellou vyřešil víc jak 50 případů.Americký dramatik Eugene O´Neill / 16.10.1888  / ,čtyřnásobný nositel Pulitzerovy ceny a nositel  Nobelovy ceny za literaturu za rok 1936.Jeho dcera Oona byla poslední manželkou Charlese Chaplina.

Obloukem se vrátíme do Brazilie,kde se narodil / 23.10.1940 / Edison " Edson " Arantes do Nascimento,Černá Perla,King .....anebo Pelé.Ty co nefandí fotbalu,vědí o koho jde.

Charles Dennis Buchinsky alias Charles Bronson,alias Bernardo O´Reilly / 3.11.1921 / .... Sedm staečných  představitel drsných týpků,a´t z Divokého západu,nebo misí druhé světové války.

Most přes rozbouřené řeky,Mrs.Robinson,Zvuky ticha ... jsou songy které  s Paulem Simonem nazpíval a složil Art Garfunkel / 5.11.1941 /

Film .... Ples Upírů ... spolu s Sharon Tateovou, bývalou,manželkou režisera Romana Polanského.A tutu ženu v osmém měsíci těhotěnství zavraždil Charles Manson. Dostal trest  smrti ale změnou kaliforských zákonů jen doživotí.

Atentát .....22.11.1963 v texaském Dallasu na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho,kterému podlehl.Do dnešního dne nebyl  spolehlivě objasněn.

Skončíme veseleji .... / i když jak se to vezme /.Buďte opatrní při četbě lékařských knih.Kvůli tiskové chybě byste mohli  umřít.Aneb když nebudu moct v nebi kouřit doutníky,nepůjdu tam.To netvrdím já,ale Samuel Langhorne Clemens / 30.11.1835 / ....alias Mark Twain.

                                                  S pozdravem .... chladno začíná ?? ...................Bobo

Obrázek uživatele Belinda

Sidi

Ať je příběh pravdivý, či trochu přikrášlený za účelem pobavit, či naprosto vymyšlený ---- pobavil mne ...a to byl určitě účel, díky

Obrázek uživatele Sidi

Přišlo mailem:

....Letní povídka pro Víkend z fejetonu Jak jsem chtěla mít sexy klín................................

Otevřu dveře do čekárny a můj pohled spočine na prázdné židli. Dobelhám se k ní, ale pak si to rozmyslím. Raději budu stát. Z představy, že si sednu na něco tvrdého, a to doslova, se mi postaví všechny chlupy na těle. Cože? Řekla jsem chlupy?

„Pojďte se posadit,“ poklepává rukou na prázdnou židli nějaká paní, která nemůže odtrhnout pohled od mé namodralé nateklé nohy.

„Děkuji moc, ale já prostě nemůžu,“ pousměju se a opravdu má noha je to poslední, co mě trápí.

Druhá, zdravá noha začíná bolet taky od toho, jak drží celou mojí váhu, a já začínám kňučet. Horko k tomu taky moc nepřidává. Potím se. A kňučím.

„Pustím vás přede mě, slečno.“ Ozývá se pán, co je na řadě. Musí být na mě žalostný pohled.

Poděkuji a odskáču imaginárního panáka rovnou do ordinace. S každým skokem přichází tiché zaúpění.

Doktor si nasadí brýle, zeptá se mě na jméno a rodné číslo. Zběsile něco ťuká do počítače. Pak se otočí na své židli a sepne ruce. Jeho zrak spočine na mé noze.

„Tak povídejte. Co se vám stalo?“

A mně se v tu ránu před očima promítne celý včerejší večer.

Hladká pokožka až dva měsíce, hlásala tenkrát reklama na voskové pásky ve všech časopisech a televizi. Hmmm, léto se blížilo a moc se mi zamlouvalo, že své nenáviděné kamarádky žiletky na nějaký čas odložím. Připravená jsem byla na sto procent. Protože pásky byly vhodné na delší chloupky, tak jsem se na nějakou dobu vzdala šatiček a kraťásků. Zarostlá jsem byla jak opička. Ale co. Celé léto se pak nebudu trápit holením. Natěšená s několika krabičkami v ruce jsem byla připravená na večer, kdy svou srst jednou provždy, tedy na pár měsíců, strhnu ze svého těla.

A večer přišel. Ovšem nečekala jsem, že to bude jeden z mých nejdelších večerů v životě.

Byl to ten typ vosků, co se používá za studena. Totiž, třete proužky v dlaních, dokud se nezahřejí, oddělíte od sebe a pak si je přiložíte a rychle strhnete. Jak jednoduché, ne? Hmm, to hravě zvládne i malé dítě. Vytáhla jsem první papírek, třela dlaněmi, dokud nebyl horký, nalepila a trhla. Paráda. Po chvilce byla má lýtka bez chlupů, hladká a krásná. A tak jsem přešla k severnější části svého těla. Když mám teď hladké nohy, proč ne i klín?

Boj proti chlupům začal a já se cítila jako profík. Dlaně mě už bolely od zdlouhavého zahřívání papírků, tak mi bleskl hlavou geniální nápad, že papírky nahřeji fénem. Jo, chytrá holka já jsem.

