Doporučujeme: Jezdecké potřeby PEGAS | Rallyeshop.cz - Rally modely aut, oblečení, trika | FordShop.cz - Náhradní díly a příslušenství Ford | Point S | Výmoly

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Ráda si popovídám

$node->uid)); ?>
Obrázek uživatele goska

Diskuze: Ráda si popovídám

Diskuze založena: 29. Října 2008 - 12:53
Autor/ka diskuze: goska

Dobrý den, dnes jsem tady poprvé a vůbec se tu nevyznám. Ráda bych si s někým popovídala. Jmenuji se Helena, jsem z jižní Moravy. Můžeme povídat o čemkoliv. Mám ráda přírodu, kytičky, ruční práce, turistiku, cestování, četbu, zajímám se o cizí jazyky, sport a všechno pěkné kolem nás. Budu ráda, když mi napíšete.

Poznámka ke komerčním sdělením:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitní diskuzi. Nevkládejte proto do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.
Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

A tančíme!

Sidi

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Když jsme se bavily o čmelácích ....... zkusme to o kozách ??

Jako dítě jsem vždycky zpozorněl,když někdo vyorávěl,že se vlk nažral, a zhluboka si oddychl,pokud zůstala koza celá ......??To bradaté,rozpustilé zvíře mi bylo sympatické už tím,že se jeho obličej pořád jakoby usmívá,ne - li přímo směje.!A co jste si dámy myslely když jste četli v titulku ...... zkusme to o kozách??

Kozy s námi kamarádi už více než deset tisíc let,a co moje paměť sahá,nikdy jsme neměli žádný vážnější rozepře..Možná tím,že nejsou náročné na údržbu ........ jako BMW,či Mercedes a ...... nedej Bože ....Ferrari.To závisí na tom jak se k tomu chováme jak krmíme,ustájení,pohybu na čerstvém vzduchu a ....... prvním připuštěním !!!!

V lidové písni se zpívá " Když se kozy prskaly,ocasami mrskaly,To je jeden  z příznaků,které nám má napověděť,žeby si naše  Amála - / krásné jméno pro kozu,že ....jak vznešující, /Kromě mrskání ocáskem jestě v té době chodí častěji na " malou " a mečí.Nejlepší věk pro první milostné  mrskání je mezi 1 - 1 1/2 rokem.Často je k němu připravená už o něco dříve,ale musíme ji vysvětlit,že na to má ještě dost času,ale říkejte to holce v .......... rozpuku.Vysněného amanta ji ovšem vybírá člověk a může to vypadat v inzerátu takhle" "Náš kozel spolehlivý to samec kozel,první skok za 300,- druhý a další skok zdarma ".Nabízí se k tomu ubytování,barva kozla - samce,bezrohý a hodný.Návštěva kdykoliv.Tak to máme sexuální romantiku a se vším jen za 300,-.

V odborné literatůře se dočzeme,že kozel -samec musí mít dlouhé pené stavěné těla.Ale co když se Amalce zdá o rachitickém,stydlínovi Lojzovi,který ji bude při večerech přednášet a citovat KOZINU, nebo jiného kozího klasika.Pak má smůlu,přivezou ji nadrženého Pepu,který ji za 3000,- obskočí a a další pokusy zdarma,taky využije ....neřád !!

Koza je zvědavá a  ráda vleze tam kam nemá,a tam dělá nepřistojnosti .... okusuje větvičky stromků.Další zlozvyk ....vysává vlastní mléko,a když přijdete se džberem,tak se potutelně usmívá a -----no dostala jsem chuť na mlíko,no včera večer v televizi o tom mluvil ,jak je to zdravé |!! Kozel vemeno nemá,tak si cucá něco jiného,a když se jde představit Amalce,chová se jako hňup / rohatej einuch /Koza je společenská a když nemá společnost,tak se upírá více na vás.Vyžaduje aby jsme s ní hrali domino,říkali vtipné říkanky,ona se popadá za vemeno,brali ji do kina a dávali květiny.Sežere vše i knihu - nejlepší je beletrie,v nejhorším také buchty na okně.        Tak to má asi vše .....Bobo

Obrázek uživatele Barča

pozdrav všem

Je už tady trochu veseleji, i když některé zprávy jsou velice smutné. Čte se docela hezky o vnoučatech a jak s nimi trávíte spoustu dnů během léta, o vás, jak trávíte dny na zahrádkách , lesích atd.My jsme byli akorát tak necelý měsíc venku a jinak čučíme doma, protože nic venku nemáme .Letos mi to ani moc nevadí, protože mě, mojí milí zradily nohy a já mám bolesti, jako malá mořská víla , co krok, to bolest. Byla jsem nesčetně krát  u doktorky/ neurologie / a ta na mě zkouší všechno možné a nic nepomáhá , samé prášky proti bolesti, na infuze nemůžu, protože není místo atd, prostě samý problém. Poletuška má pravdu. Pro naše lidi jsou akorát patáky na bolest za pár korun a pak, porad si sám. Jsou určité procedury, které by pomohly, ale zaplať si je. Stojí ale pěkné peníze. A já nejsem bohužel paní Klausová. Četla jsem, že se zde budou ve státních lázních léčit děti z Číny.pán Bůh ví, že jim to ze srdce přeju ale, na to peníze jsou.  Výměnou tam budou určitě jezdit papaláši  a členové jejich rodin využívat známou čínskou medicinu.Chudí, ať pochcípaj, máme lidí dost a když ne, tak nám je určité etnikum určitě včas porodí. Jeden vězeň stojí náš stát zhruba cca 1000.- kč denně. Co cizinců uteče z nemocnic, jen aby nemuseli nic platit. Pak nemůže být na léčbu ostatních. Zdravím všechny . Barča

http://www.obrazky.cz/media/3/wcmxUksfCGu9o7Qw1_Ycet16prjKfTKNGTIO8uv6XDU&width=341

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele babčahanča

Jejda

 Dnes bouřka a pršelo.Tak jsem se dala do filmíku.Jak bylo v Býčkovicích.Ještě udělám krajinky.

Hudba je tentokrát vlastní

babčahanča

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj všem!

Tak jsme právě skončili službu a budeme mít zase chvíli klid. Trampolína uklizena, ještě zítra pojedu s dědou na chalupu, potřebuje dořezat dříví na pile a sousedi tam již nejsou, kdyby náhodou se něco stalo, abych byla aspoň já při ruce. Už jsme týden doma, ale na víkend jsme tu vnoučata ještě měli.

Babky, jedny, smály se mi, že skáču na trampolíně a vida - skákají panáka!

Bobo, Tvůj článek o čmelácích je nejen pěkný, ale i zábavný. Máme se stále co učit, že?

Hančo, tak jsi byla v našem kopečnatém kraji, je zde hezky, ale poslední dobou bych radši chodila jen po rovině a s kopce. Výšky už moc nezvládám. Taky jsi už ráda, že jsi doma, nojo, doma je nejlépe. Co Belindo, stále opečováváš parky? Udělej si  brzy čas na Rýmy,  O Poletušku je tam zájem, čekám na její rozmyšlení a ty, Hanča, i Marta, byste to také zvládly. O Marušce už ani nemluvím, je líná. Je fakt, že chodí do práce a nemá tolik času, ale nemusí veršovat stále, jen když se jí bude chtít. Jenže to už je zahrabaná existence, ta už nechce veršovat ani zde! Nechápu, když to někomu dobře veršuje, že nechá talent tak  zanedbat. Jde o radost z veršů, ale i o zdraví! Mozek je třeba stále zaměstnávat!!

