Doporučujeme: EB Shop: Eshop s elektromateriálem | Bankovní technika | FordShop.cz - Vše pro vozy Ford | Žárovky, LED svítidla, úsporné zářivky | Point S | Výmoly

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Ráda si popovídám

$node->uid)); ?>
Obrázek uživatele goska

Diskuze: Ráda si popovídám

Diskuze založena: 29. Října 2008 - 12:53
Autor/ka diskuze: goska

Dobrý den, dnes jsem tady poprvé a vůbec se tu nevyznám. Ráda bych si s někým popovídala. Jmenuji se Helena, jsem z jižní Moravy. Můžeme povídat o čemkoliv. Mám ráda přírodu, kytičky, ruční práce, turistiku, cestování, četbu, zajímám se o cizí jazyky, sport a všechno pěkné kolem nás. Budu ráda, když mi napíšete.

Poznámka ke komerčním sdělením:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitní diskuzi. Nevkládejte proto do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.
Obrázek uživatele Barča

Pro kámoše a šky

Pro Belinda - na soukromou zprávu jsem napsala odpověď i na email.

Pro Bobo.  -  Tvé příspěvky jsou pro mé chápáni někdy trochu složité, ale pěkné. V Roudnici bylo velice hezky..Byli jsme na výletě krátce,takže jsme toho moc neviděli.Ale to, co jsme viděli, stálo za to.Šli jsme podél řeky a přístavišt. Došli jsme touto cestou do krásné hospůdky kde jsme si ihned objednali.,hlavně pivo, a něco k snědku.Některé z nás odešli  na most, podívat se na Roudnici z ptačí perspektivy,ale byly mezi námi i ty, které v tomhle vedru sedly na náměstí na sedinky a kochaly se mravenčením lidí po náměsti -  mimochodem moc hezkým.Ale už jenom to, že člověk promluví s přáteli, zasměje se, pobaví se, a je mu dobře u srdíčka, stojí  za to.

Pro Marušku.

Co se týče peněz , souhlasím s tebou jen částečně. Není tak docela pravda, že zdraví si za peníze nekoupíš. Když je máš,můžeš se věnovat celý život prevenci. Zdravě jíst - což stojí nemalé peníze. Zajet do lázní,k moři ,dobré rehabilitace ,masáže, kosmetika apod.. To vše ti může život zkvalitnit. Mimochodem - máte opravdu rozmanitou grilovačku chtělo by to po tom všem ,pivčo .

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Když sluníčko pálí .......

Malé rozprávění ..... když je moc teplo ??

Toho dne vyběhl děda Zdvořáček s elánem a rozčilením ze svéhpo bytu v činžovním baráku.Celý dům ještě dospával v ranním chládku,po včerejším parnu .... nejen včerejším ale už několik dní to trvajícím počasí.Příroda byla vyschlá,až půda praskala a z nebe nespadla ani kapička,jenom ta z nosu jak se člověk potil.Nezamířil k lesu jak by se člověku mělo chtít ...... ale k městskému rybníku,který v tento čas překypoval množstvím malých i velkých občánků ,kteři měly snahut se chladit a užívat koupání    !!

Babce Babánkové to bylo divné ....? ale s ohledem na počasí,které tou dobou nebylo vůbec houbařské .......děda Zdvořáček ten ale uměl sbírat houby a jaké druhy ....???,to chápala.Pouze ji stále hlavou vrtala slova,která zněla když děda Zdvořáček procházel zšeřelou chodbou a stále si mumlal: " Já si to s nima vyřidím,to budou koukat já ....!!"Čas běžel a slunce už po celodenní vyhni zapadalo,když děda  Zdvořáček seděl pod lipou jako na jehličkách.Bylo na něm vidět,že by nejradějí visel jako netopýr v  listovím té lípy.

" Copak,copak sousede ?" začala si babka dobírat starého kmeta" " To nevíte,že když jdete na sluníčko a to sluníčko peče,tak,že se spálíte "??Takový starý a jako malý kluk ! no jako malý kluk,kárala ho babka bylinkářka. " A copak měly znamenat ty výhrůžky dneska ráno na chodbě "??

Sousedko tomu nebudete věřit !!" Už mám dost toho,že když se dívám na televizi nebo pracuji na počitačí,objeví se  tam  takový zelený tajtrdlík ...... ani pět prstů to nemá,nebo hnědý svalovec ...... samej pekáč buchet na břiše ? Jeden mi stále nabízí s t o  t a b l e t ů   t ý d n ě , druhý nějaké spreje a tablety pro erekci.Tak jsem jim to chtěl zatrhnout a kde jinde to má jít ,když ne u rybníka kde si šijou botičky a sedí na vrbě a opalují se. " Říkáte s t o  t a b l e t ů   t ý d n ě ?.Který doktor jim to předepsal ? ",spráskla ruce babka Babánková,to by  porazilo i koně !!" " Sto tabletů soudedko,sto tabletů,to je taková elektronická záležitost,nikoliv léčivo.Ale působí to stejně,při stálém opakování jednoho a totéž ....... vám to zdraví to nabourá,jako těch sto tablet od doktora.Abychom se dostali k věci ..... ani jeden z těch e x p e r t ů  se tam nenacházel.Tak jsem si vzpoměl na mládí,lehl jsem si na deku a usnul.No výsledek  ...... pořádně  spálenej,povzdechl si děda Zdvořáče..

Babka  Babánková pokývala hlavou a bez dlouhých cirátů se ho jala léčit ......no a čím ??Příjemná je koupel a studené obklady.Nejjednodušší je obklad namočený ve studené vodě.Spoálenou kůži,zmírníme obkladem  bavlněné látky namočené v  m l é c e / 1 x mléko a 3x voda /.Pozor můžeme použít podmáslí nebo kefír.Je to tím,že tyto  mléčné výrobky obsahují v á p n í k, který se hodí na hojení kůže.Děda Zdvořáček poslouchal s otevřenou pusou,protože mléko už od dětských let / 5 let / nesmělo přes jeho práh,tak se ptal babky Babánkové na jiné hojivé varuianty." I tady máme dobré varianty třeba hlávkový salát,nebo máta peprná,nebo salátová okurka,rajče.No taký je dobrý jablečný ocet.Nejlepší  však je účinná prevence,m a z a t se,m a z a t  s e,maz ......

" To je ono !!" vykřikl,vzal ze stolu položenou  salátovou okurka a potkávaje babku Babánkov ou,mumlá si " Mazat se,mazat se maz .... odcházím do hospody Na Růžku.Tam se budeme s kamarády mazat zevně i vevnitř.

                  Sluníčko svítí,peče a spaluje ............... Bobo

Obrázek uživatele Maruš

taky čumím

Ahoj všichni,taky chodím nakukovat,ale toho času je nějak méně,a nebo jsme pomalejší.Bobo čtu i Tvé příspěvky a reaguji na ty peníze.Je pravda,že peníze nejsou všechno.Ale když chybí,,tak je to nanic.Co pomůžou peníze,když chybíkamarádi a rodina.Kdo se topí v penězích,že nevolá o pomoc?Stačí,když příjde vážná nemoc a všechny peníze jsou k ničemu.Zdraví si za ně nekoupíme.Nemoc si nevybírá.bohatý-chudý,navštěvuje všechny bez rozdílu.Banka Ti půjčí,ale zaplatíš dvojnásobek.A na špinavé obchody asi nejsme vychovaní-díky Bohu.To je reakce na Tvé příspěvky,že je opravdu pročítám.Počasí zatím pravé, letní.Sem tam sprchne a pročistí se vzduch.Tak se mi to líbí.Žádné přívalové deště a polomy.Děti mají polovinu prázdnin za sebou.Žně jsou v plném proudu a je tu Anna -chladno zrána a bude tu brzy podzim.Sklízíme a zavařujeme okurky.Taky rozdáváme,je jich požehnaně.No a u mladých posezení na dvorku a grilování
67b66b12

Všem přeji samé příjemné dny

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Rád čumím s tebou .....