Dobrá, svlékla jsem si kalhotky a jednu nožku položila na okraj záchodové mísy, abych měla dostatečný prostor na nalepení. Pořádně vosk nahřála, odlepila proužek a přitiskla ho podél třísel tak šikovně, že víc jak půlka mi přikrývala můj „poklad“ a pásek končil u vnitřní části mé hýždě. Zhluboka jsem se nadechla a trhla.

„Dopr…..e!“ Vykřikla jsem a noha mi sklouzla do záchodu. Před očima mi běhalo tisíce teček a já si v jedné chvíli myslela, že jsem oslepla a ještě si k tomu zlomila nohu. Po chvilce, když se mi zpět vrátil zrak a přestalo hučet v hlavě, jsem opatrně vytáhla

pochroumanou nohu ze záchodu. V jedné ruce jsem držela onen pásek a druhou rukou jsem se snažila osušit nohu. Bolela jak čert. Ale bolest nohy ve srovnání s tím, co mě ještě čekalo, byla minimální. Postavila jsem se a ouvej. Něco lepkavého jsem cítila mezi nohama. S hrůzou se podívala na papírek. Žádné chlupy.

„Kde jsou sakra ty chlupy? Problesklo mi hlavou.

A pak nastala panika.

„Panebože!!!“

„Kde je vosk?“

Rukou jsem si zajela mezi půlky a nahmatala lepkavou, ještě pořád teplou hmotu.

„Já se slepila!!!!“ Brečela jsem.

To bude dlouhý večer. Běžela jsem, tedy odšourala se do kuchyně pro láhev vodky. Při mé cestě za umrtvujícím lékem se všechno slepilo dohromady ještě víc a já si pomyslela, že už v životě nebudu mít žádný sex. Vrátila jsem se zpátky na místo činu, lokla si pořádně z láhve a přemýšlela nahlas, co dál. Popadla jsem krabičku a znovu pročítala návod.

„Nedoporučuje se používat na citlivá místa, jako podpaží, oblast bikin a horní ret…“

Sakra. Jak to, že jsem to neviděla?! Pozdě.

„Dobře, co rozpouští vosk?“ Uvažovala jsem nahlas.

„Teplo.“

Napadl mě znovu fén, ale po představě, že mě vezou slepenou a ještě s popáleninami na pohotovost, jsem svůj první nápad zavrhla. Břicho mi začalo nervozitou kručet a já se modlila k Bohu, že TEĎ opravdu není ta vhodná chvíle.

Po chvilce mě napadl další úžasný nápad. Horká voda!

Jasně, horká voda nahřeje vosk a já ho ručníkem setřu.

Napustila jsem si vanu a ponořila se dovnitř. Po chvilce ve vařící vodě jsem se začala rozpouštět já, ale vosk však byl pořád na svém místě. Ručníkem jsem se tu neplechu snažila otřít. Vosk jsem však rozmazávala okolo, chlupy se lepily a neuvěřitelnou bolestí jsem brečela ještě víc. Následoval další lok vodky. Vedro v koupelně a alkohol vykonal své a z brekotu jsem přešla do hysterického smíchu. To se může stát opravdu jenom mně!!!

Můj pohled padl na krabičku papírových kapesníků, které jsem si začala přikládat na inkriminovaná místa. Mozek mi už asi úplně přestal díky bolesti a alkoholu fungovat, protože si to si to jinak nedokážu vysvětlit. Samozřejmě, že se kapesníky přilepily na vosk a nešly sundat. Teď už nejen slepená, zoufalá, ale i opelichaná s asi zlomenou nohou a s nulovou hrdostí, jsem si dala druhé kolo vany. Znovu se osušila, kapesníky plavaly ve vaně, vosk však stále držel na svém místě.

„Ok.“ Zavolat na zákaznickou linku výrobku jsem ve chvilce zavrhla.

„Dobrý den, mám slepenou pipinu i zadek voskem, který jsem nahřívala fénem a nevím, co s tím?“

To byla ta poslední možnost. Pro srandu operátorům můžu být i potom. Proto jsem vytáhla svůj starý elektrický depilátor, zatnula zuby a jela. Tu neuvěřitelnou bolest bych nikdy nepřála nikomu.

„Dýchej, dýchej!“

Lok vodky. Vrrrrr. Stop. Křik. Další lok vodky. Vrrrr. Stop. Vyčištění slepeného depilátoru. Lok vodky. Vrrrr. …Zvířecí řev, který musel probudit všechny sousedy…vrrr, lok vodky….Zničený slepený depilátor.

„Ahoj mé milované kamarádky žiletky!!“

Totálně na mol, konečně bez chlupů a fungujícího mozku, s buňkami totálně umrtvenými, že kdyby mi chtěli amputovat obě nohy zaživa, necítila bych ani ň, jsem zbytek doholila žiletkami. Odplazila jsem se v bavlněných bombarďákách, napudrovaná půlkou balení dětského zásypu a s „krasotinkou“ o dvě čísla větší, do postele.

Připadala jsem si jak po divoké noci s rojem včel.

„Co se vám stalo?“ Opakoval doktor svou otázku, když jsem neodpovídala.

