Doporučujeme: EB Shop: Eshop s elektromateriálem | Bankovní technika | FordShop.cz - Vše pro vozy Ford | Žárovky, LED svítidla, úsporné zářivky | Point S | Výmoly

Svět seniorů

  •  
  •  Mapa webu
 

Ráda si popovídám

$node->uid)); ?>
Obrázek uživatele goska

Diskuze: Ráda si popovídám

Diskuze založena: 29. Října 2008 - 12:53
Autor/ka diskuze: goska

Dobrý den, dnes jsem tady poprvé a vůbec se tu nevyznám. Ráda bych si s někým popovídala. Jmenuji se Helena, jsem z jižní Moravy. Můžeme povídat o čemkoliv. Mám ráda přírodu, kytičky, ruční práce, turistiku, cestování, četbu, zajímám se o cizí jazyky, sport a všechno pěkné kolem nás. Budu ráda, když mi napíšete.

Poznámka ke komerčním sdělením:
Pomáhejte nám zde udržovat kvalitní diskuzi. Nevkládejte proto do diskuze příspěvky, jejichž primárním účelem je komerční sdělení. Budou automaticky mazány. V případě zájmu o reklamu na Světě seniorů nás kontaktujte.
Poznámka k diskuzi:
Diskuzní příspěvky jsou seřazeny chronologicky. Čím je příspěvek výše, tím je novější.
Obrázek uživatele Maruš

Ahojky

Hani moc pěkné video a výlet do Skořice.Hezká příroda kolem, ale ta je krásná,kam se jen podíváš.Zvláště teď na jaře když všude kvetou stromy .Tak si sednout na zahradu a kochat se tou kvetoucí nádherou.Ale málo kdy vydržíme sedět jenom tak a odpočívat.Všude plevele a práce s okopáváním a sekáním trávy,která roste jako divá. Vzpoměla jsem si na Tebe když ukazovali tu spoušť ve Strakonicích.Ještě že se Vám to vyhnulo.Jistě to poničilo zahrady a nadělalo mnoho škod.Poletuško Tví vnoučci už jsou skoro dospělí muži.A ten stůl plný dobrot,ale ty bych si dala až tak za týden.Jseme po svátcích přecpaní.jsem ráda,že už je po nich a všechno ve starých kolejích.Tak Vás všechny zdravím a přeji hezké dny,tento týden bude krátký.Už se nám to sobotí.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele babčahanča

..Nedivím se, žes unavená

Setkání s dětmi a vnoučaty nás potěší,ale i unaví.My se setkali u dcery, měla starost s vařením ona, ale zase jsme tak museli dojet,Venda v koši -škrábe celou cestu,pouštím radio,ale jinak by lezl po Milanovi, nahoru a dolů.strká mi čumák do řazení..Vše se točí kolem Honzíka,chudák usnul, až když jsme odjížděli.Byli jsme rádi, že se stavííme ve vesnici, kterou si už dlouho chceme prohlédnout-Skořice.Když jsme se tam porozhlédli, zatáhlo se a vypadalo to na bouřku.U restaurace byl penzion, volno, tak jsme tam zůstali a odpočinuli si.Druhý den jsme /víc já/ to tam prošmejdili a odpoledne jeli domů za hezkého počasí.Tak jsme se vyhnuli těm kroupám, co v jižní části města padaly a byla to šupa! Zahrada naše je v pořádku.Děti nás sháněly,jak jsme dojeli,ale protože je vesnice obklopen vojenský újezdem/tam, jak tam měl stát ten radar/, nebyl tam /a bouřka k tomu/ signál.Málem jsme to zase slízli. Ovšem jsem měla plný kufr kládací postyky, kočárku /holí/,plen a odstrkovadlo,neb dcera přijede vlakem s Honzíkem na týden /má sraz třídy/.

Ale mlaskali jsme si, jak jsme si odpočinuli....

 

 

babčahanča

Obrázek uživatele Poletucha

Jak bylo?

Zdravím a zavzpomínám na Velikonoce. Ve čtvrtek večer dorazili z Blavy, pak dojel Tomáš. Tak jsme popovídali a povídali, jen muž mlčel. V pátek ráno si jela dcera do města pro občanku a odpoledne se konala oslava narozenin Tomáše a Adama. Jeden měl 14 a Adam 16 let. Sešla se tu celá naše rodinka, takže nás tu bylo 15. V sobotu bylo krásně, mládež se s dětičkama odebrala do lesa opékat buřty a nastalo chvíli ticho. Po pozdním obědě se vydali na pivečko a v neděli ráno zase frčeli domů. Já rychle vše uvedla do původního stavu a letěla za Jonáškam,  který měl také narozeniny - 5. Ten chudák malý onemocněl, odpoledne prý už měl 40tky a tak museli na pohotovost.  O tom, jak to muž těžce nesl, že se nemohl zapojit do hovoru, raději nebudu popisovat a že zdravý nepochopí nemocného raději také ne.