Baruš to není úplně pravda,že čumíš sama .................na čumení se aj kamarádi najdou a k tomu něco přihodí,aby to čumění tak jednotvárné nebylo a šlo o tom co si říci.Ptám se jak bylo v Roudnici n.Labem ....... Hotel s.Vavřince  ..... hned vedle magistrátu jsem  řídil rekonstrukci  já / byla tam cukrárna,pizerie ve dvoře/  samotnej hotel a prostory pro hosty včetně hydraulického výtahu do pater.Přístup byl z náměstí a ze silnice nad náměstím.Možná to už není pravda ....... i když to je asi 10 - 12 let.Pro víno jsme chodili nakupovat do zámeckého skklípku.Bylo tam výborné červené ......Vavřinec se jmenoval.

No a z jiného sklípku.

Náš Darek / kdo to je ? / no přece pes.Přišel  se špinavýma nohama a musel do vany.Miluje koupání venku,ale nesnáší vanu a jako vždy se snažil vydrápat ven.Snad 10 x jsem ho musel  upozornil,že během jizdy se nesmí vystoupit z vlaku a tedy ani z vany,dokud vlak -  vana nezastaví.Také jsem se ho ptal,zda - li pak má jízdenku a nejede na černo ....?Vrhl na mě podezřívý pohled,oklepal svůj černý kožíšek a prohlásil,že uspořádá průvod na proti  diskriminaci na základě barvy chlupů.

Ať Darka napomínáme,jak chceme,stále se plete před kočárek.Během výjezdní vycházky jsem do něho asi 10 x najel,z toho asi 2 x nechteně.Jednou se mi podařilo udělat z něj zimní obutí,ale Kristínka / kdo to je ? / no přece moje žena mne donutila ho sundat.Jenže když jste pohladili levé přední kolečko po kožíšku,tak zavrtěl ocáskem.A pořád si lízal ventilek.

                        Tak pro dnešek to stačí,hybaj ven  .......... je krásně,užívat léta ............ Bobo

Obrázek uživatele Belinda

taky si užívám pohledu z balkonu

[url=http://postimage.org/][img=http://s27.postimg.org/tzt5yq1lf/100_3385.jpg][/url]
[url=http://postimage.org/]upload an image[/url]
100 3386
screen shot windows

[url=http://postimage.org/][img=http://s2.postimg.org/o4c22ewbt/100_3379.jpg][/url]
[url=http://postimage.org/]picture upload sites[/url]
To jsem zvědavá, jestli se mi posílání obrázků povedlo??? Mám ráda luční kytky, tak pořád nějaké nosím domů a těším se z nich.
Beruško, posílala jsem Ti soukromou zprávu, našla si ???
No nepovedlo, je tam jen jedna fotka ach jo

Obrázek uživatele Barča

pozdrav

Tak tady zase čumím sama, ale je zde se mnou 6 hostů.Tak pro všechny, co byť jen nakouknou. Léto je v plném  proudu a weby osiřely. Ale přece jenom se najde vždycky někdo, kdo má v ruce Šém a web oživí.Bobo má dojem, že to , co píše nikdo nečte, ale není to pravda ,čte. , Tak aspoň přání hezké neděle.Jen třeba v danou chvíli nemá chuť na psaní. Tak aspoň pozdrav .

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Co si hezkého napsat ......??

Hanči  děkuji,vidím,že to někdo čte .....aspoň to není nadarmo.Souhlasím s tím,že Poletuška má krásnou lodžií kytičkovou,a odpočinkovou.U nás v Hradcu bylo před pár dny ....... 100 kapek a dost a slunce pálí,pálí ......Co napsat od srdce .......? ale kterého ......? Mého .... nezajimavé a možná aj veselé,ale tluče ještě dobře ?

Několik postřehů

Občas se mi stane,že zapomenu peníze,ale v krámku kousek od nás jsme pravidelnými zákazníky,že to ani nevadí.Dnes se mi po prvé stalo,že já peníze měl,ale oni ne !!

Zřejmě byla výplata,takže měli jen tisícovky a dvoutisícovky,proto mě prosily,abych nemohl zaplatit jindy.No kdybych dostal korunu vždycky,když mi tohle někdo řekne ........ měl bych kotunu.Souhlasil jsem,ale upozornit jsem prodavače ať si moc nezvyká,protože už takhle trávím roznášením peněz po obchodech tolik času,že bych s tím mohl živit.A kdo to pak má pořád tahat.Teď hledáme po pokojích tašky a batohy.Půjdem nakupovat ..... no uvidíme.

Dokončení královny ....

Tím ta historie začíná a její příčinou byl pan Peřina.

Přiznejme si taky,že na Sněhurku upíral své chlípné zraky,když královna se nekoukala.

Div nelízal její prsa malá / To vědí snad jen bozi,proč chlapům lahodí velké kozy /

Tím historie začala,neb královna se naštvala,padáka dala Sněhurce,předtím ji zavřela v komůrce.

Kde měla vyčkat rána,až se otevře hradní brána.

Komůrka to byla chudá nevelká.

Dokonce postrádal i hajzlík prkénka.

                         Slunce praží a praží ..... mozkové závity se zadírájí ......... užijme si sluníčka .....Bobo

Obrázek uživatele babčahanča

Svatá Anna - chladna z rána...

Nějak mě to moc utíká a dětem prázdniny....Bobo- napiš nám něco hezkého od srdce , aforismy jsou kruté...Poletuško, hezky si odpočiň-udělej si den pro sebe. Je to důležité. Máš to tam hezké na balkůnku...

U nás včera odpoledne bouřka zase spláchla prach , ale moc nezalila, houby zatím nic.Už jsem se zbavila bobulí a tak jen sekání trávy a okopávání, aby mrkvička poporostla,cibule sklizena, čtu a válím se v houpačce.Zítra by mohl být nájezd vege- tak nic nechystám....

Mějte se všichni a užívejte teplíčka, jednou to skončí a budeme vzpomínat ve fujavici..

babčahanča

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Může to aj potěšit ..... z jakého uhla sa na to díváš ?

Všeho chuť

Vyjde nastejno,utopíte-li se v penězích,nebo dluzích

Peníze jsou k nezaplacení

Hlupák skoro vždycky příjde o peníze.Mě by ale zajímalo,jak příjde k těm penězům.

S penězi je to zvláštní.Když jich má člověk dost,tak je nepotřebuje.

Láska k penězům způsobuje polovinu všech trápení tohoto světa.Nedostatek peněz tu druhou.

Kdo se topí v penězích,nevolá o pomoc.

Za špinavé peníze se žije lépe než za čistý plat.

Jsou důležitější věci než peníze,jenom je  třeba mít peníze,abyste si je mohli koupit.

Dneska vyžaduje víc důvtipu a úsilí vyplnit přiznáná k dani z příjmu než vytvořit ten příjem.

Své poslední ženě platím tak velké alimenty,že uvažuji,jestli bych se s ní neměl znovu oženit kvůli penězům

Banka je místo,kde vám půjčí za slunečního počasí deštník,a chtějí ho vrátit,když začne pršet

Půjčí - li dlužník v bance stovku má starosti on,půjčí - li však milion,má starosti banka

Čím to je,že s těch nejšpinavějších obchodů bývá obyčejně největší čistý zisk ?