„Ale, uklouzla jsem na schodech….“

Sidi

Obrázek uživatele Belinda

No teda Sidulko

Já se z Tebe picnu, to je nápad jako blbec, takové srovnání by mne ani nenapadlo... díky.
Já jsem si dnes vyrazila autem na výlet. Kousek odtud je Mojžíšův pramen, výletní místo. Říkám si, dojedu na kopec a odtud tam poho dojdu. Jedu, jedu, jedu ... sakra to je nějak daleko.. Místo na Mojžíšák jsem dojela pod Císařův kámen - rozhledna. No, když už jsem tu, šlapem Bertíku.. Teda lidi, to byla tůra. Stále do kopce asi 2 km lesem po cestě, pak najednou pěšina, kořeny, kameny, listí, prďák jako kráva nejméně 200m.. Mnohdy jsem se musela přidržovat větví, traverzovat lesem, abych tu cestu zdolala. Kdybych to tušila, nikam bych nešla. ALE, když už jsem byla tak daleko, nevzdám to... No, tam to šlo, ale dolů, hrůza hrůzoucí... Jen neuklouznout, tady by asi měli sanyťáci radost ... když jsem dorazila k autu, byla jsem ale na sebe pyšná, jak mi to ještě šlape... Doma jsem na mapě zjistila, že jsem jen místo vpravo, odbočila vlevo.... ja cha cháá
Císařův kámen1
image share

cesta na Císařák2
photo sharing

Obrázek uživatele babčahanča

To je ourodička!

 Mláďátek, pejsek a baba...Zas byl kásný den a návštěva při odjezdu  domů nás zastihla na Šumavě.Ještě, že jsou mobily a upečené štrůdly.Nabrali jablka a jeli.Když je hezky , ta Strakonická je zacpaná...

babčahanča

Obrázek uživatele Barča

Pro kámoše a šky

Tak jsem to v rychlosti očima přejela a valím plavat. Milá děvčata, to as i víte, že vnuci bývají podobní na prarodiče s ne na rodiče. A je to tady vidět.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele babčahanča

Tos klepla na hlavičku

 Celá Belinda rošťanda .A dole podobná bráškovi...Mlha je dnes hrozná.Mám jet autem...To nevím...V poslední době vše zkrečuji na poslední chvíli.....Holt už na to nemám, mlhu nesnáším, jak špatně vidím i bez ní

Venda v noci dejchal dohnal Milana ke dveřím v půl třetí a srágora, v půl šesté se to opakovalo....Je to zlatíčko, že si řekne-jinak bych uklízela...

Bobo-Kalich je to jiný...

babčahanča

Obrázek uživatele Sidi

Hle

Teda, já se na to raz, dva, tři - to je podoba!
SLECINKY.EU

Obrázek uživatele Belinda

Zase chybička

No ale nakonec se to povedlo... Koukám, že jsme se konečně zase trochu sešli. Početla jsem si trochu...Dnes jsem byla po dlouhé době na chatičce, posekala jsem tam trávu a ostříhala keře. Už jsem skoro rozhodnutá, že vrátím klíče. Musím nejdříve odvozit některé své věci. Takto mne to prostě nebaví, s majitelkou není žádná domluva, nic tam neopravuje, jen kecá... A já tam stejně skoro vůbec díky svým aktivitám nejezdím... Bertík je stále lepší a lepší, mám radost...

Obrázek uživatele Belinda

Tak to zkouším... Rozárka je šoumen

[url=http://postimage.org/][img=http://s13.postimg.org/whuu8yxfb/100_3546.jpg][/url]
[url=http://postimage.org/app.php]free screen capture[/url]
a href='http://postimage.org/' target='_blank'>100 3507
pic

a href='http://postimage.org/' target='_blank'>100 3546
free image hosting

hosting

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

To je pořádné rozšoupnutí ....

No teda,to je ....až se tomu nechce věřit,rozšoupnutí u Kalicha / to je ta  restaurace co vlastní senátor a dramatickej ředitel divadla Na Vinohradech Tomáš Töpfer / Na Bojišti v Praze,při červeném .....no teda,to jste to  dobře oslavily Hanči,to je už vyšší úroveň.

Na chlebíčky jsem měl chuť ....... tak osm kousků ,ale vzal jsem si jako ostatní jen dva.Ve čtvrtek jsem měl sraz staré party  bývalých pracovníků  Stavomontáží a Stavofinálu ..... dneska už důchodců v  " Besedě " Zelené ulici v HK.Vše hrazeno z peněz  ROH které máme na účti ......oběd,  schnitsla přes celej  talíř s bramborem a zelnej salát,káva dle výběru a zákusek.Pitivo si každý hradil sámTo je u nás dvakrát do roka / Jaro - Podzim / a v  létě  prase .Tak hle to jde už několik roků dozadu a ještě několik roků do půjde také dopředu.No přece někdo ty odborové příspěvky ušetřené musí projíst ....no ne !

Psí nálada se značně ozdravěla ...... je radost už číst ta infa o tom,i když to není laciná sranda ........ hluboká je kapsa tvá,Poletuško a Belindo.