A včerejší den jsem od rána lítala jak listí ve větru, nejprve do FN na kontrolu jazyka (už byla poslední), pak domů, pak pohlídat maroda, aby táta mohl druhého vyzvednout ze školky, mezitím neustále telefonuji, kdo napíše manželovi lék, který on odmítá, ale dcera nařídila, že ho musí užívat. Když jsem se konečně dozvěděla, co jsem potřebovala, tak opět šupem do nemocnice, pak lékárny, v areálu nemocnice jsem si nakoupila (tady se nemocnici říká- město ve městě a seženete tu všechno) a domů. Po obědě začalo lejt, ještě, že jsem měla deštník. Doma mi muž "vynadal", tak jsem řekla, ať si to vyřídí s dcerou. Holky, já jsem už tak unavená né fyzicky, ale psychicky, že jsem po třetí hodině usnula a probrala se až večer o půl osmé. No a abych si vynahradila to odpolední lenošení, při ukládání formy na beránka, jsem shodila velkou sklenici červené řepy! Do p.dele!

 Tom s Ivetkou a Adam - oslavenci

SLECINKY.EU

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele babčahanča

Ahoj všichni...

 Už jsem zase doma....Sidi- to je druhá verze?Jsi obětavá a je to dařilé.Marto, já mail dostala a odpověděla.

Evi, dík za tečku u chatičky...Maru, máš to střevo básnický..Ahoj všichni.

Dnes jsem unavená a jdu do hajan.

babčahanča

Obrázek uživatele Belinda

To jsi dostala zabrat Sidulko

Ke se nabralo tolik čarodějnic??? Čekala jsem, že se tam někde objeví i ta moje "krásná" čarodějnická palice, ale ono kde nic, tu nic.... Jak dlouho jsi to vyráběla??? Písnička sedla, udělala dobrou náladu, díííííííííííííky

Obrázek uživatele Marta

Podání hlášení a pozdravy

 Milé kamarádky a kamaráde, všechny vás opět zdravím a podávám hlášení. Notebook mi už blbne tak, že nejen, že nemohu poštu odeslat (sice se mi ukáže jako odeslaná), ale už mi počítač poštu ani nepřijímá, emailový účet mi nebere moje uživatelské jméno ani heslo. Stále hlásí chyby. Katastrofa. Jinak začínáme spanilé jízdy, takže asi nebudu moct ani dát notebook do opravy klukům opravářům. Ach jo.
V každém případě si ho beru asi tentokrát na cesty a uvidím, co se z toho vyvrbí. Tak se mějte fajn. Snad mi to odešle alespoň takto moji zprávu, když emailem mi to nejde.

Obrázek uživatele Belinda

Hani

Ty by ses těmi prezentacemi mohla živit, dííííííky za hezké pokoukání...

Obrázek uživatele babčahanča

Dnes

 

Dnes jsme byli v Písku nakupovat boty a na výstavě Josefa Váchala.
Pomrzly mě hortenzie...

babčahanča

Obrázek uživatele babčahanča

Tady na ráda si povídám to mám

Nejde mi dát kurzor a psát.Musím jakoby zblbnout kod a pak teprve to jde... Ale obrázek jde dát potom

Pomíjivá krása...

babčahanča

Obrázek uživatele Belinda

Hani

Tak jsem se koukala na mapu, kudy jsi se asi toulala. Ty rybníky jsou nádherné a Tvá prezentace jako vždy pro potěšení.. díky

Obrázek uživatele Sidi

Kněz ohromil svatebčany


 

Sidi

Obrázek uživatele babčahanča

Z dnešní vycházky

http://youtu.be/t8rsE00QtY80

Jen polními cestami, Venda na volno.Kapr se ve vodě házel...Ptáci, srnka...

babčahanča

Obrázek uživatele Barča

ozvěny čtení

Poletušce – no to bude bašta. Manželovi se nediv.To už tak bejvá, že nemocní závidí zdravejm. Měli jsme doma dědu 18 let raněnýho a někdy byl někdy na babičku dost hrubej.Ta práce s masem mě taky baví.Před dávnými lety jsme mívali prasata a jinou havěť a byla to vždy dobrůtka. Všechno jsme zavařovali do masovek i uzené.Jako u Belindy.Ale byli jsme mladí a na maso nás bylo víc.Ted jsme jen dva a už se toho nepojí. Jste prostě holky šikovné, že si troufnete zpracovat takovou horu masa samy. V týdnu jsem si koupila hovězí líčka.Propagujou to všude, jako delikatesu a uvařila jsem si to na červeném víně podle videa teskoma. Já jsem se olizovala, jak mi to chutnalo, ale muže jsem nenadchla.Nemá totiž masa na víně rád..Marušce jsem chtěla říct, že jsme bydleli v Bráníku,kde každé jaro byl růžový dlouhý chodník,vedle kterého byly nasázeny sakury. Na chodníku to vypadalo,jako kdyby měla přijet ta královna, jak ji sypaly pod nohy ty růžové lístky.Náměstíčko máte ale pěkné, čisťounké.Jinak zdravím všechny letně zaneprázněné