             Tak to properte a usušte a pak ............. zdraví a víkend přejí všem ..... Bobo GY6TG

Obrázek uživatele Poletucha

Hezký víkend

Tak jsem do zítřejšího večera osiřela. Hned jsem vyřadila pár naprosto zbytečných věcí a večer půjdou do popelnice. Nakonec jel i nejmladší syn, aby manžela dovezl zítra večer domů, nechce se mu tam být až do neděle, přece jen doma má svůj klid a tam si nemůže s nikým popovídat a psát se mu asi taky pořád nechce. Bude tam plno lidí, protože dojede i dcera z Blavy a dva vnuci, které jedou vyzvednout z tábora. Mám uklizeno, nebudu nic dělat a budu oddychovat. Nejraději sedávám na balkoně, piju kafíčko a pokuřuji. Mějte hezký večer.

 SLECINKY.EU

SLECINKY.EU

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Co k létu patří ..... aforismy ??

Léto odpouští každý hřích

Letní  deště smívají letní hříchy

Červencové políbení voní po jahodách

V červenci jen blázni spoléhají na tuhé mrazy

Mokrý červenec nahlíží za límec

Mokrý červenec rozlévá vodu a vhání do chalup bídu

Nosí - li srpen příliš krátké sukně,bývá následující květen bohatý na dětský pláč.

Kdy se letně oblékat,když ne právě v srpnu

Měsíc září si podává ruce s létem a podzimem zároveň

Sněhurka

Královna kouká do zrcadla

a připadá si jaksi zvadlá

po noci strávené tvrdou dřinou

dílem na peřině a dílem pod peřinou

k čemuž připomínka sluší jediná :

Kouká tudíž do zrcadla kradí

a,přiznejme si ,moc ji vadí

ta holka vedle v komnatě,

jež oblečena se tvářží zcela nahatě..

Ta peřina je pán Peřina.

                              Zítra pokračování  ......... počasí letní je,pro radost každého je .........Bobo

Obrázek uživatele Poletucha

Zdravím všechny...

 Jsem poslední dny bez nálady, jednak ta horka mi vůbec nedělají dobře, ale dnes už je pod mrakem i se ochladilo a tak by to pár dnů mohlo vydržet. Jinak manžel už začal používat francouzské hole, ale i tak daleko nedojde. Zítra ho veze syn na Moravu do jeho rodné Olešnice. Víc se rozepisovat nebudu, užívejte si vnoučátek a mějte se moc hezky. ♥

SLECINKY.EU

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Barča

zdravím všechny

Včera jsme byli na výletě v Roudnici n/Labem. Bylo to moc hezké, až na to počasí.Bylo opět kruté horko.K obědu jsme si dali jen saláty a docela to stačilo. K tomu , jak nám příští rok přidají penzi vám posílám i recept,  který pro nás vyzkoušel kuchař pan Láďa Houska, abychom si přilepšili.

 

 

 

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Každý krade jak dovede ........ a není to pravda ??

Dokončení minulého ........

Není tomu tak,Židé svoje desatero rovněž ukradli.Vykradly Chamurabiho,který napsal svůj zákoník o pět set dříve,než se židé zmohly na své desatero.Samozřejmě Chamurabiho necitovaly a v celku právem ho necitovaly,protože Chamurabí svoje zákony rovněž ukradl,pravděpodobně někde u Sumeru ještě o nějakých tisíc let dříve.

Leč kdo komu ukradl zákony,není podstatou tohoto pojednání.Když Hospodin vymyslel desatero,když napsal do kamene své Nepokradeš,nevymyslil si kradení.Krádež tu už byla,proto si Bůh vymyslel její zákazZabíjel si ? Nezabiješ. Smilnil jsi ?.Nesesmilníš. Kradl jsi ? Nepokradeš.Kradlo se za Mojžíše,kradlo se za Chamurabiho,kradlo se za Gudey.Takže nepokradeš !

Pokud bychom chtěli zjistit,kdy a kdo si krádež vymyslel,s politováním vám musím sdělit,že ten smutný primát má Morava.Karel Čapek to naznačil,ale nesebral odvahu to řící naplno.Nicméně je to tak ,krást se začalao na Moravě, i když tenkrát to ještě Morava nebyla.Kradení vynalezli n e a n d r t á l c .Asi to není přesné,pravděpodobně to nebyli neandrtalci ale cromagnonci,ale stejně kradli jako straky.No a bylo to takhle :

Sedí pračlověk  Líneček na kameni na vršku v Předmostí kousek od Přerova.Sedí a smutně hryže lopuchový kořen.Ne,nemá cukrovku a neví,že lopuchový kořen je zdravý na cukrovkuHryže lopuchový kořen,protože nic jiného na hryzání nemá.Hryže lopuchový kořen a smutně kouká k ohništi  kousek opodál,kde se peče mamutí kýtaa.Kdyby mohl hryzal by pračlověk Lineček mamutí kytu.Ale pračlověk lineček byl líný jako veš a ani ho nenapdlo se vydat s ostatními na lov.Proto se na vedlejším ohništi peče mamutí kýta a proto pračlověk Lineček hryže lopuichový kořenJenže pračlověk Lineček má chuť na mamutí kýtu,vstane a posloží si ......V té chvíli se vyřítí  pračlověk Mlateček a praští pračlověka Linečka přes pracky ...... kyjem.Pračlověk Lineček vyje bolestí a jde dál hryzat lopuchový kořen." Až se mi ty pracky  zahojí,taky si vezmu kyl a v toi m by byl čert,abych se k té  kýtě také nedostal.

Dobrá,zkusí to příště s kyjem ale ........ pračlověk Mlateček má kyj delší a praští ho znova.Pračlověk Lineček je inteligent,umí si spočítat,že dvě a dvě jsou čtyři,což ostatní neandrtalci nedovedou.Díky svému vysokému IQ padesát a něco,dojde pračlověk k závěru,že se nejlépe krade když se nikdo nedívá.T A K   A  M A M E  T O.

Krádež je vynalezena a ten vynálezl se tak rozmohl,že se na to nemohl už ani dívat Hosppodin a vymyslel desateroHospodin ale nahlas neřekl,že to tak přísně  nemyslel.Nezabiješ.Dobře pokud to není chlápek ze sousední tlupy.Na toho se  zákon nevztahuje.Nesesmilníš.Leda,že by jste přepadli sousední vesnici a tu holku jsi dostal jako válečnou kořist.Pak ten zákon také neplatí.Nepokradeš.Pokud to nejsou hrnce Egypťanovy a ten nevěří na Hospodina,takž se to nepokradeš netýká.Jeho chyba.Měl věřit v Hospodina.Nepromluvíš křivého svědectví.Ale když budež mluvit pravdu,dostaneš tři roky na tvrdo.Takže zlodějům a smilníkům a vrahům je lhát dovolenoLhát je pouze zapovězeno těm nevinným.

Začínáte to tušit ?Jednou desatero platí,po duhé neplatí.Není to tak jednoduché,jak se z počátků zdálo.Má li desatero platit,musí někdo rozhodovat,kdy tedy opravdu platí a kdy nikoliv.Zkrátka je to tak.Zlodějina je zlodějina a krádež je krádež.Ale  vzdycky se najde někdo,kdo řekne,že ta zlodějina zlodějina není,i kdyby to sám měl řící Hospodin.Od toho je zde náboženství a aby dodávalo duchovní útěch.A také je zde U S T A V N I  ,  S O U D,protože desatero se jmenuje  U S T A V A .

                    Dokončení trochu delší .....ale je to ! ...... počasí OK ne všude ...... zdraví Bobo

Obrázek uživatele babčahanča

Sprchlo

 A dost pořádně k večeru se tu mírně otáčela bouřka...Zalito...Pořád zataženo....Mám po koupání...Ještě musím stále sklízet úrodu.Evi, hrachu je neurekum......

babčahanča

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Trochu si v Hradci sprchlo .....no kolik kapek myslíte ????