No Sidinko, hlídám to dobře,dík za pochvalu.

Něco o cibuli .....

Cibule je zdravá a má léčivé účinky a při vaření se bez ní neobejdete .....no prostě je to tak !Připravíme si cibulové hody ?? Occhrání vás před zimními bacily a ještě si pochutnáte.

Jestli pak víte,že cibule pochází až s \Asie ? A navíc tam rostla jako divoká bylina,která se vytrhávala.Až mnohem později místní lidé objevili její výrazné léčivé účinky a mnohostranné využití v kuchyni,proto se přestěhovala do zahrad a lidé ji začali šlechtit ppro svou potřebu.Je rozšířená v  celém světě a mnoho odrůd .....bílá,červená,malá,velká, sladká,pálivá.Z pohledu léčitelství je všelékem.Ovšem často ji používáme jako přísadu.A opravdu existují pokrmy jako delikatesa z cibule ....?Na př." Francouzská cibulačka ".Je jednoduchá,skvěle chutná a ještě vás nadopuje vitamíny na začátku zimy ...?A jak na to ?. Kilo cibule nakrájíme na tenká kolečka.V hrnci rozpusťte máslo a cibuli na něm orestujte spolu se špetkou tymiánu a rozmarýnu.Zasypejte lžíci cukru,nechte zkaramelizovat,přilejte 2 dc bíleho vína a nechte odpařit.Zalijte 1 l kuřecího vývaru a pomalu vařte alespoˇ20 minut.Polévku podávejte s opečeným bílým chlebem a strouhaným kvalitním sýrem.

                     Tak vesele s deštníky a pláštěnkami do nového týdne. .......Bobo

Obrázek uživatele babčahanča

Život utíká podle dětí to je znát!

 Tak na zdraví všech.Včera jsme byli na víně u Kalicha v restauraci, každý myslel, že jdeme volit- nechtělo se nám do jámy lvové....Sedí tam dvě sousedky z baráku  a jak tam všichni tak na příchodźí čumí....Dělala jsem si před týdnem srandu, když jsem obálky házela do té urny -zapózovala jsem :"Tak a kde jsou ty odlesky fotoaparátů?" Jen jeden starší se zasmál a vytáhl foťák...Jinak velké zírání bez úsměvu...Muž se trocu zlobil, že dráždím...Užívejte si vnoučata,nám se stýská.Vzpomínáme na chalupu a litujeme chvil, kdy jsme si toho nevážili.

U nás nejsou nájezdy -jsme jak v karanténě.Až za týden má Majda 15 a slavíme s rodinkou...Jdeme tančit v neděli.Milan má další dietu-cukrovkovou, ledvinovou, walfarinovou , a teď nově na dnu.Ten chlap musí mít všechno! Můj palec nebyla dna, ale artroza .Už je to po injekci dobrý,.. .Trochu se hlídám ,záda se ozývají ze dřiny na zahradě.

Tak jíme taková dietní jídla- omezíme maso a přidáme zeleninu...Ale podobně jsme už dlouho jedli...

 

babčahanča

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Díky Maruško, pochutnala jsem si. Dala jsem si také 2 chlebíčky,  banánky a rohlíčky. Belčo, ty máš povolených 5 chlebíčků, když máš ten absťák.  Pol jich snědla dohromady také 5, měla ještě na té oslavě. Ale ta má povoleno 7 chlebíčků, potřebuje nabrat energii. A Rebinka s Bertíkem se nám uzdravují!   Chlapský dozor máme, je na něj spolehnutí, stojí stále při nás - viď, Bobo? Poly, máš krásnou rodinku, vnuk, to je celý táta a ten se Ti podobá. A Ivetka, to je krásné sluníčko. Belčo, ukaž také Rozárku. Hančo, jak se cítíš, nehuntuj  si tělo více, neb tě pošlu do Prčice! .   Baruš, ty si jistě svoji cukrovku nehýčkáš, to je dobře, tak se musí, na potvoru! Jo, psala jsi, že volíš stranu, která podporuje bezplatnou MHD. My, zde v Ústí, neplatíme od 70 let, což není ale ve všech městech. Takže to využívám. 

Pa, pa, děcka, půjdu na kutě. Mám zde 2 vnuky a jsem již unavená.

                   Už se mu stýská po Pol!

Sidi

Obrázek uživatele Poletucha

Klidný večer všem

Maruško, chlebíčky si beru dva, na sladký nekoukám a děkuji, chlebíčky jsou mńamky! 

Já byla odpoledne odvezena na oslavu Ivetčiných 3. narozenin. Zdržela jsem se jen chviličku, nechtěla jsem manžela s Rebí nechat dlouho doma. Cestou jsem stihla nákup a hned mi jel autobus, tak jsem nakonec byla brzy doma.

Užijte si SLECINKY.EU

Dnešní oslava
SLECINKY.EU

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Belinda

Ty brďo Maruško

K večeři jsem měla bramborové placky, mám masový absťák.... tohle jsou tedy chutě Tady leje a leje, snad se zítra vyčasí, ale jdu hlídat, tak budu makat v domácnosti mladých, počasí je mi ukradené... ....