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele babčahanča

Je ten život čím dál složitější

Po té žranici týden půstu- dobrý.Byl nabitý aktivitami- uteklo to.Celý víkend s pondělkem  nás honily děti- nemohly se dovolat na oba telefony a kluk sem i zajel a nenašel nás ani na zahradě-klíče neměl.Celkem nic se nám nepřihodilo, jen Milan a si usnul, když jsem byla na hřbitově uklidit hrob ,to volání odevšech nám vybilo mobily / a já měla už týden tichý režim- když jsem na NĚCO hrábla a neslyšela jsem absolutně zvonění/jestli vrněl, tak ne v mé kapse/.dostali jsme držkovou, že se nehlásíme.Včera jsem jela do Rok.Honzík je čipera...Majda druhá na krajském kole houslistek...kája taky OK ..Přihlásila dědu na Faacebook - moc to chtěl kvůli pinkponkovým akcím a mě to nešlo...Přijedu domů- Milanovi nejde TV- no protože měnili satelitní karty, což my, nepořádníci neudělali- karta byla ještě zabalená a neregistrovaná...To , že už nám z ničeho nic se změnila platba energie a plynu- tak jsem hned vznesla dotaz....No takovéto starosti pro nás flinky nejsou. Už do domova důchodců a o nic se nestarat....To je bobost, ale co se ještě vylíhne?Asi to že včera skončilo XP.A nebude podporovaný.

U nás je den jak malovaný a studený.Tak se mějte pohodově. /Poletuško- dobrý článek...Ze života../

babčahanča

Obrázek uživatele Marta

AHOJKY

 Tak ahoj všichni. Jsem tu a čtu a čtu a čtu. Články a příběhy jak život jde jsou smutné i veselé, ale hlavně jste se opět vrátili všichni a jste zase tady. Já jsem po dobu jak tu bylo trošku tišeji brouzdala po webu a bohužel jsem našla hru free FARMU, tak farmařím na ní i v reálu. Uvědomila jsem si při ní jak je člověk chamtivý. Něco dosáhne a chce další a další a nikdy není dost, nikdy není konec. Tvůrci takových her vymýšlí program tak , aby člověk u toho seděl a  jel jak fretka. Jsem jak malá holka. Až se za to stydím. Do toho naše malá skutečná zahrádka, kde nemůžu mít ani zeleninu ani kytky, protože si to jednak manžel nepřeje a jednak v létě dost jezdíme po všech čertech, takže jak by to dopadlo se zeleninou nevím.  No nic. Už jsem tam byla uklízet a teď budu sekat (sekám já, protože Viktor má bolavá kolena a záda), takže je stále co dělat. Taky jsem byla s Nikouškem na odstranění zubního kamene. Měla jsem z toho většího nerva, než když jdu sama k zubaři. Snažím se každý den trošku cvičit čdhi-kung a dvakrát denně s pejskem jdu ven, do toho vaření a dny letí jako blázen. Poletuško drž se, Maruško dlabej na pitomý pluginy, však je tam někdy dostaneš a všichni se mějte fajn. Jo když jste tu psly o těch zabijačkách holky, tak není nad maso z vlastní zabijačky. Taky jsem kdysi byla u zabijaček a účastnila se na práci. Byl to fofr, ale vždycky to stálo za to. Mňam! Tak ještě jednou zdravím.    