Moc se mi líbí vaše vnučky, Belindo a Poletuško! Ale i vnuci Poletušky a jak rostou! Hanulko, také někdy ukaž vnučku, jak vyrostla.

Tak vzhůru na vinobraní!

 

Sidi

Obrázek uživatele Sidi

Vinobraní Ss

Milý pame, milé paní,
začíná nám vinobraní!

SLECINKY.EU

Sidi

Obrázek uživatele babčahanča

Dost dobrý rozbor,ale zase jsem si dala pivo

 Tak jsme zase doma.Jako ta bába na lavičce si připadám.Večer jsem ještě posbírala jablka  na zahradě.Celý týden jsem byla bezstarostná ze zpáteční cesty , ale opět jsem byla donucena jet po dálnici.Ovšem už ne přes Prahu po severojižní , ale díky přejezdu u Slaného na jinou dálnici /okruh/ a tunelem / už byl otevřený tento týden- minulý ne/ po mostě /monstru/jsem sjela na Strakonice /je to dobře značené naše významné městečko/ .Venda v prádelním koši /místo přepravky, ale je vdušný/ celou cestu škrábal, ale měl zastávky na dvou pumpách.Jasně, že jsem musela jet i stovkou /od předloni jsem neřadila 5/,ale až na dvě myšky odnetrpělivých řidičů jsem se do nebezpečné situace nedostala.Byt mi po tom týdnu v chalupě připadá vzdušný, světlý, prázdný a záchod máme jen pro sebe a ne pro 10 až 13 lidí.Hoši ovšem chodili močit na kompost v zadním rohu zahrady .Ale kdoví- kam.Taky sprcha nebyla stále k dispozici, muselo se šetřit teplou vodou, ale alespoň se uplatnilo: Kdo nenechá - není kamarád.Tak po příjezdu bylo dloouuuhé máchání v teplé vodičce a parádní večeře v Kalichu hospodě na terásce.Ovšem na vínko Bobo nedošlo, jen ten nepasterizovaný mok mě zase  dostal.Ovšem Březňák mi taky chutnal Zdeni. Malý Honzík říkal:píjo deda / jak byl ten dědouš vyobrazený na všech reklamních věcech.Zítra jede Milan do lázní a tak zas balíme kufr.Kdo by si chtěl udělat výlet, nikam kotvy nezvedám, dětí jsem nabažená a budu doma.

babčahanča

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Blíží se čas ...... pro vinaře drahocenný ....... vinobraní !!

Něco málo o vínu ....... mohu ?

V Paříží, při večeři na počest vévody WIndsorského,bylo servírováno burgunské,no ano ..... nejlepší ročník.!! Vévoda jako správný vévoda uchopil sklínku s vínem a nesl ji k ústům.Francouzký ministr, sedící vedle vévody po jeho boku,mu zadržel ruku." Promiňte, prosím, " řekl," Takhle se víno nepije. A vévoda odpoví ...... jak je teda pití vína  vzácnost ??Nejdříve se na ně podíváme proti světlu.Nepřipomíná Vám broušený rubín ? Obdivujeme barvu,jiskru a zvolna otáčíme sklenici asi tak,jako žena si pohrává s náhrdelníkem..Pak vychutnáme čichem jeho vůni.Vdechujeme aróma,víno voní jako květina.Načež vezmeme doušek na jazyk,víno necháme zahřát teplem úst,aby rozkvetla kytka jeho vůně a nosohltanem nám ještě jednou zavoní.Doušek převalujeme na jazyku,aby jazyk,ten poslední soudce,měl důvod k soudu,pak dáme vínu sklouznout do hrdla k zjištění,jak víno hrdlem prochází a ..... pak "

" Pak pijeme ",doplnil vévoda.

" Nikoliv," opravil ho ministr," pak o vínu mluvíme

Posuzujeme vzhled,barva vůně a chuť.Přes velkou rozmanitost chuťových dojmů existují pouze čtyři základní chutě:Sladký,slaný,kyselý a hořký.Ostatní jsou smíšenéPři ponoření jen špičky jazyka do sklínky,nemůžeme podat o vínu žádný posudek.

Absolutní - které obstojí při každé zkoušce a rozboru

Alkoholické - příliš silné,rychle stoupá do hlavy

Aromatické - vína muškát,tramín,ryzlink .... ležácké bukety obzvláště vynikající

Bezcharakterní  - nevýrazné

Bezduché - malé prázdné chudé alkoholem,s tupou kyselinou,působí hluše,neživě

Bledé - světle zbarvené,růžák,ryšák bez života,krve, a ohně ....no skrátka blednička

Bohaté v tělě - nevtíravé místo jeho zrodu

Brut - english  označení pro zcela suché šumivé víno

Buclaté - víno plné v chuti

Buketní - víno vyzrálé

Cizí - své složení neodpovídá označení

Česnekové - vysazován mezi řádky čenek nebo cibule

Degoržované - každé šumivé víno které zkvasilo

Demi sec - francouzké onačení polosuchého šumivého vína

       Tak po tomhle asi říci ...... jdeme na dvojku bílého,nebo červeného ........... no teda silná káva !!...Bobo

Obrázek uživatele Poletucha

Babči se vrátily do dětství :-)

 SLECINKY.EUSLECINKY.EU

 

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Poletucha

Bobo, babčananča, Marta, Maruška...

Bobo, dnes jsi mne krásně pobavil, tak poutavě popsat život čmeláka, to jsi zvládnul na 1* :-) Jsem poučena a zároveň krásně pobavena!

Babčohančo, Až Ti závidím co všechno jsi o prázdninách podnikla, poznala spoustu krásných míst - krásné snímky!

Maruško, také bych si s chutí šla odpočinout na nějakou zahrádku, opekla si pár buřtů a seděla kdesi ve stínu. Já bych domeček se zahrádkou brala hned!

Marti, vidím, že jsme na tom stejně, i já nejvíc zmrzlin sním s vnoučaty. Jinak by mě ani nenapadlo si ji koupit. Já si zase ráda kupuji u tinťanka boty, nikdy mne netlačí a jsou mi pohodlné. V pondělí se mám přijít podívat na nějakou zimní bundu. Také tu máme potraviny, které má vietnamec a já tam ráda nakupuji. Koukala jsem, že už má mnohem víc zákazníku, jak na začátku, má otevřeno v sobotu i neděli, což je fajn, když náhodou něco zapomenu.

Tak se mějte všichni pohodově, září prožívejte v klidu a užijte si snad krásný podzim!

 

SLECINKY.EUSLECINKY.EU

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Trochu si ..........pokecat při tom pátku ??

Co třeba čmeláci .....dobrosrdečný brundibár ....? může být ....?

Čmeláci jsou užiteční,hezcí a hodní.Tím splňují všechny předpoklady k tomu,aby byli našimi kamarády a abychom je měli rádi

Slyším jak namítáte: " Neříkejte,že mě nemůžou píchnout,když mají žihadlo ?! "Samičky je skutečně mají,ale zaútočí jen tehdy,pokud jim vlezete bez pozvání do bytu.To je naštve.Taky bych se namíchl,kdyby někdo sem vlezl a já neměl uklizeno.Píchnutí předchází ale dvojí  varování.Nejprve čmeláčnice zvedne prostřední nohu a výhružně přimhouří oči.To je ale silná káva.Jestli to nepomůže,postupně zvedá další nohy ...... má jich celkem šest !!Po té co sebou švihne na zem ...... proto,že už nemá na čem stát,přichází na řadu vážné varování,...... ležíc na zádech udělá svíčku,ukáže útočníkovi  žihadlo a přitom významně bzučí ....!!!!Pokud vás už ani tohle nevaruje dosti ...... tak bodne !!To vás zabolí,ale přežijete to .....? skoro po každé.Stejně jako ona čmeláčnice,na rozdíl od včely se naučila ...... bleskurychle vytáhnout bodec z rány.Chce to ale každodenní trénink.Třeba na nějakém trubci,který má místo žihadla pohlavní aparát,takže ji bodnutí nemůže plnohodnotně oplatit.