Tak nám tu trochu sprchlo ...... víc jak 100 kapek to možná bylo,chodit bez deštníku, to taky šlo chvilku.Sluníčko se nám schovalo,ráno zase bude žhnout ...... a ten kdo pracuje,tak si triko propotí, protože slunce žhne a sekáči jdou a slunce jím pálí do tváří,barvu hnědavou.

Ten kdo si dovoluje,že se dovolenkuje ....tak ať má radost  užasnou,teplý týden  láká  lehkému času  odpočinkového a k tomu pár dobrých rad ze života ..... snad

Jenom kousek za vesnicí

byli,žili ,trpaslíci.

Chaloupku tam měli,

pěstovali kapustu a zelí,

z nichž užitek měli dvojí,

jednak večeři,

jednak,že po kapustě stojí.

Každý krade jak dovede ..... půjčený citáít od  Čapka. /Ja jinak nekradu,kdybych to tam nenapsal ,že to je od Čapka tak bych krad./

Znáte Bibli ? Že neznáte,no to je dobře,protože Bible je Kniha.Přesně tak.Bible je latinská kniha,takže popisuje,jak Hospodin přikázal Mojžíšovi,aby vykopal dvanáct kmenů izraelských z Egypta na poušť.Když je měl Hospodin pěkně poskládané v písku,zahřměl a dal jim desateroNu a sedmé přikázáni jsem si půjčil.Spoléhám na to,že jste Bibli nikdy nečetli.Protože  pokud jste křesťansky vychováni,mohli by chom se hádat,kolikáté  přikázáni to vlastně je.Potíž je vtom,že pro někoho jsou přikázání"

Nezabiješ

Nesesmilníš

Nepokradeš

Nepromluvíš křivého svědectví

Nepožádáš manželky bližního svého ani vola ani osla jeho

kdežto pro jiné jsou to přikázání:

Nezabiješ

Nesesmilníš

Nepokradeš

Nepromluvíš křivého svědectví

Nepožádaš manželky bližního svého

Ani vola jeho ani osla jeho

Příčinoi rozdílu je,že někdo má,někdo nemá..Tedy,mají oba ...... druhé přikázání.Až na tu maličkost,že druhé přikázání jedněch je už třetím přikázáním těch druhýchCo k tomu dodat ?Snad pouze to,že žádat vola ei osla se nedoporučeje,ať již jsou sami nebo v doprovodu manželky.

To desatero je vlastně ZákoníkTěm prostým pastevcům na poušti stačilo deset vět jako sbírka všech zákonů,jimiž se měli řídit a pokud se jimi neřídili,měl následovat trestDesatero je v Bibli,Bible je kniha knih,protože se dva tisíce let soudilo,že desatero je nejstarší zákoník na světě.

Není tomu tak ....

                                    Příště pokračování .................sundám propocenou košily a zdravím ........Bobo..

Obrázek uživatele Marta

To je horko, to je horko.

Kruciš to je ale horko. Jsme opět na chvilku tady. Jako vždy na posekání zahrady a upečení dortu pro tu naši nejmenší. Dnes jsme byli u nich. Odevzdala jsem dort, který jsem s obrovskýma nervama převážela v autě, protože to vypadalo, že nastříkaný krém navršku sjede horkem dolů a dort, že se i s námi v autě připeče. Hrůza. Dopadlo to celkem dobře, dort se nepřepálil, my jsme cestu taky pežili a dorazili. Mládež nám udělala kafe a dostavila se druhá babička, která je o deset let mladší a navíc hotový živel. Takže tam bylo tolik energie, to jest druhá babička, žena syna a vnučka a tolik hluku a k tomu to horko, že asi tak po hodině můj muž skoro odpadl. Zblednul a jeli jsme domů trošku dříve, než jsme chtěli. Živel babička odešla do kuchyně s naší mladou a když se tedy poněkud uklidnilo v obýváku, tak můj muž přiznal. že už nemohl ten hluk v tom horku snášet. Dobrý, že? A to si mě - tiché ženy dost neváží. Trošku mi ho bylo líto a trošinku jsem mu přála to poznání. Doma je to totiž právě on, kdo stále "dělá vlny". Což o to, kdyby je jenom dělal, jenomže on "vlní" tak dloho, než mě vyprovokuje na italskou manželku a až potom je klid. No tak jsme, tedy já jsem posekala (včera) zahradu a udělali potřebné a zase vyrazíme. Jsme v létě trošku neposední. Sejně jsme ale měli pocit, že se nám tam na rozhraní Vysočiny a Jižních Čech mnohem lépe dýchalo, než na tom našem rozpáleném sídlišti. Tady to opravdu sálá až do noci ještě ze stěn paneláků. Včera odpoledne jsem vylezla na povinnou procházku ve 4 odpoledne s Nikem a připadla jsem si jako v horroru. Celé naše veliké sídliště liduprázdné, jakoby všichni vymřeli a zbyla jsem tu jenom já a můj kamarád pes a půl hodiny jsem neviděla nikde ani človíčka. Ani děti nebyli venku, ba ani ty jinak velmi početné hordy černookých občanů tmavé pleti. Jindy jsou jimi plně obsazené přilehlé lavičky, chodníky i trávníky a scházejí se na naší ulici fakt v hojných počtech. Včera nikde nikdo. Jak říká, horror.  
Tak to jsem podala raport a jdu si dát sprchu a potom rychle do haja. Přeji všem pěkné dny a přežívejte ve zdraví. Zdravím vás. Marta 

Obrázek uživatele Belinda

Baruško

poslala jsem Ti soukromou zprávu, četla jsi jí___

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Teplo je a to se nosí ....... pivo se dobře rosí ?

Tak všem dokola ............. počasí to je pohoda,kytky rostou a kvetou,zahrádky se zelenají,ale ouha ................... voda není k zalévání a ani k pití,zbývá jen to pivko s pěnou.Je jedno je lito to  0,3 nebo 0,5  litru v tom vedru ....??

Vzpomínka na návštěvu cizích zemí.

Na návštěvě cizích zemí je jednou z nejkouzelnějších věcí,že NIKDO neumí česky.Největší bariera naši země se náhle stává kladem.Je to ohromně osvěžující a uvolňující,když úplně klidně můžete říct člověku vedle vás v metru:" Teda,ty ale smrdíš,prase jedno nemyté !"Pokud to řeknete s úsměvem,možná získáte přátele.A kdo by takové chtěl,že ?Povídat si o lidech kolem sebe s naprostou otevřeností byla jedna z nejlepšícj zábav.Jediné,co je nutné dávat pozor,jsou cizí slova.Já zjistil,že jedno takové mezinárodní slovo je  "Fůj ".Bohužel jsem to zjistil po slavnostní štědrovečerní večeři,na kterou jsme byli pozvání a kde se servírovala rybí polévka v receptu " vyvařené akvárko ".Velký trapas.

Zcela jiná zábava je v Maďarsku.Pokud jsme  jen zaslechli v maďarštině třeba:"Ukončete výstup a nástup,dveře se zavírají" lehli jsme smíchy.V Maďarsku není  absolutně možné účastnit se jakéhokoliv vážného obřadu.Zajímalo by mě,zda čeština také zní tak ohromně srandovně.Když s námi někdo mluvil,musel po každé větě mít aspoň minutovou pauzu,než jsme  byli schopni se zase nadechnout.Ale proč o tom píšu:znáte,že když příjdete do jějakého Vietnamské ho krámku,kde se mezi sebou baví vietnamsky,pokřikují na sebe,nebo si něco mumlají .....Zjistil jsem,že pokud se naučíte řícz vietnamsky " děkuji" a " nashledanou ",často prodavač zbledne a roztřese se.No chce se to naučit  vietnamsky,pro zajímavost co říkají ......