Obrázek uživatele Belinda

Masíčko, to je moje

Ahoj všichni, hlavně vy dvě masožroutky. Docela jste mne rozmlsaly. Vzpomněla jsem si na časy, kdy jsme každým rokem zabíjeli dvě prasata ročně. Někdy k tomu ještě mladého býčka, jednou jalovici. Nejméně polovinu jsme prodali mým známým z děcáku. Skoro vždy jsme měli dva řezníky, šlo to jako na drátku. Jelikož masu dobře rozumím, / tatínek byl řezník,/ všechno maso jsem si rozdělávala sama. Nejhorší bylo odstraňování té tzv. podřadnější části. To jsem pak měla spoustu odřezků. Byla to nekonečná práce, hlavně proto, že jsme byli jen tři a nechtěla jsem dělat zbytečně velké porce. Dovedete si tedy asi představit tu spoustu sáčků s řízky, kotletami, bůčkem a pleckem..tlačenku na kousky, prejt tak na čtyři porce, jitrnice a jelítka po třech kusech no a sádlo do skleniček....Do sudu naložit maso a špek na uzení, ..Pořídili jsme si velký šuplíkový mrazák, kam jsem si dávala maso podle druhů. A těch kostí... hrůza. Ale jelikož jsme všichni byli masožrouti, nebyl problém zásoby zkonzumovat. Nežli jsem se odstěhovala do Liberce a to už jsem byla sama, dělali jsme zabíjačku na přání Milana / asi 2x/ doma v garáži. Prase jsme měli napůl s rodiči Zuzky, pro mne zbylo už menší množství, které jsem hravě zvládla..... Takže si velmi dobře dokážu představit Pol i Marušku, jakou s tím měly práci. Na rovinu, bavilo mne to, hlavně atmosféra okolo zabíjačky, ale už jsem jaksi zpohodlněla...Kilo bůčku od řezníka mi udělá taky radost... Už jsem zase ve svých kolejích, dnes jsem makala na chatičce. Sekala jsem si slabé větve na otýpky, které nechám schnout u zdi. Budou se později hodit na opékání. Bylo velmi hezké počasí, tak jsem si to tam s čudlou užívala.

Obrázek uživatele babčahanča

Poletuško

 Jsi šikulka šikovná.Já bych to nezvládla, mastnota mě ničí..Ale známí to taky tak dělají- hodně se to vylevní.Nikdo nejí tlusté a tak to neděláme.Jen si balíčky dobře popiš- to prý v tom množství je důležité..

Taky jsem už dva dny nemohla spát a tak musím vydržet aspoň do jrdenácti.

babčahanča

Obrázek uživatele Poletucha

Hlásím, že

Tak jsem to včera zvládla, s nádobím, jak správně Bobo odhadl, si hravě Jar poradil. Lidičky, já byla tak rozpumpovaná, že se mi vůbec nechtělo spát, ale nakonec se mi to asi ve čtyři ráno poařilo. V půl desáté už jsem si z balkonu nanosila tu horu masa a začla sáčkovat. No když jsem to viděla, co toho je, začala jsem pochybovat, zda to mražák pojme. Ale protože jsem holka šikovná, nejen že se vešlo, ba i kousíček místečka zbyl! Zítra budu škvařit sádlo a tím končím. Teda nevím jenom, kdo to bude jíst, když muž nemůže ( i když mu to mixuju) a moc nesní. Mladí holt musí hodně vařit a já se pak nechám pozvat na hotové *3* Jé, to jsem krásně vymyslela. *2* Tak mějte hezký celý příští týden, doufám, že Belinda už se cítí dobře. *496* *431*  

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Výborný čas ........správně moravskej

Maruško máš výborný čas .... správně moravskej,já jsem to přestrojil do času německýho a taaky správnej,že ?Jinak  to asi byla facha tolika masa,zpracovat  do všech tvarů a skladů,no to by bylo dobrý ........ ale to uklízení po tom,na to dvojitá   dávka Samsona nestačí ........... ani když Jar k  tomu přitlačí,nebo se mýlím .....? Poradí k tomu Poletuška jak sama to zvládla .....?

Jinak čas,  nám teda ukazuje vlídnou tvář a tapla dosti,k naši radosti,pro ty zahrádky mají a ohýbat zmrzlá záda po zimě,to žádná radost není,teplo to ale nahradí ku radosti

                       Pro tento týden  ..... všem to nekjhezčí a nejlepší ........ Bobo

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Free Clock  

Obrázek uživatele Poletucha

Přeji ...

 SLECINKY.EU

Sobotní den jsem téměř  celý  prospala, abych pak večer strávila porcováním půlky prasete. Kam já to všechno dám, to je ve hvězdách. Mám sice mražák, ale mám pochybnosti zda jeho obsah bude stačit. No uvidím zítra, teď mi oddychuje na balkoně. Mezitím jsem si udělala vývar, který však manžovi smrděl, ono se mu nelíbilo vůbec nic, tím že je mu stále hůře, je víc a víc podrážděný  a já mívám občas pocit, že mi i závidí moje zdraví. A že nemůže ani polykat, tak by to prase asi nejraději vyhodil. Já ho dovedu pochopit, ale už začínám z toho být unavená.  Ták a teď koukám na hodiny - fí ha, jdu spát!

 

 

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele babčahanča

Život letí jako voda

 Ten lesní hrad je moc pěkný.Je v tom lese, co řádila vichřice?Tam se tví klučíci jistě vyřádí.Měla jsem dnes pestrý den.Výšlap do vesničky nad Otavou, kde žil do loňska malíř Kupka.Asi jeho domeček poznáte, nejvíc jsem ho fotila.Chodíme s partou a dnes jsme šli jen tři.Zaujaly mě ropuchy, asi jen samci a čekali, až dorazí samice.Vajíčka ještě ve vodě nebyla.Pak jsme měli setkání z práce a moc se to vydařilo.