A jak to vlastně u čmeláků chodí .....?Zimu přežije jen královna.Říkejme ji třeba Anna.Když se  na jaře  Anna probudí,protáhna se a letí hledat něco k snědku.Obědvá tak,že vylizuje květy jazykem,který má dlouhý,jako je ona sama,takže pronikne mezi okvětní lístky.Pak prozkoumává různé díry,aby si vnich zařídila bydlení.Jakmile nějaké najde,vyrobí si z vosku džbáneček a nosí do nšj nektar na horší časy.Později si ještě vyrobí mističku a snáší do ní vajíčka.Pár dní nato ......... se vylíhnou larvy,které zahřívá vlastním tělem a krmí je pylem.Hned jak se larvy zakuklí,pokračuje Anna v kladení vajec a za pár týdnů se narodí první pomocnice.Od toho okamžiku,............ už není na všechnu tu práci sama ......no přece královna ??!! protože holky se už  starají o  dům a shánějí potravu.Ona jim jen rozepíše,kdy  bude která luxovat a utírat prach a také je vyžene ke dveřímn,aby vířením křídly nahnaly dovnitř čerstvý vzduch .......no skutečně !!

Uprostřed léta se začnou rodit nové královny a z neoplodněných vajíček i kluciSamečci se poznají podle většího ochlupení od  pomocnic a matek,protože,se nevyholují,což jim některé úzkoprsé  samičky mají za zlé.Když dojde čas,rozletí se jinoši hledat si do světa nevěsty,ale o tom jak hladají navěsty ....neradí mluví.Oplozená mladá královna si na podzim začne plnit volátko hustým medem a hledá místo k přezimování.

Tak asi tolik o čmeláčcích .......a jejich žití,já ale nejsem  brundibár ......tak vesele do začátku školy  !!!! Bobo

Obrázek uživatele Marta

 Ahojky Poletuško a Bobo a

 Ahojky Poletuško a Bobo a Hani a ostatní.

Poletuško jsi takový malý - velký hrdina, jak to všechno zvládáš. Přeji Ti i nadále pevné nervy. Jsi fakt šikulka.  

Jinak i mně se zdá, že letošní léto rychle uteklo. Sice tak moc tady, ani u nás stromy zatím nežloutnou, ale jsou tu ranní mlhy jako "mlíko" a zima tako jako na Sibiři. Dnešní den byl trochu lepší. Svítilo i sluníčko a pod jeho přímým svitem to pěkně připékalo. Ve stínu bylo chladno. Včera jsem se byla kouknout  v obchodě u Vietnámků v Jindř. Hradci, kam rádi jezdíme, když jsme v tomto kraji. V jednom regále měli nápis "NEJOBYČEJNĚJŠÍ  TRIČKA". Tak to mě opravdu dostalo a jedno jsem si koupila. Doma jsem tričko oblékla a bylo mi v něm moc fajn. Usoudila jsem, že se mi velice dobře bude hodit do cvičení a dobré by bylo i na spaní a domácí nošení (je to taková ta šedá klasika) a tak jsem se tam dnes vypravila s manželem ještě pro další dvě trička. Taky proto, že mi zařvaly domácí pantoflíky. Taky levné od vietnámků. Byly už jednou lepené a tak jsem se v nich nechtěla zabít. No a abych nezapomněla, tak jsem dnes splácala naráz šest zmrzlin, doma hrozny a jsem dočista přecpaná. Budu se muset trochu asi umravnit. Letos to přeháním co se zmrzlin týká. S holčičkami jsme chodili každý den a ty protože to s dědou umí, tak ho pokaždé připravily skoro o dvě stovky, No já se k nim přidala, takže jsem dědu vykořisťovala i já. Takže od zítřka se začínám krotit.

Hani, máš ty fotky moc pěkné. Jsi mistr fotografie.

Bobo, je fajn, že jsi taky připsal pár slov. Jsi tu myslím jediný chlap, tak tu s námi vydrž.

Mějte se fajn. Zdravím. 

Obrázek uživatele babčahanča

Já jsem zase v severních Čechách

 S tím odesláním atd mám to jako Marta.Zítra už máme poslední den. Bude nás tu hafo, neb je poslední večer a přijedou pro děti. Opravdu to moc uteklo, zvláště s tím mrňavým Honzíkem.Dnes jsme byli v Úštěku.Krásná krajina kolem Býčkovic, jsme v CHKO a ty kopečky kolem - jiné než u nás.Ovšem v sobotu ta dlouhá cesta domů.

Tady na tu vyhlídku chodím každý den s Vendou......Jsem tak blízko Sidi...

babčahanča

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

No vidíš Marti ....?

Tvůj počitač ti dobře funguje,to jenom nikdo tam nic nepřipsal mimo tebe,áááááááž se Poletuška smilovala a poslala pozdravení pro nás ostatní ........ také lítající po lékařích a slepující své chatrné zdraví.Nóóó počasí tak jak to píše Poletuška v informaci pro HK.

Strakonice - tam byla oslava od čtvrtka do nedělě minulého týdne a oslavaval se tam Strakonický dudák,prý bylo veselo ......?????

Tak to byl jenom malý skok,co se kde konalo ..........

                                Pro další krásné dny které Všem přeji .....Bobo

Obrázek uživatele Poletucha

Marti ♥

Nejprve přeji hezký den. I u nás pršelo, ale už je krásně a má to vydržet do neděle. Jinak já zatím žádný problém s psaním, přihlášením a podobným, nemám.Tak nevím, kde se vloudila chybička. Tento týden pořád někde poletuju, s mužem v nemocnici, další den opět nemocnice, to zase pro kapky, které se dělaly, včera u mladých jsem strávila skoro tři hodiny čekáním na novou pračku a dnes zase máme schůzi SBJ.  Kluci už tento týden chodí do školky a od pondělí nastupují do nové školky tady v Malšovicích, z čehož mám radost, nebudu muset pro ně jezdit do města. Tak ti mně připadá, že to léto letos nějak moc rychle uteklo, na stromech už žloutne listí, tak hlavně, aby nepršelo a byl alespoň krásný podzim. Měj se moc hezky a vůbec vy všichni tu na seniorech a neflákejte to tady a pište!

 SLECINKY.EU

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Marta

Tomu nerozumím

 Tomu nerozumím. Dlouho sem už nikdo nic nepřipsal, nebo se mi Ss otevírá špatně?  Musím nejdříve odeslat prázdný komentář a potom teprve komentář napsat a znova potvrdit dalším heslem. Taky to tak máte? 

Pro případ, že sem někdo zavítáte, posílám pozdravy z Jižních Čech, kde opět delší dobu dlíme. Momentálně nám den co den prší. Tak se mějte fajn.

Obrázek uživatele Poletucha

Konečně!