                                           Ať nám krásné letní dny zůstanou,nemocní ať se urychleně uzdraví,pití piva je Boží dar,co víc přání Vám všem ............................................................... Bobo

Obrázek uživatele Barča

pro Belindu a Babčahanča

Krásné video.Číší z něho pohoda.Tyhle písničky mám též ráda.A to pivo k tomu, to nemá chybu.I když to velké nevím jestli bych vypila. Belindě - brzské uzdravení.Je vidět, že je ti trochu líp. Taky jsou u vás taková vedra, nebo sněží ?

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Belinda

Tedy Hančo, velké pivo jsem nikdy nedokázala vypít

Tuhle hudbu já taky můžu. Tam co jsem bydlela hráli každý pátek v místní hospůdce country, chodili jsme skoro pravidelně. Tady bude příští víkend Benátská noc, určitě jsi o tom slyšela. ŠÍLENÝ řev po tři dny, bez ustání. Je to ve Vesci, takže bratru vzdušnou čarou 3 km odtud... Vloni jsem byla na chatě a musela jsem kvůli Bertíkovi odjet, to byl strašný rachot...I tady zavírám okna, jinak se nedá spát. Obdivuji Vendu, že jej zvuky nerozhází, já nemůžu jít s Bertem nikam - krom závodů, kde je hlasitá hudební produkce.
Jinak dobírám antibiotika, nesmím ven na slunce, Když jdu s Bertem, plížím se ve stínu, naštěstí mám opravdu hned vedle domu lesopark....Doma si to ale užívám, luštím, čiju, cučím na TOUR de France, obdivuji nádhernou krajinu.

Obrázek uživatele babčahanča

Hezký den

 Dnes bude pařák a koupačka......

Hlavně, že už nejsem v Praze.....Venda v dopravních prostředcích tak trpěl.....

 

 

 

Naštěstí se stále někde osvěžovalo...

babčahanča

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Tak jsem už zpátky ...... nikdo mě nescháněl ????.

Tak jsem už zase tu .................. a ejhle !!! .................tady na SS je teda frmol,cestovní horečka s kouta do kouta a taky Praha ...........horečka v krku na severu,zkoušky na postelové hrátky a taky na severu.............,hastrmani, tatrmani ......melou po kontrole z Pardubic,.na Moravě po hodech pohoda a pěkné počasíčko ........ tož včíl to je ono,takto to má žuchat a buchat,no aby z těch prázdnin něco bylo.

Něco pro zasmání ...... je to hlavně pro chlapy,četl jsem knížku : "Vojín Sígr aneb neskutečná vojna " sranda od začátku až do konca.

Než se stane branec vojákem tak musí projít tzy. přijimačem,tj, výcvikem,kde se musí naučit pozor,pohov,vlevo bok,vpravo bok,pochodem chod,salutovat a podobné nezbytné úkony patřící k kolorytu  života vojáka.K tomu je i nutný  výcvik i v teránu.Velitel družstva,hodně drsnej mazák nás bral na cvičák " Pod kalichem "Měli jsme vždy sebou masky a atombordel.Začalo to  řvaním na nás :" K zemi,vztyk,k zemi,vztyk ........ no dobrej 15 minut.Po té rozcvičce došlo k nasazení masek a přišlo plížo,pláže v terénu ....... kamení,bláto,samej marast a sračky.Když došlo na mě a přišel rozkaz :" Plížením vpřed ..... přes ty kameny a to ostatní,tak jsem před prvním kamenem vstal,oprášil jsem se a řekl mu:" Já na tě seru,hňupe,idiotské rozkazy neplním !".Vylezl jsem z příkopu,sedl si na příkop do trávy,zapálil cigaretu a kouřil.Velitel řval na mě,že jsem odmítl vojenský rozkaz a že mě to příjde draho.A já mu řekl:!Ještě nejsem vojákem,jasné "!.Ještě jsem nesložil žádnou vojenskou přísahu socialistické armádě .......! a ,že nejsem na jeho nevymáchanou hubu zvědavej.

Ostatní k tomu okamžitě vzaly stejný postoj jako já ........ a první průser byl na světě,v kasárnách kde jsem toho času pobýval

Toho čtení bylo trochu více .................................................... zatím zdravím Bobo

Obrázek uživatele babčahanča

Ahojky holky / co Bobo?/

 Te Pepa!Jak fikaně tě chtěl dostat do postele! U nás by mu ten příspěvek na péči jistě vzali, když se tak vyzná!!!!

Evi-mladý organismus si spíš poradí...Vždy si řeknu, co naši předci vše přežili, kdyyž je mi zle a něco musím...

Já nic doma neměním, jen to jedno lino a jsem spokojená.Už mám vše čisté jak dlouho ne.Ovšem, moc jsemt oho nevyházela-spíš přesunula na chatu.Jsem hrozný vetešník.Tam se v klidu rozhodnu, co když ztloustnu?To by mi byly ty volné bundy dobré...

Barčo- jo, to se ale Beli po......

Maruš- sluší ti to a zahrádka na dvorku je hezká..Marta se někde toulá..Poletuško pozdravuj v hradeckém lese..Chodíš tam kolem Zděné boudy?Nebo od Tomáše?Trochu jsem to tam letos procourala.

Jedeme dnes do Prahy- světe zboř se, že si tam nicneděláním odpočinu.Jen pár návštěv s přáteli,kántry večítek s kytarami mladého MÚZA /je to okolo šedesátky.../V pátek zas domů.Počítám, že zas budu zalévat.Ale jak se zahrada po deštích zvedla!

Mějte se.

babčahanča

Obrázek uživatele Barča

pro Belinda

Lituji tebe i tvou rodinu,s těmi bolavými krky. Zvlášť v létě. Na ty ATB pij kyselá mléka. Vůbec největší pomoc je Priznicův zábal. Ručník namočíme do velmi studené vody - přiložíš na krk, přes to igelit a na to vše suchý obal. Nechat nejdéle 2 hod a pak po chvíli zas. Držím v palce a ten zábal hodně pomůže.Jinak děkuji, že sis všimla,že jsem na webu ,díky.

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Belinda

Maruško

Ty mrňouskové jsou roztomilí, já mám tyto dětské akce ráda, vždy jsem až dojatá ... Svoji nemoc zvládám, ale Bertík má málo pohybu, tak se nudí. Vymýšlím pro něj proto růžné aktivity, které mne nenamáhají a jeho baví. Zrovna před chvilkou mi volala Zuzka / snacha/, že jí včera začal ten samý problém, chytla to od dětí taky. Dostala taky penicilin. A to má jet zítra až do Lomnice nad Popelkou na pohřeb babičky a v sobotu na dovolenou do Rakouska. Ke všemu, díky tomu, že Milan přišel o ten řidičák, musí vše odřídit ona. Prostě, když se to se..., tak se to sere. To pracoviště máš super, hlavně že to zvládáš a ještě si nějakou kačku přivyděláš.
... Jo, taky vám holky musím napsat, jakého mám v Pepovi opatrovníka. V neděli navečer jsem s ním na chodbě mluvila o tom, že je mi blbě atd. Asi v osm večer najednou zvoní a praví: " Hele, pojď ke mně na televizi, ať nejsi doma sama". To mne překvapilo, ale ještě více jsem byla v šoku z jeho další nabídky. Když jsem mu řekla, že nemám v žádném případě chuť koukat se na televizi, že musím v klidu ležet, pravil: " Ale vždyť by jsi si u mne taky mohla lehnout" !!!! To mne dostalo, jen ta představa, jak tam odpočívám v té staré posteli, propocených lůžkovinách byla děsivá. ALE, na druhou stranu jsem byla docela " potěšená", že má o mne starost.....