 

 

babčahanča

Obrázek uživatele Poletucha

Zdravím všechny ♥

Dnes je to 45let, co jsem se vdávala. Ani jsem to nepřípomínala. Uteklo to jako voda. Jinak lép není, spíše hůř, ale na Velikonoce přijedou mladí z Blavy, tak tu bude zase veseleji. Včera jsem tu měla ty dva rošťáčky a ti byli tak rozřehtaní, ukecaní, že ani po obědě nemohli smíchy usnout. Pak mi řekli, že to já jsem je tak rozesmála! Jsou zlatí. Dnes jsem byla s Rebí na lesním hřbitově a pak jsem si cestu ještě protáhly a narazily na takovýto hrad.

 

SLECINKY.EU
SLECINKY.EU

 

 SLECINKY.EU
                                                Střážci hradu

SLECINKY.EU
 Je to nově postavené, ještě jsou potřeba dodělávky, je tam i pódium na pohádky, bude i občerstvení a to celé je skoro uprostřed lesa. No pro rodiče s dětma, paráda!

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele babčahanča

Milý Bobo

 

Asi ten hrad Hněvín opravdu miluješ už jsi  ho dávala hádat....

Hezkou noc a nový den všem přeji...

babčahanča

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Rady a porady ....... pro Marušku

Narcisy

Narcis ...... stará řecká báj o krásném jinochovi,který odmítl l á s k u  ženy,a zamiloval se do vlastního obrazu, který pozoroval ve vodě..Na místě kde zemřel,vyrostl bílý kvítek  ...... narcis.

Nenáročná květi na záhony,skalky a pod stromy.V krásných slunných předzahrádkách se doplňují s tulipány a modrobělci.

Sázejí se 15 - 20 cm hluboko,15 cm od sebe,kyprá zemina aby kořínky mohly co nejhlouběji.

13 druhů narcisů ------------ pozor jsou jedovaté,hlavně cibulky a ani květy by se neměly ochutnávat.Narcisy ......... se špatně snášejí s ostatními květinami ve váze

                      Doplněno .................... Bobo             Kde to je ?

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

Trocha na víkend ......

Vtípky:

1/ Pepíček : Můj táta je opravdu strašpytel !

    Honzík: Jak to ?

Pepiček: Každý večer,když není maminka doma,spí u sousedky.

2/" Dědečku co tady sedíte jen tak bez kalhot ?"

    "No včera jsem tady seděl bez košile a ztuhlla  mi páteř."

3/ Děda říká:"Svět se neskutečně změnil.Já si ještě p a m a t u j i   na svůj první polibek a moje vnučka si už n e p a  m a t u j e           na svého prvního manžrela."

4/  Středoškolačka říká matce : " Dneska jsme byly  na gynekologii a zjistilo se,že ve třídě je jen jedna panna.""Doufám,že jsi  to

     to byla ty !" " Ne pani učitelka !"

Závěrečná řeč  ...... u soudu ?

"Teď si myslím,že za to všechno může tchýně.Ona byla stále s námi,furt se mezi nás pletla,i když už je deset let v hrobě,dej ji pánbů věčnou slávu.To se fakt nedařilo vydržet,pořád maminka by tohle ..... a maminka by to táhle nedělala a maminka vždycky říkávala ....... Já jsem  jinak dobrák od kosti,na mě by se mohlo dřevo štípat,a tak jsem mlčel.

Až s tou pračkou ...........koupil jsem ji ženě,aby viděla,že ji k stáru chci ušetřit práci............,byla to fungl nová se sušičkou k tomu vše v jednom,půlku úspor to spolklo .......co vám mám dál povídat.No a jaký myslíte,že byla její první slova ?Takovejch peněz,spráskla rukama,to se musí maminka v hrobě obracet ! Co by se obracela,její peníze to n e b y l y !Ale přešel jsem to,jako vždycky.

Jen jsem já, .........  trouba, otevřel manuál a povídám: "Koukej Anežko,je to energetická třída A,roční spotřeba nějakých  280 kilowatthodin,co to je,hezky modrej displej ti všechno ukáže,hodíš dovnitř sedm kilo prádla,za chvilku to máš vypraný a usušený .......Vytrhla mi ho z ruky,mrkla do něj okem / bohužel na špatnou stránku / a už zase začala:

"Maminko moje ! Spotřeba vody 54000 litrů ! / Za rok,Anežko,za rok - ale ona mě neposlouchala ?/Náklady na praní a sušení dva tisíce korun !"Vždyť nás to sežere !Hlučnost 64 decibelů ! Pávková se pod námi  zblázní! Vendo, pro Kristovy ránz,cos to proved ?"Maminka  prala celej život v neckách,ale takový vody by nespotřebovala a to nás bylo šest,i se strejdo  Alfonzem.!" Na zahradě to uschlo raz dva a žádný decibely se u toho nekonaly." Má to ještě dětskou pojistku,zkusil jsem to ještě v klidu.A na co jako ? ..... zajéčela.Žádný děti nemáme! V maminčiných neckách taky žádná pojistka nebyla,a myslíš,že se v nich někdo z nás dětí utopil,nebo co ....?Ta by nás hnala !