Mirek trpěl nevyléčitelnou nemocí ALS. Čtěte jeho ZPOVĚĎ PŘED SEBEVRAŽDOU - tn.cz http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/miroslav-trpel-nevylecitelnou-nem... prostřednictvím @twitterapi

Kdo se díváte na zprávy na Primě, tak jste si jistě všimli, že probíhá akce pro charitu pro nemocné ALS - amyotrofická laterální skléroza. Nemoc, která je smrtelná, nevyléčitelná a kterou onemocněl můj muž. Existuje buněčná terapie, která stojí 750 000Kč! A ani ta není všemocná a ne vždycky pomůže!

Zatím užívá jediný lék Rilutek, na která každý druhý měsíc doplácím 1550Kč. Měl by tu nemoc trochu zbrzdit, ale zatím bez úspěchu. Téměř celý život nemarodil a teď si musí na všechno doplácet. Jenom za Nutridrinky platíme přes 2000. Je to sprostý, ale ještě horší je, že děti, které potřebují nutnou péči, lázně, tak se na ně musí dělat sbírky, aby to mohly podstoupit. Hlavně, že tu provádíme operace na cizincích a zdarma! Na naše lidi se kašle!

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele babčahanča

Děkuji všem

 Dobrý to bylo, jen k PC daleko...Přes Hradec jsme jeli...vzpomínala jsem. Byli jsme s důchodci z České Lípy na hotelu a společně si zabékali...Nevařila jsem...Popíjela ...Pochodila po horách...Nabírám sílu na chalupu, i když tam nás moc nebude .A je tu na jihu taky hezky.

babčahanča

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

No ano naše zlatá Hani ........

Když ten krásný svátek máš / chladnější už je čas - slunce už tak nesvítí jak má /,tak krásné přání  k svátku potěší snad ?

Vše nejlepší,hodně zdraví a osobní spokojenosti ....... musí to dlouho trvat,neboť cesta tvá je daleká ........ sluncem  ohřátá.

                               To ti přeju  já, jak  jeden ze SS .........................Bobo

Obrázek uživatele Poletucha

Pro Haninu ♥

 Milá Haničko, i já Ti přeji k dnešnímu svátku jen to nejlepší ♥

SLECINKY.EU

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Sidi

Haničce

: SLECINKY.EU

 

Sidi

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Divokej noční sen ..... fantasmagorie na 2

Sluneční paprsek mi pošimral ucho a probudil jsem se.

Ležel jsem na zádech s pažemi volné podél těla a hleděl na  duhové elipsy,které se pomalu otáčely a měnily barvu.Věděl jsem,že jsme je z maminkou kdysi vyribily a zavěsily na rybářský vlasec pod strop,ale vypadalo to,že se vznášejí u stropu bez jakékoliv pomoci.

   Chtěl jsem se protáhnout a stočit do klubíčka jako každé ráno ...... ale, zarazil mě nejasný pocit něčeho nezvyklého ....??.Koutkem oka jsem zaznamenal pohyb na polštáři.Přestal jsem sledovat pohyb elipso vých lunet pod stropem a zrak mi klesl na p o v l e č e n í ....??Čekal jsem  Harryho Pottera,ale  vše co jsem viděl a na co dohlédl,pokrývaly  v č e l y.Jedna vedle druhé seděly na dece,na polštáři i na koberci,vypadaly jako žluto černý trávník,vlnily se,lezly jedna přes druhou a vydávaly  temné hůčení.

Vyděsil jsem se tak,že na okamžik jsem nemohl ani dýchat.Chtěl jsem zakřičet,ale strach mi nedovolil se pohnout..Cítil jsem,jak mi vlhnou kalhoty a jedna včela se mi křídlem otřela o ucho .... jako bombardér při náletu .....!!, strašné.Asi mě nnnne ......?jen neprobudilo slunce ...... ale kdoví ?

Napadlo mě,že bych mohl  p r u d c e  odhodit pokrývku a přeběhnout koberec,ale pak  jsem si vzpoměl na alergickou reakcia oteklý kotník vloni v létě,a rozhodl jsem klidně ležet a pomalu dýchat.Nechápal jsem,jak se ty včely všechny sem dostaly .....okna zavřená a za okny se pomalu probouzelo jaro.

Trhl jsem  sebou,když zadrnčel budík.Včely se  rozhučely a zavlnily jako obecenstvu na fotbale.Horečně jsem přemýšlel o všem co o včelách vím ....... no moc toho nevím,že má žihadlo no to ano !Bál  jsem se pořád víc a víc a svůj strach   mi sílil pořád víc,zvukem budíku a jejo hlasu.,který včely přiváděl do extáze.Cítil jsem jak si  včely klestí cestu záhyby deky,a nechtělo se mi  uvažovat o tom,co nastane až se dostanou pod ní ....?Pozoroval jsem jen pár které byly blízko mého obličeje ..... vzájemně se dotýkaly nožičkami jako by si povídaly.

Uvědomoval jsem si,že volat o pomoc mi nepomůže.Rodiče i sousedé odcházely do práce brzo ráno,sestra odjela na intr už včera..Možná,že to byla pomsta,za tu sněděnou čokoládu  a  tak jsem se rozhodl,že už ji nebudu  ubližovat.Budík mě napověděl,že dnes ráno do školy to tak brzo nebude .....? Propocené pyžamo se mi lepilo na kůži,měl jsem hlad a žíženˇ.Toužil jsem se pohnout a chtělo se mi brečet.Zavřel jsem oči a přál si ještě  ........ zahrát fotbal..

V tom zamyšlení si ještě zahrát fotbal,jsem oči otevřel a ...... v č e l y   byly pryč a budík znovu zaskřehotal a za okny se usmálo jarní slunce.O d h o d i l  jsem deku,stočil se do klubíčka a teprve se r.ozbréčel  .....

                       Tak  víkend končí,ve Strakonicích a Volyni,krupy jako pinponkový balonky ......hodně vody ......Bobo

Obrázek uživatele Barča

pozdrav všem

Po týdnu jsem se vrátila z rekondice a koukám,co tady zase přibylo psaní. Kouzelné jsou vždy fotky dětí. Mě tentokrát úplně zradily nohy. Nevím, co to s nima mám.Během půl roku je to čím dál horší.Koncem srpna jsem objednaná k hospitalizaci, Do té doby mi doufám nohy neupadnou. Tady se dostat k lékaři je na dloohé lokte. Všechny zdravím.

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Sidi

Bobo

Ty mi ale děláš chutě! Nejlepší zmrzlinu mého života prodávali v nedaleké cukrárně v Děčíně, byla vanilková, v papírovém kalíšku za 1 Kč. Pravá, hustá, nešizená vanilková zmrzlina. Každou neděli jsem chodila s babičkou na pohádky do kIna Sněžník a tam jsem si kupovala výborné eskymo. No, vyvolal jsi brácho staré vzpomínky.

 

Sidi

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Záslužná činnost ...... nutno chválit,to je skvělé !!

Tak když to máme přečtené ...... a toho zase bylo .......!! a rozluštěné,s nápovědou,tak pochválíme Belindu  za práce zahradnické ...... i když z pomoci mechanizace ale ta Vrkoslavická zahrada ..... není malá ? A my ostatní  se můžeme oddati take mlsání,když krásný letní čas k tomu svádí,co říkáte zmrzlině ....... všech druhů a chutí zaručených.