Obrázek uživatele Belinda

Pepa je dabilll

Jen tak pro informaci
Drahý soused Pepa nedal na mé lání,,, stále syslil do povlaku v polštáři peníze, vždy když jsem mu povlíkala, nadávala jsem, ať si je uloží jinam, nebo raději do banky... Hlavně si sem nepouštěj tu černou pakáž!!! Navštěvovaly jej / zvláště po penzi/ černé dámy, prý si s ním chodily popovídat .. každý tomu říká jinak, že... Debil!! Minulý týden vpustil dokonce dva chlapy a cigošku, donesli pivko, křupky a drahý soused přišel o 45.000,- kč.... dobře mu tak, volovi...pardon, ale nic jiného si nezaslouží

Obrázek uživatele babčahanča

Dobro vítězí, snad na všech frontách bude klid

 Pohlaď Rébinku,manžela a sebe,jsi holka šikovná a zasloužíš si pochvalu...

babčahanča

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

No konečně se to lepší ......

Naši Marušce po druhé vše nejlepší ...... to přeje Bobo.

Poletuško snad zlo je překonáno u té němé tváíře ........jen to bude lepší ze všech stran ...... přeje Bobo

Belindo pro lepší dýchání,Bertík se lepší .a bude zas krásně .......jako Sidi UF - UF !! ...... přeje Bobo

Obrázek uživatele Sidi

UF!             

UF!

                                                  

Sidi

Obrázek uživatele Poletucha

Hlášení :-)

Hlásím, že Rebí je v pořádku už doma, ještě hodně spí, dokonce ani nekulhá! Teď se sice počůrala, ale to prý nevadí, to přejde. Dostala antibiotika a na bolest a za 12 dní jdeme na tahání stěhů. Výsledky z histologie mi zavolají, až budou hotové. Tak teď už aby šlo všechno co nejlépe! Děkuji za podporu, držení palců a přeji vám krásné dny.  ♥

SLECINKY.EU

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Barča

pro všechny i ty, co jen nakouknou

Oslavenkyni vše nejlepší, ať si užije narozky ,Rebí přeji uzdravení ať svou přítomností zpříjemní život i páničkovi.

 

 Cvičení na postřeh - pěknej mazec

http://www.chezmaya.com/jeux/game33.htm

 Posílám zajímavou hru na postřeh.Kliknout na PLAY naskočí 33 docela rychle pohybujících čísel které je nutno v pořadí 1 - 33 kontaktovat kurzorem. Po posledním 33 ukáže score v počtu potřebných vteřin.Až budete mít všeho nad hlavu,zahrejte si.Je to fakt mazec a určitě vás to odvede od všedních starostí.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Belinda

Bertík

Marušce děkuji za povzbudivá slova. Docela s Tebou souhlasím s názorem, týkající se pořízení nového pejska. Já bych do toho v případě rozloučení se s Bertíkem také nešla.

Hančo, dnes mi veterinář sdělil, že jde o ekzém, hodně rozjetý. Léčba stále pokračuje, je to den ze dne lepší, hlavně aby se uzdravil. / Jsem prostě kráv.., měla jsem tam k Petrovi jít hned a nekoukat na vzdálenost a prachy

Pol, vzpomínám na vás, už máš jistě podle včerejšího rozhovoru Rebí doma.., tak se holky držte.

Obrázek uživatele Belinda

Hančo

Co to bylo zatím nevím, zítra mi to doktor určitě podle reakce Bertíka na jeho léky řekne. Je to prostě Bertík, alergický na všechno a na nic, jednou úplně v pohodě, jindy rozhašený. Asi jsem měla jít hned k Petrovi a nerozjelo by se mu to. Čekám kdy se ozve Pol, už by měla něco vědět,...

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Zítra dopoledne přijede brácha se švagrovou, odpoledne nakládáme zelí, tak se sem nedostanu. Proto Ti Maruško přeji krásné narozeniny již dnes. Hezky si je užij a povolujeme Ti si také zahřešit, následuj Poletušku! Buď zdravá!!

SLECINKY.EU

Poletuško, sledujeme také s napětím, jak to Rebínka snáší a přejeme jí, ať je brzy v pořádku aby se Tvůj manžel mohl uklidnit a potěšil se s ní. Zase napiš, držíme palce, vydrž! Ono se to říká, ale člověk není kůň, aby toho tolik vydržel.

Sidi

Obrázek uživatele babčahanča

Tak Maruško podruhé ti přeji

 A Rébince uzdravení,Tobě Poly dobré nervy, jasně , že to tělo žádá...A co to byoi Beli? Alergie?

babčahanča

Obrázek uživatele Belinda

Poletuško

Ti naši miláčkové nám tedy dávají zabrat, no a Rebí si ty problémy vybrala až do dna. Cítím s Tebou a obdivuji Tě. Já, když Bertík marodí, nejsem schopna nic dělat, nedokážu se na nic soustředit. Tato operace je samozřejmě náročná, jsem opravdu zvědavá, jak dopadne. Držím jí samozřejmě všechny palce, hlavně také kvůli manželovi, který je na ní upjatý. Já jsem s Bertíkem navštívila toho mého kamaráda, specialistu na psy. I když jsem mu přiznala, že jej začal léčit jiný vet. tady u nás, nezlobil se a začal okamžitě s léčkou / kouše si zadní tlapky/. Hned po prvním zásahu se Bertík naprosto uklidnil, packy zaschly, nekouše si je!!! Zbytečně jsem vyhodila 1200kč jinde.. Poletuško zlatá, vydrž všechno trápení, piš nám, poděl se o bolest, to Ti také pomůže.