Něco se ve mě hnulo,ale držel jsem se.Anežko,zamumlal jsem,ta pračka se sušičkou má 14 programů .......?Zpražila mě svým opovržlivým pohledem " Víš maminka měla akorát jeden ! A byly jsme jako ze škatůlky !No,.............. nezabil byte ji ?

Proto prosím pane předsedo,aby jste můj čin nehodnotily jako nějakou úchylnou vraždu,nebo či co,ale jako zabití v sebe obraně."To vše co k tomu mohu říci

           Tak pro slunečný a teplý,hřejiý víkend .......hodně radosti,žádné starosti,kdo se má vyhnout / Pepové /,zdraví nabrat Belinda,záhonky zkrášlit Maruška,dobře se najíst Sidi a ostatní,Hanči to má za sebou už před týdnem

                                            Bobo

Obrázek uživatele Barča

kámarádkám a kamarádovi

Belindo,asi tě potkala nějaká rychlá viróza a nebo se ti z toho souseda tak zapálila lejtka a byla jsi potrestána za hříšné myšlenky.No, hlavně, že už jsi v pořádku. Bobo jako vždy zachraňuje rozlehlým článkem Ss. Dobrý,jen si nedovedu představit, požívat některé bylinky,ale kdybych musela,tak bych asi byla ráda  že je mám.Babčahanča no, to jste měli krásnou,dobrou žranici. Musím letět a mydlit se.

 

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele babčahanča

Asi to Bobo nezachráníme

 

 

Užívejte si jaro...

babčahanča

Obrázek uživatele Bohumír Petzný

No když už jaro a také 1.apríl .........

Babka Strouhalová a  příchod jara.

Děda Zdvořáček vstoupil do bytu pani Strouhalové právě v okamžiku,když obracela velký nástěnný kalendář -  reklamní ,z listy měsíce března a dubna.Tomu dalo podnět  k rozsáhlému komentáři o zajimavostwch v označování měsíců.

" Vážená paní Strouhalová,všimla jste si,že u nás v Čechách jsou měsíce v roce označovány podle toho,co se v přírodě děje ? Právě teď jste  na tom kalendáři potvrdila,že břízy již vyrazily své zelené lístky a na řadě jsou další stromy.Naši předkové si vybraly duby,a proto se skví jejich pradávné  pojmenování i v kalendáři i na vaší steně.To okolní národy,snad až na Poláky,jmenují své měsíce,jednotně,třeba Slováci marec v březnu a april v dubnu .......Nevím kdo si z koho dělá apríl potom v hospodě,když debatujeme kdy letos budou Velikonoce.Já stále tvrdím,že v dubnu,ale kolegové ze Slovenska vykřikují : Apríl,apríl,apríl .... to u nás říkame lidem jenom 1.dubna,když někoho napálíme.

" Pane Zdvořáčku,Vy jste to pojal dost ze široka ",poznamenala bylinkářka - babka Strouhalová,usedaje na židli u kuchyňského stolu." Pro mne to znamená začátek jara a signál,že musím vyraazit na léčivé býlí ". "Co prosím Vás ,sousedko,takhle v brzkém jaru může být v rostlinné lékárně venku z promrzlé země  za léčivky,kromě podbělu ?".Podivil se děda Zdvoráček" CO_" povídá zkušená bylinkářka."Vždyť  jste před chvilkou o těch velice důležitých rostlinách zmínil." ??? " No přece břízy a duby.Pokračovala v poučování,již pohodlně sedící sousedka,upíjející z půllitrového kafáče léčivý čajový nápoj." Tak břízy ty beru",pokýval hlavou děda Zdvoráček,z těch dělám březová košťat,jestli budete mít zájem,tak Vám tajky jedno udělám,dokonce ho vyvedu v národních  barvách a označím OK  1,až poletíte posledního dubna na mezinárodní sraz čarodějnic,aby Vás poznaly !"