Pokud si pamatuji,tak první zmrzlinovač,tam kde jsem dříve bydlel měl nějakej Barták,obrovskej stroj jako lomotiva velikej a vyráběl malinovou zmrzlinu a za padesát háků / to byla cena ? / nám dětem neservíroval jeden klapací kopeček v papírovým kornoutku.! A ten kdo měl ještě nějakou jinou chuť tak si mohl koupit třeba indiána / oplatka se sněhem politá dobrou  tmavou čokoládou ......no kamaráde celé jen za 1,- kačku / Ale takové hodování mohlo být dvakrát nebo třikrát do týdne / hlavně v neděli to jako bylo slavnostnější .... /.a proč tak málo krát ,protože 50 háků,nebo k tomu 1,- kačka to byly tehdá peníze a našetřit je bylo  spojeno se sběrem starého papíru,nebo hadrů a i železa v různém provedení a zvlášť dobře placené bylo sbírání  a odevzdání  mandelinek bramborových a odvoz do sběrných surovin,kde po zvážení vyplatil přímo na ruku těžce vypracovanou odměnu.Někdy to ani nemuselo stačit,protože se nejdříve musela koupit guma do praku.

Jóó, kdyby tenkrát jako malej věděl,že lékař předepíše recept na  léčení zánětu hrdla a dutinny ústní,tak bych si nasimuloval takový zánět,že by naši musely prodat kozu a koupili mi několik kopečků,abych to přežil.Kde se zmrzlina na světě  vzala ...?    Ůdajně byla  výroba v Čině a od Číňanů se přes Araby a Peršany dostala až do Itálie ........ Mekka výroby zmrzliny a nejlepší !!A k Bartákovi to bylo,co by kamenem dohodil ..... Anebo to byly Mongoilové,kterejm furtumfurt kejslo  velbloudí mlíko a Čingischán  jim stále k  tomu tak nadával,až ho nechali zmrznout..To mlíko,pochopitelně.Ale jak byly lstiví a jak jim to nechutnalo,tak to prodaly Marco Polovi,kterej taky naletěl na všechno,tak to přivez domu a odtud k Bartákovi ... to bylo jako  ...však to už znáte.     To co se   dovezlo do Italie ...... tak se vylepšilo tím .....,že se  do toho přidával   cukr a kakao a vanilku a různý ovoce, žloutky a smetana, ...... protože zkyslý velbloudí mlíko fakt není bůhvíco.

Zmrzlina se od 18 století prodávala pouze v nejvyšších patrech společnosti,ale postupně se to zvrtlo ...začaly se do toho přidávat špejle a jiný prkýnka a nopak ubírat žloutky a smetana,cukra a kako,ovoce a mlíko .....a začalo se to prodávat jakoů " Cuc na kládě ? " " Ledo - medo ?" a další názvy ,,,,,ale to je už dlouho, kdo by si to pamatoval.Jóó německy EIS,anglicky ICE. Na vymyšlené chutě zmrzliny jako zmrzka z věořového bůčku s příchutí Plzeˇnské dvanáctky,jsem doposud nikde  v tisku ani dokonce na internetu nenašel             co k tomu dál říci ,,,,,,??

                           Tak bude víkend,teplo,horko,slunečno,ke koupání a zmrzlina v jakékoliv podobě ......Bobo

Obrázek uživatele Belinda

Hele Ty Sidule

Docela jsi se trefila. Chodím na brigádu do zdejšího parku, pleju záhony, stříhám keře. Jsem ve svém živlu. Oni na městě zrušili zahradníka a od jara se stala z nádherného parku pustina. Začala jsem to tam dávat iniciativně do pořádku sama / zadarmo/ s patřičným kritickým článkem a fotkami v našem zpravodaji. Na to mne požádal vedoucí tech.služeb, zda bych to chtěla dělat jako brigádu za kačky. Proč ne, tohle mne náramně baví, ale je to opravdu fuška. Chodím s čudlou jak chci, většinou až navečer za chládku. Práce je za mnou opravdu vidět, mám z toho dobrý pocit....Pepa je ale na prd, ten nepomůže.

Obrázek uživatele Sidi

Belinda

I když na vozíku jede,

její tváře nejsou bledé.

Nestačí jí doma hala,

zahrady své se nevzdala,

s vozíkem i trávu seká,

Pepa marně doma čeká!

 

 

 

Sidi

Obrázek uživatele Belinda

Bobo

Bobo, ta spanilá diva,
co se pod šátečkem skrývá,
je přec Sidi stařenka,
a vedle ní Mařenka.

Měly v trávě piknik malý,
na kterém se pohádaly,
Maruš skoro všechno sež...la,
sestřičce své jenom kůrky nechala.

Sidule se z toho hroutí,
za to jí zlámala proutí,
Mařenčiny ručičky,
nebudou plést košíčky.

Obrázek uživatele Sidi

Kdo jsme?

Boba zcela spletly asi

jeho sester šedé vlasy!

 

Sidi

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Kdože to je .......

Tak se na to dívám a stále nevím ......... kdo to je ?Mezi koho vstoupili ty černé mraky,mezi Maruš a ta druhá osoba je která .....?

Pel mel ....

Smyslem spoření je šetřit na dobu,kdy už nebudeme nic potřebovat

Lidé chtějí ušetřit a jsou za to ochotni zaplatit jakoukoliv cenu.

Skrblíci jsou nepříjemní současníci,ale příjemní předkové.

Je pozoruhodné,že každý si více šetří ruce,ač má dvě,než hubu,kterou má jen jednu.

Co nám ukradnou,nemusíme už aspoň hlídat.

Auto  ještě není luxus,luxus je jeho oprava.

Deficit je to,co máme,když už nic nemáme.

Jediná věc,která se dá dělat bez peněz,jsou dluhy.

Pamatuj,že žiješ v době,o níž se bude jednou říkat staré zlaté časy.

Nikdy není dost času k řádnému provedení práce,ale vždy je dost času k jejím opravám.

Při zabíjení času je oběti sám pachatel

Pel mel vzrušující ........

Ve dveřích se objevila Kátina hlava s ručníkem na hlavě a její nahá ramena,pokrytá kapkakmi vody.. " Chceš si sáhnout na něco měkkého,mokrého a vzrušeného ? " Vyskočil jsem a přiběhl k ní. " Samozřejmě ".Zadržela mne se slovy: " Tak až pověsíš ručníky z pračky,skoč s Denisem,je celý vzrušený z toho průjmu.Díky ! "Dala mi pusu na tvář a zmizela.

" Ježkovy oči,když jsem říkala,přines mi tampón,že malé otřu obličejík,myslela jsem odličovací,ne menstruační ! ".Hmmm ..... Zřejmě mezi nimi bude nějaký rozdíl.

                   Při tom krásném čase a slunci .......zatím stačí ......Bobo

Obrázek uživatele Sidi

Nemluví spolu?

Co se stalo, že od sebe odvracíte zraky,

nevstoupily mezi vás, zlověstné, černé mraky?

 SLECINKY.EU

 

Sidi

Obrázek uživatele Sidi

Jejda

 Belčo, já tě zabiju!  Jachacháááá!

 

Sidi

Obrázek uživatele Belinda

SIDULE si pískla

href='http://postimage.org/' target='_blank'>images Z22 N67 CS
upload images free

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

To je dobře,že máte radost .........

S dávkou zvědavosti se dívám na SS a rád konstatuji,že všichni máte radost s toho,kolik malých větších ratoolestí se kolem vás motá.Radostné procházky přírodou,hry všech odrůd a mnoho toho krásného,co zůstává ve vzpomínkách. - Sidi,Belinda,Maruš a Hanči a ty ostatní to napíši až po prazdninách dojdů.

Příběh ze života.