MARUŠKO
Přijmi i od nás k zítřejším narozeninám srdečné přání. Hodně štěstí, radosti a hlavně zdravíčka, přeje pejsek Bertík a tvá kamarádka Belička

Obrázek uživatele Poletucha

Tak nejprve popřeji ještě

Tak nejprve popřeji ještě jednou Marušce k zítřejším narozeninámvšechno nejlepší ♥

SLECINKY.EU

**************************************************************************************************

Ráno mi volal doktor, že ji jdou operovat a když bude v narkóze, tak ji vezmou i vzorek z té nožičky, co na ni kulhala a pak se rozhodnou co dál. Domů ji pustí, když všechno půjde dobře, zítra večer. Jsem si vědoma, že ji nezachraňuji na mnoho let, ale doktor mi slíbil, že udělají všechno, aby se mohla vrátit k manželovi. Tomu jsem včera musela dát Neurol, tak usnul, ale dnes už zase plakal. No já tu gruntuju, peru všechny potahy, polštářky, vyluxovala a tepačem vyprala všechny koberce a leje ze mne jako z vola. Jo, ještě jsem byla nakoupit - chyběly cigára a zhřešila jsem a koupila si větrník! Už je ve mně, cukrovka sem, cukrovka tam, ale musela jsem si obalit nervy. Tak  ještě nepouštěte a já se ozvu. ....Te´d se mě ptal muž zda jsem tam volala, říkám, že teď spí a kdyby se něco dělo, že mi zavolají, strašně pláče, tak ho uklidňuju, že teď ji nic nebolí, spí. Musím mu dát zase Neurol. Holky už mi dochází síly!

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele babčahanča

Taky držím palce

 Moc tě obdivuji,abys toho neměla málo!Držím palce a věřím, že ještě vás potěší.

babčahanča

Obrázek uživatele Sidi

Poletuško

Chudinka Rebinka, budeme držet palce!  Z toho se dostane, uvidíš!

Sidi

Obrázek uživatele Poletucha

Rebí

Právě jsem dorazila z veteriny, Rebí začala silně krvácet, zavolala jsem synovi a rychle jeli. Má silný zánět dělohy, plno hnisu, tak ji ještě dnes budou operovat. Tak prosím, držte všechno co máte, ať to celé dobře dopadne! Manžel je z toho úplně vyřízený, ani nevěřil, že jde na operaci, myslel, že jsem ji nechala utratit. Až zpráva od doktora ho mírně uklidnila. Zítra budou volat.

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Motocykly .... jedna značka : " ČEZETA "

 V roce 1919 vznikla Jihočeská / Česká / Zbrojovka na okraji Strakonic.Vyráběla vzduchovky,pistole a kulomety.Koncem 20 let minulého století,koupilo vedení Zbrojovky producenta jízdních kol z Kralup n.Vltavou.Zanedloho vyvinuly ve Strakonicích  kolo poháněném spalovacím motorem.

První stroj označení motocykl,uvedla Zbrojovka na trh v polovině 30 let.Šlo o model ČZ 175,kterých  se prodalo okolo 22 000 ks.ještě do vypuknutí 2 SV,představila firma i stroje o obsahu  250 a 350 kubiků.Vrcholem celého snažení byl  " půllitr " ČZ 500v barevném provedení bílo - zlaté,který si našel  cestu do papežské gardy

Společnost ČZ se vyšvihla mezi největší výrobce jednostopých vozidel..Plánované hospodářství přidělilo "Čezetě " produkoat motocykly o obsahu 125 kubíků,"Jawa " produkoval motocyhly o obsahu 250 a 350 kubíků.Dynamičnost rozvoje "ČZ " nasledně spojila tvorbu a spolupráci ve značku " Jawa - ČZ ".

Závodní speciály se také v " ČZ " dostaly do poředí,vynikal typ 860 - polohový 4 válec s 4 dobovým ventily,jehož  tvůrce byl vynikající konstrukter František Pudil.

V roce 1972 přišel  zákaz zhora a výrobě speciálů a sama továrna to musela respektovat,tím docházi ke konci  konstrukčních tendenci výroby speciálu.

                                       Tak máme sobotu,modní horečka pominula,byla výborná .....zdraví Boboi

 

 

Obrázek uživatele Belinda

Pol

Já dávám každoročně Bertíka očkovat i proti bolerce. Můj doktor mi říkal, že ročně onemocní vážně spousta psů, tak to neriskuji. Uvažuj o tom u Rebí do budoucna, kapičky tomu nezabrání, stačí, když se ta mrcha nakažená jen zakousne... Nebuď smutná, určitě se z toho dostane....