To děda Zdvořáček neměl povídat.Ne že by byla babka Strouhalová citlivá na sousedovvy řeči,ale přece jenom ....Také si to uvědomil,otočil se na podpatku a vyběhl z bytu ven,aby se po několika minutách vrátil s omluvou a vlastnoručně natrhaných fialek v ruce. " Á violka vonná " povídá babka Strouhalová a rozzářila se v úsměvu od ucha k uchu,jako by na předešlá ošklivá slova souseda zapoměla." Patří mezi první  posly jara a navíc je léčivá.Mladé listy a květy se používají v kuchyni.Květy velmi rádi používají jako vzor pro dekoraci hrníčků a talířků výrobci porcelánu. "S polu z dalšími bylinkami - plicník,jitroicel,řebříček,popenec,kopřiva,sedmikráska,hluchavka  může být zajimavou součásti jarních polévek,salatů nebo pomazánek.Když jich trochu natrháte,tak Vám sousede z nich něco připravím nejen v kuchyni\\.

1/Fialková rýže  ....... rýži 1 hrnek zalijeme mlékem 2 hrnky,přidáme asi desedt čerstvě utžených květů violky vonné a uvaříme do měkka. 2/Fialková tinktura .....smícháme stejné díly květů violky vonné,listy rozmarýnu a natě mateřidoušky,zalijeme čistým alkoholem tak,aby byly zcela ponořené a necháme všče týden louhovat.Scedíme do vhodné tmavé nádoby.Používá se na potírání kůže  při revmatismu a na zmírnění otoků.

" Pro Vás sousewde tu mám doporučení ze staré antiky"?kontrovala předešlá dědova slova,na něž nezapoměla,babka Struhalová."Staří Římané doporučovaly vdechovat vůni fialky při bolestech hlavy,nespavosti a   h l a v n ě  při n á v a l e c h   vzteku.Ale je fakt,což vás bude zajímat nejvíce,že se snažili pomoci violky vonné prodlužovat alkoholové opojení a na hlavě nosili fialkový věnec.To byl pohled pro bohy !"Až tutu starou novinku povíte kumpánům v hospodě Na Růžku a zkusíte ......! tak se na vás příjdeme se sousedkami podívat.

Obrázek uživatele babčahanča

Ty chuďátko, čekala jsem jiný konec....

 My měli nájezd Michalka se dvěma synáčky Honza kuchař s přítelkyní a Max-třeťák a pes Denny.No Venda měl neustálé sexuální choutky,ale snášeli se.Honza uvařil sváteční večeři /všechno si přivezl-brazilské jehněčí kolena za 800Kč 

V noci slyším zvuky mlask chrup-šáhnu po Vendovi -přitáhl si kost!Zabavuji, letím do kuchyně , koš není povalený,kost na zemi a Denny mizí v pokojíčku u svých lidí.On si umí otevřít.Musel vytáhnout jen dvě / aby Venda nežaloval/ a udělali si tajný mejdan.Ráno se ukázalo, že vše strávili a tak se jelo na výlet ./

Užili jsme si společnosti vnuků a taky obou Michalek.A byla sranda...

 

 

 

 

babčahanča

Obrázek uživatele Belinda

Krásný víkend, jen co je pravda

Ahoj všem. V pátek dopoledne jsem vyrazila na chatičku, abych to tam trochu zvelebila. Měli přijet mladí a neteř s rodinou z Hradce K.. Tak jsem hrabala, zatopila v krbu a krásně letos poprvé přespala. Během té práce šel kolem nějaký pán s roštím v náručí . soused nade mnou, kterého jsem ještě neznala. Hned se představil, Josef.. od pohledu sympaťák / v. cca 190 / nebyl naprosto vlezlý, když ale viděl, jak tam zápasím s tím listím a obcházím chatičku neb brána měla zarezlý zámek, nabídl pomoc. Odřezal ho, donesl jiný, promazal zástrčku / u brány/ a ještě mi to listí na kolečku odvozil. Pak mi šel ukázat jeho království.. chatička na svahu, samá terasa, spousta keřů a rašících kytek. Chybí tady ale ženská ruka, říkám si v duchu... Bertík mezi tím objevil gumovou žábu a lítal s ní po parcele jako pominutý. Vzali jsme mu jí a dali na místo. Večer jsme si popřáli, ráno pozdravil s přáním hezkého dne a ještě mi pomohl odvézt zbytek. Kurňa, to je tedy soused, alespoň tu nebudu vegetit sama a to kafe spolu snad taky vypijem-spřádám své sny. Když přijela návštěva, nastal na cestě zmatek, toho využil Bert a rozhodl se, že tu žábu MUSÍ mít... Najednou slyším ženský jekot - PEPOooo!!!! je tu nějaký čokl, vyžeň ho, ať mi tady nelítá. A bylo po nadějích, paní domu asi dorazila ráno a jelikož zřejmě není milovnice psů, Pepa to schytal.. Ach jo, takový sympaťák a je zadaný....Ale to není vše, sobota proběhla skvěle, já jsem navečer začala cítit bolest v krku, byla jsem najednou strašně unavená. Jela jsem tedy domů, v šest jsem už byla se zimnicí v posteli.. 39.2 teplota. Neskutečně mne pálil obličej a bolest v krku čím dál horší. Milan přijel večer vyvenčit Berta, celý dnešek jsem proležela. V puse mám ke všemu ohromný aft a celé hrdlo napuchlé... Ach jo, cpu se paralenem, piju čaj a čekám, jak mi bude zítra. Na sluníčko jsem se nemohla ani podívat...../ mám léta solární alergii, ale díky krémům a lékům jsem vždy přežívala bez problémů i u moře/