Obrázek uživatele babčahanča

Evi

 S antibiotiky ber probiotika- lepší v kapkách než v jogurtu....Něco to ale stojí....Uzdrav se .....Já jsem už u komory a chybí jen předsíň- tam to uklízím často...Pak asi padnu...

babčahanča

Obrázek uživatele Belinda

TO JE SE MNOU V PR...

Ahoj všichni,
tak jsem se skoro celý týden starala o chorá vnoučátka a ejhle. V pátek mne začalo bolet v krku, sobota a neděle i přes veškeré léky a obklady strašná. Nemohla jsem se dočkat dnešního rána, až budu moci naklusat k doktorovi. Mám zánět v pravé straně krku, mandle jako pinponkáč a nemůžu polykat. Bohužel musím brát penicilin, což mne sejří, vždy mi to rozhází funkci střev. Je to poučení - k nemocným dětem ani na krok. Štve mne, že to odnáší nejvíc Bertík. Je zvyklý na dlouhé procházky, takto si troufnu jen vyvenčit a domů. To si vždy stoupne, vrtí ocáskem a odmítá mne následovat. Ještě že tu mám sousedky, včera jej provětrala ta mladší asi dvoukilometrovým pochodem v lese...

Poletuško čučím jako blázen, jak je Ivetka veliká. No kluci jsou samozřejmě
úžasní.
Hančo, nepřeháněj to s tou prací, nebo si budeš po všech těch úpravách připadat doma jako na návštěvě...

Baruško, hastrmanské převleky, to je moje.....
Tak a jdu do peří, mám toho od rána dost... HEZKÉ ODPOLEDNE

Obrázek uživatele babčahanča

Hezký nový týden

 My měli svátky -tři Markéty a Karolínu, blížící se Magdalenu....

Já stále šůruji byt, když je jedna místnost čistá, nakazí se i ostatní a žadoní..No budu mít vygruntováno.Do středy, pak jucháme do Prahy /i za zábavou!/ Zalito máme až až- včera opět bylo přírodní mytí auta, ještě tak uvnitř nějakou brigádu ...

Děti jsou už z táborů a začínají cesty a dovči....My až v srpnu do Jánských lázní.

Poletuško, máš ten potěr moc pěkný,hodně radosti z nich ti přeji. Mějte se všichni  a hlavně se taky ozvěte.Stačí trochu přemáhání.

babčahanča

Obrázek uživatele Poletucha

Zdravím a přeji hezké prázdninové dny!

První týden jsem hlídala ty moje dva rarášky a takhle se spolu chichotali,objímali, když měli spát.

SLECINKY.EU
Další týden byli u druhé babičky a v sobotu odjeli pod stan, směr Bílé Karpaty.

 SLECINKY.EU

A malá Ivetka zase byla s rodičema v pohádkovém světě.

 SLECINKY.EU

 SLECINKY.EU

 SLECINKY.EU

 

 

 

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Barča

hezký den

Tak jsem se po čase podívala za svými kamarádkami do Prahy. Měli jsme sraz na přístavišti,kde nás čekala plavba lodí s námětem konec vodníků v čechách. Vstup na loď byl velmi chaotický, ale pak už to bylo fajn..Pan Vojtko zpíval, až se břehy zelenaly.Sice se z nějakých pochybných důvodů negrilovalo, ale nám to nevadilo, nálada byla príma a všichni jsme si užívali chvíle strávené spolu. Byli jsme vybaveni vodníkovskými maskami.Jednu fotečku posílám jako důkaz.

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Maruš

nedělní odpoledne

DSCN0463

t DSCN0457

2. Zadržování tekutin v těle

Co chybí: ve skutečnosti je to nerovnováha mezi draslíkem, fosforem a sodíkem
Kde získat: kokos, olivy, broskve, švestky, fíky, mandle, vlašské ořechy, špenát, koriandr, lněné semínko a doplňky

3. Sladké nutkání
Co chybí: nedosatatek chromu
Kde získat: celá zrna, ořechy, zrní, banán, špenát, mrkev + doplňky

4. Křeče, bolesti hlavy
Co chybí: draslík a hořčík
Kde získat: banány, ječmen, kukuřice, mango, broskve, třešně, pomeranče, RAW kakao a vody

5. Střevní potíže, plyn, břišní nadýmání
Co chybí: živé Lactobacilly
Kde získat: zakysaná smetana, jogurt, miso, a jako Yakult

6. Špatná paměť
Co chybí : acetyl cholin, inositol
Kde získat: sojový lecitin, vaječný žloutek + doplňky

7. Hypotyreóza (způsobuje zvýšení tělesné hmotnosti bez zjevného důvodu)
Co chybí : jód
Kde získat: mořské řasy, mrkev, olej, hrušky, ananas, mořské ryby a mořské soli

8. Lámavé vlasy a slabé nehty
Co chybí : kolagen
Kde získat: ryby, vejce, libové maso, želatina + doplňky

9. Slabost, malátnost, nevolnost
Co chybí : vitamíny A, C, E a železa
Kde získat: zelenina, ovoce, libové maso a doplňky

10. Vysoký obsah Cholesterolu a triglyceridů
Co chybí : Omega 3 a 6
Kde získat: sardinky, losos, avokádo, olivový olej

11. Sklíčenosti, apatie, smutek, zlost, nespokojenost, deprese, přání smrti
Co chybí : Peníze, můj synu, peníze!
Kde získat: Kdybych věděl, neměl bych všechny tyto příznaky

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Maruš

A máme tu hidžáb

No nazdar holky,čeho jsme se obávali je tu.Ke stolu se blíží tiše pod plachetkou osoba a tu je jich zrovna pět.Ale musím uznat,že nejsme k zahození.Jsme príma kočky,sice starší,ale kočky.Zrovna včera jsem měla v obchodě rozhovor s pěknou Čečenkou,která u nás žije se třemi dětmi.CHodí v dlouhých sukních a na hlavě vždycky pěkně úhledně uvázaný šátek.Tak jsem se jí ptala,jestli ji v tom obleku není vedro.Ona mi řekla že je na tom líp než já v těch kalhotách ,že jí sukně pěkně provětrává a moje tmavé vlasy přitahují sluníčko.A že kdyby oblek odhodila,odhodila by s tím i své JÁ. Tak jsem jí musela dát za pravdu. Jiný kraj jiný mrav,chraň nás od toho Bože.A že se vracím k tomu Pepovi.Pepa asi hodně prdí,když říkáte že tak smrdí.Beli,kterého jsi klofla?Asi tu šarži.Hezké fotečky.Hani,taky pátrám po linu třímetrovém.K modré kuchyni.Zatím všude jen čtyřmetrovky a vzorek plovoucí podlaha.Snad něco vypátrám,co by se hodilo.
013

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Belinda

To jsem celá já

Nemrava, nemravná. Hidžáb má zakrývat hlavu, krk a POPRSÍ, což já jaksi na fotce nerespektuji.....hrozí mi trest od náboženské policie, neb vzbuzuji v mužích jejich chtíč, což je zakázané ,,,,ach jo, co mne to čeká

Pepa mne čím dál víc a víc nasírá. Včera mu přišlo přiznání všeho, o co jsem žádala. Má již příspěvek na bydlení, od 1.4. mu zpětně přiznali u příspěvek na péči a průkaz TP... Místo aby poděkoval za to, jak jsem kolem vyřizování lítala, prohlásil, že to ale trvalo dlouho / 3 měsíce/ Baruška mi dá jistě za pravdu, že je to naopak velmi krátká doba... dědek jeden nevděčnej..
Hančo,já se také musím pustit do vymalování koupelny. Na jaře mne vytopili sousedi nade mnou, majitel jejich bytu slíbil, že dá vše do pořádku a jaksi se k tomu nemá. Odmítám koukat se na flek na stropě, tak se do toho pustím sama. Sledujte zprávy v černé kronice, zda se tam neobjeví oznámení, že liberecká seniorka spadla ze štaflí....