Když vstoupila do kupé IC rychlíku,vešla aj s ní lehká příjemná vůně .Přinutila mě zvednout hlavu a podivat se na ní.Je něco starší,uvědomil si to,a vrátil se zpět ke knize.Ale její přítomnost ho stále vzrušovala ze čtení..Letmo pohlédl na rušitelku.Rovnala si sukni a usedla přímo proti němu na volné místo.

Všimla si ho,když kotníkem vrazila do jeho nohy při hledání nejvhodnější polohy.Je tak mladý ..... pomysllela si.Mohl by býát mým synem.Nemohl se soustředit,vůně mu vadila.Napadlo ho,že by rád viděl co ona čte.Když obracel stránky ,krátce nani pohlédl..Líbilo se mu,že péči o svůj zevnějšek nezůžila na obličej jako jeho matka,jejíž postava se léty roztekla do nedefinovatelného tvaru.Zvadla hlavu a jejich pohledy se poprvé setkaly. Plaše se usmál a uhnul  očima a také hlavou.Působil jako student,ale ..... tělo už měl dospělé a v modrých očích ohníčky.Na zlomek okamžiku ji napadlo,co všechno by se mohlo stát,a ta představa ji zaujala.

Když se opět setkaly jejich pohledy,nevydržel a otočil se k oknu.Nebylo pozdě,ale venku už se stmělo a na hladinu  Otavy vinoucí se poděl trati se stříbrně odrážel měsíc.Zaostřil,pozoroval její odraz ve skle  okna vagonu a potěšilo ho zjištění,že se  na něj dívá.Problesklo mu hlavou,jak by mohl vypadat sex se starší ženou .....

Ve Strakonicích vlak vyplivl většinu cestujících a oni dva zůstali v kupé sami.Snažila se  soustředit na text,ale četla stále znovu jednu větu,aniž by pochopila její význam.Kdyby byla odvážnější,myslela si, ........oslovila by ho.Jen tak pro radost.Jen aby sobě i jemu vylepšila páteční večer či zvedla své sebevědomí.Přemýšlela co by mu řekla " Cestovat s vámi bylo moc příjemné.Dívat se na vás,snít o vás a představit si,co by mohlo být ....

Konkretní slova by stejně mohla jen velmi hrubě  a nedostatečně zachytit pocit okouzlení,nebo touhy a příliš byla by prodchnuta tělesnými pocity.Co by si přála mu říct,zasloužila vyslovit tak rychle,aby nestačil nijak reagovat.A pak by se otočila a odešla,Chvíli se tou  představou  bavila.Pak se rozhodla.Řekne mu to,už kvůli sobě.Odlesk pouličních světel v řece ji vytrhl ze snění.....

" Volyně ".Vstala a začala se oblékat.Udiveně na ni pohlédl.Jakoby ho vůbec nemohlo napadnout,že může odejít a vystoupit.,odejít,ztratit se z jeho života.Přál si mít odvahu ji zastavit nebo vyslovit přání,aby zůstala.Namísto toho ........... mimo obraz, sledoval jak si navléká kabát a před očima mu defilovaly dívky,ženy - ráno v metru upravené,voňavé a nalířčené,zatímco odpoledne už unavené,povadlé pleti a setřelím líčením,s věškerou starostí na bedrech a skloněnou hlavou.Jak to jen děla,že i v podvečer má svéží kůži a voní ?Vstal a pokusil se ji pomoci do kabátu,ale byla rychlejší !!Pomalu se otočila.Na zlomek vteřiny se na něj aj zadívala a on měl prchavý pocit,že něco řekne.Něco, co dokáže změnit celý život.Zadržel dech.Vlak začal brzdit a okamžik pominul.Jako by  dospěla k rozhodnutí,plaše se na něj usmála a banálními slovy " na shledanou " opustila kupé.

Zůstal jsem sám s pocitem prázdnoty a slabou vůni  jejího parfému.kterou jsem plně nasával plnými doušky.Mrzelo,že nic víc neřekla.Zavřel jsem oči a čekal,až vzrušení pomine.Pak ze  z a d n í  k a p s y  v y  n d a l  p e n ě ž e n k u,kterou se mi podařilo ji v z í t   z  k a b e l k y ve chvíli kdy se oblékala.Zadíval  jsem se  dovnitř a s  ú s m ě v e m  spočítal  bankovky.

Odvaha v pravý čas a modré oči dělají divy ..................

         Pro teplý letní podvečer ......... možná dobré čtení .....Bobo

Obrázek uživatele Belinda

Zkouším

Obrázek uživatele Sidi

Děvčata

Která z vás vyhraje 10 tisíc? Soutěžte!
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/balkonova-soutez-s-kristinou-klou...

Sidi

Obrázek uživatele babčahanča

Naše Sidinka je hvězda

 Vysportovaná, společensky a sexuálně uspokojená, jen na PC a Photofiltre nadržená....A nezapomněla nic!!!!

Já blbec furt zavařuju.Děti místo aby to sežralyy rovnou ze stromu /vloni/ ,huntují se na kole...No generační rozdíl.

Ještě vloni jsem byla taková dobrá....

babčahanča

Obrázek uživatele Sidi

Zpravodajství z cest

Na své koloběžce jsem projela několik vesnic a seznámila se s různými babkami, i s jejich neřestmi a zájmy:

SLECINKY.EU
SLECINKY.EU
SLECINKY.EU
SLECINKY.EU
SLECINKY.EU

Sidi

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Je vidět a možné číst,že žijeme .......

Léto budíž pochváleno ....... / už jsem to někde slyšel a možná také četl / .....tak sláva létu.Když léto je teplé,někdy až moc,tak ochlazení je nutné též,tož popijme cococo ......? No ledový čaj,co se prodává ..... a má sloužit k povzbuzujícímu osvěžení ?Ledovost čaje záleží jen na nás / jak ho dobře ochladíme přes ledničku /,ale jeho čajovost někdy nestačí ani  čtení etikety.Obsah čaje se v ledovém čaji těžko dohledá,a v tom velkém množství ledového čaje lze řící,že tyto čaje viděli čaj snad jen z jedoucího rychlíku .....!!Proto není otázka " Je to vůbec čaj ?" projevem chorobné podezíravosti,ale zcela smysluplynoucí pochybnosti.Otázka spíš měla znít : " Musí to být čaj !"Co je to v pojetí balených nápojů čaj ?Nejedná se náhodou o slazenou vodu s nějakou umělou náhražkou Čaj černý nebo zelený,musí být vyroben z lisu čajovníku.To platí i pro nápoje vyrobené z čaje.

Čajový extrakt,což není  nic jiného než více méně zkoncetrovaný čajový nálev,tedy čaj který si připravujeme doma.Naše vyhláška neříká kolik čajového extraktru má obsahovat,za to rakouské a německé vyhlášky to nařizují.A to je kámen úrazu,ředění  čaje se meze nekladou ....!!

Čaj nepijeme jen kvůli jeho lahodné chuti,ale kvůli nejrůznělším látkám v něm obsaženým.Charakteristické jsou ze skupin alkaloidy,nóó .... nejvýznamnější je k o f e i n .Tato přírodní droga působí jako stimulátor centrální nervové soustavy,srdeční činnosti a je hlavní složkou povzbuzující činosti čaje.Obsah kofeinu poslouží jako první vodítko .... kde je kofein je také čaj. Čaj také obsahuje i alkaloidy theobromin a theofylin a látky ze skupiny polyfenolů.V těle působí jako a n t i o x y d a n t y

Spotřebitel  nadaný zdravým rozumem by i při určité skepsi mohl předpokádat,že čaj,s t e j n ý  jako si připravíte doma,bude tvořit alespoň polovinu toho co se nazývá ledový čaj.Zbytek  budíž citrusová štáva,cukr,nebo jiné složkyPo rozboru se zjistí,že ledový čaj je v oblasti a říši iluzí.