Obrázek uživatele Belinda

Sakra

To se to pořád mele. Hanču bolí noha, já po viróze kašlu, pejskové nám marodí. Bertík si dnes v noci prolízal přes ponožku ty své packy, měl to tak hezky zavázané a na ho... V půl třetí jsem slyšela mlaskání, ležel na koberci a lízal a lízal, až do ruda. Já jsem vylítla, když jsem viděla tu spoušť, chtělo se mi brečet. Už to bylo tak pěkné a zase od začátku. Dnes dostal na krk ten límec, je v to jako blbec, ale já nebudu přes noc riskovat další problém... V listopadu jdeme na kurz canisterapie, musí být fit. Pol, pejsek mé neteře v HK má taky rakovinu packy, dokonce mu snad odoperovali nějaký prst. Žije s tím v pohodě už asi třetí rok, je to knírač, ti prý na to velmi trpí. Tak držím palečky, ať je lépe. Ta fotka pánečka s Rebí mne docela rozhodila, je to smutné Sidulko, dnes jsem šla k volbám v novém ohozu, žádná sláva. Kozačky mne při chůzi z kopce mačkaly, v legínách mi bylo horko, ale jinak DOST DOBRÝ

Obrázek uživatele Barča

pro poletuška a i ostatb

Muškáty jsou nádherné. Škoda,že je na balkoně nemůžu mít. Sousedka pod námi v přízemí má teraso a to by bylo celé poseté od padajících květů. Jinak, vítej mezi námi cukrovkáři.Mám ji též na prášcích.Tenhle jev je trvalý, ale pokud jsi hodně silná a udržíš své chutě na uzdě, tak můžeš zůstat bez prášků jen na dietě. Pozdrav  všem, dobře zvolte.Já budu volit stranu,která slibuje důchodcům bezplatnou  MHD.Tak hezký víkend.

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Poletucha

Ahojte ♥

Zdravím, dnes je u nás celý den zataženo, takové dušičkové počasí. Koukněte, jak nám ještě krásně kvetou na lodžii muškáty! Hlavně, aby nepřišly ranní mrazíky! A ještě jsem vyfotila ty mé dva marody. Takhle je to u nás každý den a téměř celý den. To černé je Rebí, přitulená k páníčkovi.

Přeji vám hezké víkendové dny.

 

Image hosting by sdilej.eu - file hostingImage hosting by sdilej.eu - file hostingImage hosting by sdilej.eu - file hosting

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

 Vždy se sem dostávám z Firefoxu, ale v poslední době tam vždy byla Capcha a musela jsem zadávat kódy. Dnes jsem se sem vůbec nedostala, na nic přihlášení nereagovalo, ale jde to přes Google.

Lituji Rebí, známe ji tak dlouho, že už je skoro naše, jako Bertík a Venda. Snad jí ty prášky uleví a bude zase trochu běhat.Jako by Pol měla málo starostí, Ale syn jí dělá radost, může být na něj pyšná! Zvládne toho hodně a ještě studia. To si dělá mateřinku? I vnuci jí dělají hodně radostí,  A co  Bel? Už vyrazila do města provětrat róby?

SLECINKY.EU

+kámoše

Sidi

Obrázek uživatele Poletucha

Belindo

Dnes jsem Rebeku objednala k ortopedovi, tak hned odpoledne nás tam kluk dovezl, udělali jí rentgen a zjistilo se, že tu kost na té pacičce má chycenou rakovinou. A ten kloub je mírně vychýlený. Zatím dostala antibiotika proti bolesti, protože ty prášky minule jí nezabraly a teď už začala chodit po třech .  Na bolest jí dali Tramal a kdyby se to nezlepšilo, za týden odběr krve, zda neprodělala boreliozu od klíštěte. Přitom letos měla asi jenom dvě, dávala jsem jí kapičky proti klíšťatům a vždycky to bezva zabíralo. Tak uvidím, jak to půjde dál, doufám, že ATB zaberou a ještě nějaký čas s náma bude. Manžel je z toho úplně hotový, tak jsem ho musela uklidňovat. Nějak toho začíná být už víc než je únosný.

 SLECINKY.EU

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Belinda

Hančo

Už jsem se Tě chtěla několikrát zeptat, jak dopadlo H. oko a ejhle, vidím, že se zadařilo. ... Ze zakoupených věcí jsem zatmím nevytáhla nic z krabic. musím si na to udělat tu správnou náladu a vhodnou dobu // že by zítřejší volby/... Bertík má na nožičkách ponožky na suchý zip / má výroba/, snáší to docela dobře. už MNE TA SRANDA STÁLA K DNEŠÍMU DNI 1400,-KČ... JEŠTĚ DALŠÍ DVĚ INJEKCE... 340,- no ale, nedej to...

Obrázek uživatele babčahanča

Evo

 Sklizené fazolky Hurvínkovo voko od tebe...

Netrap se, třeba to přejde.Může to být alergie na spadané listí.Sice by to bylo i na předních, ale zadními zahrabává čuránky , ne?