Sidulko, na Tebe je stejně spolehnutí mé fotky jsi uvedla v život, díky

Obrázek uživatele babčahanča

Poletuško

Jak blbě vidím, myslela jsem , že držíš obrhřib a říkala  si, zapršelo a rostou!!!

Jsem mimoň, neb jsme si zadali lino podlahu , když už je a prázdný pokoj, malování / kluci v pátek prý provedou /a  jsme chcíplí..Ale ten starý koberec se musel vyhodit a ještě likvidujem krámy / jezkovy oči/.Pro starý lidi to gruntování není.Beli, nedivím se Pepovi, že raději smrdí.

babčahanča

Obrázek uživatele Poletucha

Vítejte!

Milé dívky z Hidžábu, vítám Vás mezi námi a zde, prosím přijměte z mích rukou tento boží dar.Doufám, že se vám u nás bude líbit a brzy odhoníte ty příšerný šátky!

 SLECINKY.EU

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj

Dnes nás navštívily dívky z Hidžábu. Nezapomeňte je pěkně uvítat chlebem a solí.

 

Sidi

Obrázek uživatele Sidi

Belindy toulání s vojenskými frajery.

Sidi

Obrázek uživatele Belinda

Hančo

Já nemám stále na liště ani jeden údaj.... zdroj atd..tak se nikam nedostanu.

Sidule, není nad upřímnost, nejen dědek v hlavě řádí, ale občas mi to i hrábne....

Obrázek uživatele babčahanča

Sidi

 Měj se hezky na chalupě a taky odpočívej.Vím, že budeš vařit, tak si vezmi k ruce kuchtíky.......Místo chůdů...Hezké dny s vnoučaty a rodinou ti přeji.A kdybys navštíila Medvedku, tak ji pozdravuj.

Beli -proč ti nejdou obrázky?Musíš je zmenšit na 500x šířku . a něco starého smazat!!!!

babčahanča

Obrázek uživatele Sidi

Belindo

Začíná tě ten dědek v poslední době moc často navštěvovat, musím si na něho došlápnout. Zapomněla jsi, že ten obrázek jsem stvořila již dávno. Mám ho zde, schovaný ve žlutém čtverečku, takže je kdykoliv k použití. Chtěla jsem ti jem osvěžit paměť, jenže ten dědek Alzheimer to nedovolí. Dostatek pohybu máš, ale mozek ti krní!  Jéé, teď to slíznu, Bobo, chraň mě!

 

                                        

Sidi

Obrázek uživatele Belinda

Sidi

Zase jsi si hezky pohrála, máš štěstí, že já nemůžu obrázky posílat, něco bych určitě na oplátku vymyslela. Užívej si chalupy, chovej se tam slušně, hlavně dej pozor, aby Tě někdo neopíchal / tedy myslím nějaká včelka/.
Dnes jsem se v tom horku válela doma, mám tu opravdu chládek, k Pepovi není nutno chodit. Odpoledne jsme si s Bertíkem při bouřce schrupli a vydali se ven okolo půl sedmé. Nádhera, čistý vzduch, sluníčko, toulání dvě hodiny v okolích lesích. Akorát jsme se stihli vrátit a začala bouřka s lijákem...

Obrázek uživatele Sidi

Ahoj všem!

Pomalu se s vámi loučím. Poletuška  hlídá své krásné rarášky, my budeme hlídat rarachy. 2 tento týden přijedou z tábora, zítra mi dají kkorunku, takže brzy vyrazíme na chalupu, přibereme ještě zbývající rarachy. Snad ty prázdniny přežiju, už tak čilá nejsem, takže nevím, zda bych ještě dokázala chodit na chůdách.

Hani, líbí se mi ten tvůj levandulový obrázek, s pytlíčky, zřejmě jsi je vyrobila sama, jsi šikulka.  Světoběžnice Martičko, také nám už asi 3x vykradli chalupu, nejvíce lituji strarožitných kyvadlových hodin. Pachatelé si tam vypili nějaký chlast, který s sebou přinesli, zůstala tam prázdná láhev a podepsali se - vykadili se do kýblu, utřeli se utěrkou na nádobí, kterou do kýblu pohodili. Nahoře v patře rozmlátili sekerou dveře, takže je od té doby nezamykáme a nenecháváme v chalupě nic cenného. 

Hice snad skončí - na pár dní, dnes nepršelo, ale již se zatahuje, brzy začne.  Belindo, tobě je u vás v paneláku asi dobře. Jsi  sice na slunečné straně, ale můžeš se klidně s notebookem přesunout na druhou stranu na chodbu, je světlá, prostorná a jistě je tam chládek. No, já vím, ty se radši nastěhuješ k Pepovi!

Maruško, nemusíš zalévat, jistě již u vás prší. My se spolu ještě rozloučíme, nežli odjedu, dáme si spolu zase virtuální kávičku. Čerstvé okurky letos mít nebudeš, že?

Mějte se fajn, Bobo s Baruškou to zde jistě pofackují.

 

             

                      

Hádejte, kdo je v pozadí ta bába! Znáte jí!

 

Sidi

Obrázek uživatele Marta

Zdravím!!!!!!!!!!!!!!

 Hani,
ty lilie jsou opravdu nádherné. My když jsme ještě měli tu naši velikou chalupu, tak jsme měli veliké bílé lilie pod okny do ložnice. ložnice byla přízemní a lilie nám koukaly do oken a voněly... jej. Potom nás vyklradli cikáni a že toho nevzali málo (samé drahé a cenné starožitné věci, které manžel sbíral celý život), já jsem dostala trombózu a nestíhali jsme zahradu. Jedno k druhému a naštvaný muž prodal nejdříve starožitný nábytek s mramorovými deskami (byl to mramor černý) a potom chalupu. V tu ránu jsme přišli o perfektní letní bydlení. My totiž dříve byli v létě na chalupě a v zimě v paneláku. No a bylo po srandě.  Ale jako vždy všechno zlé, pro něco dobré. Manžel koupil obytné auto a procestovali jsme v něm celkem levně půl světa. Levně proto, že jsme prakticky platili jenom naftu a jinak jsme měli sebou všechno svoje.  Byla tam lednice sporák, topení, tatkže jsme vařili z domácích zdrojů a bydleli ve svém. To je všude nejdražší. Bydlení a jídlo. Zastavili jsme tam, kde se nám líbilo.  Potom jak roky přibývaly, tak začal být Viktor unavený z toho frmolu na silnicích a autíčko prodal. Koupili jsme Roomstříka, kterého upravil na spaní, protože když jedeme dál, tak v něm přespáváme. No a bydlíme v penzionech a jezdíme na stálá místa. Jednak po republice, potom do Německa a Rakouska. I když do Rakouska ponejvíce k dceři, která má za ty roky co tam žije už jejich občanství, aby měla stejné s dětmi. To jsem se rozvykládala kolem Tvých lilií Hani.
Sidi, tak vidíš tady bych já - o těch pár řádků výš - napsala svině jedny zlodějský. V každém rožečku a šuplíčku byly voskové kapky, protože všechno detailně prohlíželi co kde ukrást. Vosk byl dokonce i na "křidýlkovém" zázraku intimní ženské hygienické potřeby. Dlouho jsem se v chalupě sama bála. Byly tam ty sv zlodějský jedny v březnu, těsně před tím, než jsme se tam z paneláku přestěhovávali. A to ještě měl manžel štěstí, že jsem ho první rok donutila vzít jeho velikou sbírku starožitných zlatých a stříbrných hodinek do paneláku. Od té doby všechno prodal a dal pryč. Nemá nic a dlouho se s tím velmi těžce smiřoval. Dočista zatrpknul.  Takový je život. Nejlepší je nemít nic. Tak teď nemáme nic a je to. Chatu a zahradu na sekání zahrady a odpočinek. Mimochodem Sidinko já sekačka I. neberu nic za sekání, protože to dělám v rámci linie a kondičky. To potřebuji jako sůl. Letos mě teda dávají pořádně zabrat revma. Každou chvíli mě bolí nějaký koub a kloubek, někdy mi až skoro vypadne hrnek  z ruky. No nic, lepší to už nebude, tak ať to vydrží alespoň takhle.
Poletuško hodně sil Tobě a všem u vás doma. 
Jo a Beli Ty i Bertík jste úžasní. Já toho svého mrťafu nenaučila vůbec nic, akorát tak neposlouchat.Tak se mějte krásně, dnes vás všechny zase zdravím ze světa.