Jak vznikl název ledový čaj .........začátkem globálního oteplování se sešla skupina mudrců i prezidentů na dobře utajeném místě za polárním kruhem.Vymyslely spoustu  skvělých nápadů a tak za tři roky jak se do toho pustily a .....výsledek ?               Filmaři ....Doba ledová,zemědělci vypěstovali ...... ledová salát,potravináři vrhli na trh ....... ledový čaj,televize začala reprízovat ...... Mrazíka i v červenci a Václav Klaus prohlásil,že je to všechno humbuuk.Mě ne ,já mám dojem,že něktzeré věci a slova k sobě neodmyslitelně patří a jiné věci a slova - ne. Příkjlad - horký čaj .... to jóó,ledový čaj  ... to néé,      Ale pozor nudělejme si z toho guláš.Kdyby z kraje května nenrzlo,mohli bychom tvrdit,že míst Ledových mužů přišli  Horcí muži a tudíž jsme neměli nohy úplně ledové,nýbrž vařící.Pan  Salátníček zapoměl na záhonku sklidit salát a vzpoměl si až v lednu ......a ejhle ledový salát

                     No už toho bylo dost,když je teplo a parno ...... ledovej čaj osvěží ............Bobo

Meztím co to píšu .....tak bouřka děšťˇ...... ještě,že neděle končí.

Obrázek uživatele babčahanča

To je řečí najednou.Jak se Sidi objeví

 S tou chalupou je to přesně...Jenže to vydržíme jen týden, protože nemáme vlastní chalupu, jinak....Na trampolíně jsem to zkoušela  a pak usoudila, že se spíš na ní pěkně spí...Prý se při skákáná nadzvedává močák a učůrává se?????

Odočívat musíme, já stále pajdám, střídavě se to zlepší- zhorší.Je to asi ten ohnutý palec, že se dělá.Ať se dělá, ale bosá chodit nemůžu.Už chodím v botách jako Chaplin.

Jedeme v sobotu do Krkonoš- to budou hovno tůry,Milan se dost raduje, že ho nebudu opouštět.

Moc to všem sluší .Tak vesele do druhé poloviny prázdnin.Tu žloutenku měl můj syn z masa Globusu!!!Pořádně to propékejte.

babčahanča

Obrázek uživatele Sidi

Jej!

Jé, Poletuško, ty jsi sem mezitím vložila fotky všech vnuků, včetné krásné Ivetky - ta vyrostla! Všichni jsou hezcí!

Moje trampolina už na mne čeká!

Sidi

Obrázek uživatele Sidi

Belindo

Jsem zde málo, byla jsem celou dobu na chalupě, bez internetu. Dnes jsme se na pár dní vrátili, uvolnili jsme chalupu pro děti, kteří mají dovču a také si potřebujeme odpočinout. Měli jsme 6 vnuků a ukočírovala jsem je teprve nedávno. Nahradila jsem hlasivky píšťalkou a každý si musel své nádobí po sobě umýt, jinak bych myla od rána do večera. Sourozenci vnuk s vnučkou, byli na sebe jako psi, stále rovnat spory, není také legrace. Včera v poledne mě píchlo v kyčli a od té doby pajdám, takže odpočinek už je na místě. Ale od trampoliny to není, na té jsem si poskočila jen 1x, ze začátku a to už je 14 dní.

Ale, Belindo, nemáme si co závidět, jsme svým způsobem praštěné obě. Já bych zase nemohla běhat na parkuru, ale klidně bych si navlékla masku, jenže bych asi nebyla tak originální, jako ty. 

Děvčata, vaše balkony jsou krásné, na prvním je svůdná nožka mé dcerky a druhý jsem viděla i osobně, Belinda nás na něm fotila.

Bobo je skvělý, drží pevně Ss a baví vás, je na něj spolehnutí. jen jsem se nedozvěděla, zda se ta brána Sněhurce otevřela! Jinak je mé chápání pobobné, chápání Barušky, ale to neva, tím se prokoušeme. Bobo, pozdravuj Kristýnku, ať se k nám někdy připojí!

Ale to pivo je lákavé! Nechápu Belču, že nevypije 1 pivo, to není normální! Aby náhodou nezblbla z Pepy! Co je teď s Pepou, Belindo, ještě mu "děláš společnost"?

Opečených buřtů z Globusu (tam jsou nejlepší), jsem se ještě nepřejedla, Maruško!

Pa, pa!

              

 

Sidi

Obrázek uživatele Poletucha

Sidi,

závidím! Já bych si to hned vyzkoušela. Příští týden tu budu mít nejprve malé kluky, v úterý přijedou Tomáš s Adamem z Blavy. Tom tam trávil týden, nějak se kluci nemohou od sebe odloučit a to byli spolu 14 dnů na táboře. V pátek si pro Adama přijedou rodičové a další týden budu oddychovat. Mějte se všichni moc hezky!

 

SLECINKY.EU
SLECINKY.EU
SLECINKY.EU
SLECINKY.EU

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Belinda

Sidi...

Seš tu nyní málo, ale když vstoupíš, stojí to za to. Máš tedy odvahu, co tomu říká houser???? Tohle jsem nikdy neměla odvahu vyzkoušet... super.

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Zatím jen krátký pozdrav z chalupy. Mladí koupili dětem hračku, kterou jsem musela nejdříve vyzkoušet.
Babi denně svými skoky
prodlužuje svoje roky.

Sidi

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Tak jsme opět poskočily ....... a kam ??

Když  na začátek říkám,že jsme opěr poskočily,to znamená,že koukáme jen občas a pak ....... fr !!....... skok o několik dní.No ano, dnes už máme 1.augusta,druhý měsíc prázdnin začíná / kdo neví co je název august  ..... srpen se to česky říká a má 31 dní,jako měl červenec /.Krásné dny července končí a ještě lepší dny srpna začínají .......si myslíme,no uvidíme ?Přeju všem aby  ten měsíc vyšel dle představ a přání ...... protože ta příprava na září ....... kdy zase škola začíná ...!!,není náladová,ale má to svůj vrchol a cíl v září ...... začíná vinobraní.......... hrozny sluncem  dozrálé ...!!Těšte se přátelé,nová krev se  do těla bude vlévat. Od vína ve tvaru hroznovém, a od vína v tekutém stavu .... raději teď pryč a chlebu se věnovat budu.

Vyznáte se v pečivu ?

Tmavá barva pečiva neznamená,že je zdravější.Cereální nerovná se celozrnný.Označení " rozmrazeno má jiný význam než " ze zmrazeného polotovaru ".Pečivo a chleb  patří k základním potravinám v našem jídelníčku.Ale né vzdy spotřebitelé vědí,podle čeho vybírat a jak  se v njeho názvech orientovat.U  pečiva a chleba tak nesmí chybět název skupiny,do které tyto pekařské výrobky patří.Podle  množství a druhu použité mouky rozlišujeme pečivo  ..1/ pčeničné,2/ žitné,3/žitnopšeničné,4/pšeničnožitné,5/celozrnné,6/vícezrnné a 7/ speciální.

Příklad - kaiserka ..... posypaná různýni  semínky nese označení cerealní a u kterého musí být označení " běžné pečivo pšeničné "Tento výrobek obsahuje minimálně 90 % podíl pšeničné mouky.Naproti tomu mouka žitná obsahuje oproti pšeničné nebo vícezrnné mnohem větší podíl nerozpustné i rozpustné vlákniny a jako jediná má přirozenou tmavou barvu.