Nebo žárlí na tvé nové kozačky....????!!!!

babčahanča

Obrázek uživatele Belinda

Ahojda všichni

Já mám také delší dobu problém s Bertíkem, olizuje si zadní tlapky až do krve. Veterináři udělali rozbor na parazity - nic. Tak mu dali nějaké tablety / plíseň/ v roztoku mu nožičky jednou týdně koupu. Tato plíseň má sežrat případnou plíseň jinou, kterou by mohl mít??? Včera dostal první antibiotika, pacinky má navléknuté přes noc, kdy na něj nevidím, v ponožtičkách ušitých ze silonky... No uvidíme, ale jsem z něj rozhozená.

Aktivity vašich synů schvaluji a obdivuji.....

Obrázek uživatele babčahanča

Poletuško

 Cukr můžeš mít jen přechodně, ale nesladit není tak hrozné.Snad se stav marodů udrží v mezích.Pohyb chybí asi u Rébi, ale když jí to bolí...Jdi tedy sama- dělá ti to čisto v hlavě.Náš kluk zahradník taky ve středu pracuje v lesní školce- učí tam o přírodě a jeho polovička výtvarku v přírodě nebo ve srubu.Moc se jim to líbí..Taky měli na chalupě děti na táboře..Nemusí mít ovšem na to školu.A taky snad už je budou rušit?Rodiče si to všechno platí, docela dost si vydělají.Ale náklady jsou nízké.Topí dřevem, vaří jednoduchá jídla.Prý jsou děti zdravější.Myslím, že to jsou děti už z domova na studený odchov,neschoulostivělé.Taky s nimi jeli na raftu po Berounce...To by se inspektor zbláznil..Jestli ho to baví...neníco řešit.

Měj se.

 

babčahanča

Obrázek uživatele Poletucha

Děje se něco?

Zdravím vespolek ♥ Evce gratuluji k zážitku, který ji určitě bude provázet do konce života. A cože je u nás nového? Tak u manžela krom úbytku na váze a častějším dávení je vše při starém. Já jsem zase prodělala zánět močáku a byl mi zjištěn cukr, tak při dnešní kontrole, kdy jsem měla v krvi 8,6 jsem vyfasovala léky. Další kontrola za tři týdny. Tudíž úprava stravy (vše co mám ráda, nesmím), čokolády šly do úschovny pro vnoučata. Rebeka stále kulhá, léky z veteriny nezabraly, tak jsem na doporučení koupila sirup, kdy zabere, to uvidím. Hodně mi chybí procházky do lesa, kde je te´d krásně a voňavo.  

Ještě vám napíši, jak se náš nejmladší synek zhlédl v hlídání dětí, když byl na rodičovské dovolené s klukama. Rozhodl se, že si udělá školu, aby mohl jít učit do mateřské školy. Chodí na hodiny zpěvu a na klavír, bez toho by se na školu nedostal. Zárověň běhá různé závody, s Jonáškem chodí na karate a večer pak chodí i on. Já se jenom divím, jak to všechno zvládá. Do práce dojíždí 20km, pak pro kluky do školky, vyvenčit psa, nákup a protože snacha jezdí z práce k večeru, tak i vypere, udělá večeři a jde si se psem zaběhat. A večer te´d musí cvičit na klavíru. Má to do sluchátek, to aby nerušil nejen kluky, ale i sousedy. Mám z něj radost, jen mu říkám, aby se zase zbytečně nepřepínal.

V baríku teď je neustále kravál, jednak nám frézovali odpadní roury, pak se dole měnily dveře a schránky. Jindy vrčí sekačky, čistí se parkoviště a mně to nějak začíná lízt na nervy. Asi stárnu. Tož to je asi tak vše, nic světoborného se neděje, což je vlastně i dobře. Přeji vám krásné podzimní dny, prožité v klidu, pohodě a ve zdraví!

 

SLECINKY.EUSLECINKY.EUSLECINKY.EU
 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Dnes je:
Sobota 25. 10. 2014

Svátek má:
Beáta

Blahopřejeme!Poslední komentáře v diskuzích

Ráda si popovídám

" To snad není pravda !"Prohledavala jsem  mrazák,ale balíček,kde jsem měla zmrazené čtyři řízk ...

Ráda si popovídám

 Propojení duše a těla..Každý je svého štěstí strůjce.Už vám nějaký lékař pomohl?Mně jo, ale za ...

Ráda si popovídám

Nechci být pesimista,ale na celostní medicinu mám svůj názor. V době, kdy jsem navštívila institut c ...

Ráda si popovídám

Přestože podzim rozehrál svou barevnou hru,na níž je radost pohledět,taková " živá voda " by se jist ...

Ráda si popovídám

http://video.aktualne.cz/dvtv/rakovina-je-nastavene-zrcadlo-spolecnosti-tvrdi-jan-hnizdil/r~75e06c8c ...

Poslední komentáře v blozích

S elektrokolem lze začít v každém věku

Kola jsou podle popisu ty nejlepší, nejkvalitnější.Touužím po něm celej život a to mi bude za nějaký ...

Už jsem opět zde ...... navrácen z poutí ?

Tož já nevím,jak se předělat ...... to jsme se ve škole neučily  ??a je to škoda,že ? nebo ne&# ...

Už jsem opět zde ...... navrácen z poutí ?

  ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 22 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Bankovní technika Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design