 

Obrázek uživatele babčahanča

Ahojky-všechny zdravím

 Poletuško, kluci jsou báječní, už jsou rozumní, dá se s ními blbnout a a taky je lecčemu učit.Nejlepší věk.

Naši náctiletí už rychle dospívají /nějak rychle/..Už jsme za nimi-žádné moudrosti nepotřebují. Spíš jen věci /kola na rampu, in ine brusle,i-pody atd.Jsou takoví shovívaví-blahosklonní,jsme pro ně už kmeti.Mají pravdu, neboť to blbnutí mě opravdu přechází.

Jsou více s kamarády, a táborech a střídají se v rodinách.Jedou klidně na chatu ke kamarádům atd.Takže na pobyt tu nikoho nemáme a vzpomínáme na tu hordu, co nás vždycky zaplavila...Měli jsme si toho víc vážit, ale to je tak vždy.

Maruš,my trpíme suchem, včera jsem zalila fakt poslední vodou, i když to vypadalo na změnu počasí a opravdu v noci se kolem mihla buřina a zalilo, ne moc, ale stačí.Jinak nic nedělám , jen si hraji, čtu, navštěvují nás přátelé a my zajdeme za nimi na kafíčko,či drink./Ovšem já řidič a Milan bez ledviny jen ochutnáme/

Packa je už lepší, mohu mačkat spojku, ale nikam se mi nechce jet daleko.Koupila jsem si u Bati botky tenisky fajnové /nevešla se mi s palcem nateklým  bez bolesti / slevněné na půl, ale 41! Asi poto je zlevnili- menší bych mít  nemohla a nevypadají tak obrovské... 

Sluíčko svítí a jistě nás zas vytáhne na zahradu, ale tenis ve tři zas domů.....Jestli se nekoukneme u sousedů...

Já si včera hrála s levandulovým obrázkem.A vyfotila tu mou houpačku......Je bílá, ale brzy bude zamazaná...

babčahanča

Obrázek uživatele Belinda

To jsem na to zvědavá...

Ahoj všichni, zdravíme z prosluněného Liberce / zatím/. Když čtu vaše povídání o práci na zahrádkách, vzpomínám si, jak jsem před dvěma lety také šílela. Nyní mám jen tu chatičku, tam pár kytek a hrachů. Nejvíce práce je se sekáním trávy, ale to zvládám v pohodě. Pravda je, že jsem všechny ty práce dělala ráda, včetně chovu těch mých zvířátek. ALE, vůbec si nevzpomenu. Je to také tím, že mám Bertíka a jsem tu moc spokojená. Zrovna dnes jsem se ujistila, jak moc mi ten mrňousek dává. Odpoledne vždy chodíme na dlouhé procházky, dnes jsem v tom teple byla nějaká líná. Nebýt Bertíka, seděla bych na balkoně a tloustla. Je to motor, který mne stále popohání. Zítra jedeme vlakem na zámek Grabštejn. Je tam výcviková základna psů pro vojáky. Už jsem to asi psala, na té poslední soutěži, kterou konferoval velitel této základny, nějaký Pplk Purmenský, jsme tak upoutali jeho pozornost Bertíčkovou všestranností, že nás pozval k nim na návštěvu. Zítra jsou na zámku i slavnosti, tak to spojíme dohromady, Vezme nás i na ukázku výcviku, už se těším. Mohla bych jet autem, ale uděláme si hezký výlet vláčkem a alespoň zase našlapeme pár kilometrů.

Obrázek uživatele Maruš

A zase tu máme víkend

Čas letí jako bláznivý.Týden se překulí jako nic a máme tu opět víkend.Zatím krásný slunečný.Poletuško čekají Tě krušné chvíle,ale přikláním se k Bel.Nedávej ho do nemocnice když nechce.Doma je mezi svými.A pokud může ještě chodit na pivko,tak tím víc se přikláním k tomu,aby byl doma s Tebou a těmi malými rošťáčky.S těmi se aspoň potěšíš a i zasměješ.My pracujeme na zahradě.Včera jsem padla jako Napoleon na Heleně ůnavou.CHci si přesadit vysoké trvalky ze skalky na dvorku do zahrady,tak tam likviduji mahonii,Má to dlouhé a silné kořeny,tak jsem si dala zabrat.Dnes jsem obírala rybíz a dávala do mrazáku.Urodilo se dost česneku,tak to Jarek mele a budu dělat z těch menších paliček pastu.Práce stále jako na kostele.Hlásí hezký víkend, tak si ho užívejme jak nejlíp umíme.Zdravím všechny.
3da809a6

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Poletucha

Belindo, děkuji!

Čtvrtek utekl jak voda. O rarášky postaráno, oběd uvařen, nádobí umyté, prádlo vyprané. Po obědě je vždycky s chutí naženu spát, leč ti mají ze mě akorát srandu a takhle se k sobě tulí a neustále se chichotají a já musím být za přísnou, abych si trochu odpočinula. Když dorazil syn, šlo se k nim, tam jsme jenom přesedli do auta a honem frčeli do FN pro nutridrinky a po vyložení doma jsem sedla na kolo a frčela do Lidlu. Večer jsem padla za vlast. Kdo nespíte, dobrou noc a všem ostatním přeji krásné ráno, hezký den!
SLECINKY.EUSLECINKY.EU

SLECINKY.EU

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Dnes je:
Úterý 29. 07. 2014

Svátek má:
Marta

Blahopřejeme!Poslední komentáře v diskuzích

Ráda si popovídám

Pro Belinda - na soukromou zprávu jsem napsala odpověď i na email.Pro Bobo.  -  Tvé příspě ...

Ráda si popovídám

Malé rozprávění ..... když je moc teplo ??Toho dne vyběhl děda Zdvořáček s elánem a rozčilením ze sv ...

Písničky pro všechny

  ...

Písničky pro všechny

Není sice jaro,ale ptáčci zpívají stejně krásně jak na jaře tak i v létě. ...

Písničky pro všechny

...

Poslední komentáře v blozích

S elektrokolem lze začít v každém věku

Kola jsou podle popisu ty nejlepší, nejkvalitnější.Touužím po něm celej život a to mi bude za nějaký ...

Už jsem opět zde ...... navrácen z poutí ?

Tož já nevím,jak se předělat ...... to jsme se ve škole neučily  ??a je to škoda,že ? nebo ne&# ...

Už jsem opět zde ...... navrácen z poutí ?

  ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 15 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Bankovní technika Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design