Vlákníina je z dietetického hlediskavelmi důležitá,protože více zasytí a její konzumace pomáhá snižovat riziko civilizačních chorob.Je  dokázáno,že snižuje hladinu cholesterolu,udržuje stálou hladinu glukozy v krvi,působí přiznivě při zácpách a jako  prevence rakoviny tlustého střeva.

         Radši dost .... zatím stačí,chleba se dotýká už medicíny .........  Bobo

 

Obrázek uživatele Barča

Pro kámoše a šky

Pro Belinda - na soukromou zprávu jsem napsala odpověď i na email.

Pro Bobo.  -  Tvé příspěvky jsou pro mé chápáni někdy trochu složité, ale pěkné. V Roudnici bylo velice hezky..Byli jsme na výletě krátce,takže jsme toho moc neviděli.Ale to, co jsme viděli, stálo za to.Šli jsme podél řeky a přístavišt. Došli jsme touto cestou do krásné hospůdky kde jsme si ihned objednali.,hlavně pivo, a něco k snědku.Některé z nás odešli  na most, podívat se na Roudnici z ptačí perspektivy,ale byly mezi námi i ty, které v tomhle vedru sedly na náměstí na sedinky a kochaly se mravenčením lidí po náměsti -  mimochodem moc hezkým.Ale už jenom to, že člověk promluví s přáteli, zasměje se, pobaví se, a je mu dobře u srdíčka, stojí  za to.

Pro Marušku.

Co se týče peněz , souhlasím s tebou jen částečně. Není tak docela pravda, že zdraví si za peníze nekoupíš. Když je máš,můžeš se věnovat celý život prevenci. Zdravě jíst - což stojí nemalé peníze. Zajet do lázní,k moři ,dobré rehabilitace ,masáže, kosmetika apod.. To vše ti může život zkvalitnit. Mimochodem - máte opravdu rozmanitou grilovačku chtělo by to po tom všem ,pivčo .

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Když sluníčko pálí .......

Malé rozprávění ..... když je moc teplo ??

Toho dne vyběhl děda Zdvořáček s elánem a rozčilením ze svéhpo bytu v činžovním baráku.Celý dům ještě dospával v ranním chládku,po včerejším parnu .... nejen včerejším ale už několik dní to trvajícím počasí.Příroda byla vyschlá,až půda praskala a z nebe nespadla ani kapička,jenom ta z nosu jak se člověk potil.Nezamířil k lesu jak by se člověku mělo chtít ...... ale k městskému rybníku,který v tento čas překypoval množstvím malých i velkých občánků ,kteři měly snahut se chladit a užívat koupání    !!

Babce Babánkové to bylo divné ....? ale s ohledem na počasí,které tou dobou nebylo vůbec houbařské .......děda Zdvořáček ten ale uměl sbírat houby a jaké druhy ....???,to chápala.Pouze ji stále hlavou vrtala slova,která zněla když děda Zdvořáček procházel zšeřelou chodbou a stále si mumlal: " Já si to s nima vyřidím,to budou koukat já ....!!"Čas běžel a slunce už po celodenní vyhni zapadalo,když děda  Zdvořáček seděl pod lipou jako na jehličkách.Bylo na něm vidět,že by nejradějí visel jako netopýr v  listovím té lípy.

" Copak,copak sousede ?" začala si babka dobírat starého kmeta" " To nevíte,že když jdete na sluníčko a to sluníčko peče,tak,že se spálíte "??Takový starý a jako malý kluk ! no jako malý kluk,kárala ho babka bylinkářka. " A copak měly znamenat ty výhrůžky dneska ráno na chodbě "??

Sousedko tomu nebudete věřit !!" Už mám dost toho,že když se dívám na televizi nebo pracuji na počitačí,objeví se  tam  takový zelený tajtrdlík ...... ani pět prstů to nemá,nebo hnědý svalovec ...... samej pekáč buchet na břiše ? Jeden mi stále nabízí s t o  t a b l e t ů   t ý d n ě , druhý nějaké spreje a tablety pro erekci.Tak jsem jim to chtěl zatrhnout a kde jinde to má jít ,když ne u rybníka kde si šijou botičky a sedí na vrbě a opalují se. " Říkáte s t o  t a b l e t ů   t ý d n ě ?.Který doktor jim to předepsal ? ",spráskla ruce babka Babánková,to by  porazilo i koně !!" " Sto tabletů soudedko,sto tabletů,to je taková elektronická záležitost,nikoliv léčivo.Ale působí to stejně,při stálém opakování jednoho a totéž ....... vám to zdraví to nabourá,jako těch sto tablet od doktora.Abychom se dostali k věci ..... ani jeden z těch e x p e r t ů  se tam nenacházel.Tak jsem si vzpoměl na mládí,lehl jsem si na deku a usnul.No výsledek  ...... pořádně  spálenej,povzdechl si děda Zdvořáče..

Babka  Babánková pokývala hlavou a bez dlouhých cirátů se ho jala léčit ......no a čím ??Příjemná je koupel a studené obklady.Nejjednodušší je obklad namočený ve studené vodě.Spoálenou kůži,zmírníme obkladem  bavlněné látky namočené v  m l é c e / 1 x mléko a 3x voda /.Pozor můžeme použít podmáslí nebo kefír.Je to tím,že tyto  mléčné výrobky obsahují v á p n í k, který se hodí na hojení kůže.Děda Zdvořáček poslouchal s otevřenou pusou,protože mléko už od dětských let / 5 let / nesmělo přes jeho práh,tak se ptal babky Babánkové na jiné hojivé varuianty." I tady máme dobré varianty třeba hlávkový salát,nebo máta peprná,nebo salátová okurka,rajče.No taký je dobrý jablečný ocet.Nejlepší  však je účinná prevence,m a z a t se,m a z a t  s e,maz ......

" To je ono !!" vykřikl,vzal ze stolu položenou  salátovou okurka a potkávaje babku Babánkov ou,mumlá si " Mazat se,mazat se maz .... odcházím do hospody Na Růžku.Tam se budeme s kamarády mazat zevně i vevnitř.

                  Sluníčko svítí,peče a spaluje ............... Bobo

Dnes je:
Úterý 02. 09. 2014

Svátek má:
Adéla

Blahopřejeme!Poslední komentáře v diskuzích

Ráda si popovídám

A tančíme! ...

Ráda si popovídám

Jako dítě jsem vždycky zpozorněl,když někdo vyorávěl,že se vlk nažral, a zhluboka si oddychl,pokud z ...

Ráda si popovídám

Je už tady trochu veseleji, i když některé zprávy jsou velice smutné. Čte se docela hezky o vnoučate ...

Ráda si popovídám

 Dnes bouřka a pršelo.Tak jsem se dala do filmíku.Jak bylo v Býčkovicích.Ještě udělám krajinky. ...

Ráda si popovídám

Tak jsme právě skončili službu a budeme mít zase chvíli klid. Trampolína uklizena, ještě zítra pojed ...

Poslední komentáře v blozích

S elektrokolem lze začít v každém věku

Kola jsou podle popisu ty nejlepší, nejkvalitnější.Touužím po něm celej život a to mi bude za nějaký ...

Už jsem opět zde ...... navrácen z poutí ?

Tož já nevím,jak se předělat ...... to jsme se ve škole neučily  ??a je to škoda,že ? nebo ne&# ...

Už jsem opět zde ...... navrácen z poutí ?

  ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 16 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Bankovní technika Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design