Obrázek uživatele Barča

pro všechny kamarádky / dy

Marušce děkuji za vysvětlení, co jsou to ty pluginy a tak bych se zase mohla ptát, co jsou to zásuvné moduly atd.Focení, to je pro mě španělská vesnice. Poletuška má nádherné obrázky na víkend a babčahanča dvě moc hezký vnučky.Marušce bych chtěla sdělit, že by se mohla obrátit  o radu na naší kamarádku Samor 2 - Věrku Kintrovou.Ta nás tady všechny vše učila až si vytvořila své stránky http://www.teta.estranky.cz/  Umí toho opravdu hodně a vždy je ochotna pomoci. Moje prognoza,že web pomalu osiří se vyplňuje s nastupujícím teplým počasím.Tak krásný víkend.

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Poletucha

Hezký večer, dobrou noc a pak...

SLECINKY.EUSLECINKY.EU
 

PŘEJI VŠEM KLIDNÝ A POHODOVÝ VÍKEND ♥

Jitka-užívej si každého dne, nikdy nevíš, není-li poslední

Obrázek uživatele babčahanča

Co jsem si zase provedla

Už jsme si říkali, že na stará kolena se na půjčování chalup vyprdnem, když se tam množíme , ale ....

Našla jsem chalupu /velkou/ v Býčovicích u Litoměřic za slušnou cenu/ doufám, že nezdraží/.Tak jestli to tam Zdeni neznáš, či tvůj turista.Není to od vás tak daleko. Já blbka se zas vydám přes republiku...Ale už ne po dálnici.Našla jsem z Rokycan /kam trefím/ přes vesnice a Rakovník

Jenže České středohoří je moc hezké a tak bych fotila/ houby, budu u plotny jako blbá/ a krmit krky...Je blízko rybník Chmetař.no, uvidím, co bude.

Jdu sázet brambory, mám je v pokojíčku k naklíčení a přijede návštěva, aby jim tu nesmrdely..

babčahanča

Obrázek uživatele Sidi

Rada pro Marušku

Martu ve snu spatřiti,

s péčkami se bratřiti!!

Když občas napíšeš rým,

uvidíš zas Ss tým.

                                                       

 

 

Sidi

Obrázek uživatele babčahanča

Radost

 

 

 

Naše vnučky se souborem měly vystoupení .Karolína má tamburínu a Majda hraje na housle...

 

babčahanča

Obrázek uživatele Barča

přátelům

 

Je to neskutečné, ale zase mi to psaní uteklo.A vy jste toho tolik stvořili. Nevím od kterého autora je ten obraz s dívkou v lese ale fotomontáž hlavy je velmi zdařilá. Marušky bych se zeptala ,co jsou to ty pluginy? Poletušce to v kroji selky sluší.,my v roli středu sedmikrásek – jedna krása. Bobo má výraz přísného plantážníka.Asi si hlídá ty sedmikrásky. Čtení Poletuchy je velice smutné, ale to vše patří k životu. Krásně a moudře ji to vypisuje babčahanča. Ježiši, to do naší republiky přijeli noví alexandrovci ? To video s talentem – no špica. Tak se to patří, brát život s humorem tak, jak to berou v závěru děvčata. Je to těžké, ale je vidět, že člověk je tvor společenský a my ženský jsme schopny se samy mezi sebou psychicky potpořit I když se to nezdá, je to vzpruha a dobrý pocit, že vtom bolu nelítáš sám.
Navždy spolu .
 

 

Včerejšek je historii.Zítřek tajemstvím.Dnešek je dar.

Obrázek uživatele Belinda

Sidulko

Opravdu je tam a to jsem si prohlížela poctivě Tvůj výtvor , ale bohužel jen první řadu....

Obrázek uživatele Sidi

Belindo

To jsi ještě přehlédla, kdo za tebou stojí -  Richard Geere!

Sidi

Obrázek uživatele Belinda

maruško - jsi dobrý zpravodaj a já blbec

Tak jsi mne zase dostala... otevřu SS a čtu Tvůj příspěvek:.. propána, Ukrajinci jsou tady a jaké pěkné baby....... Nežli čtu dál, vyděsím se... Že by mi ve zprávách něco uniklo??? Oni se k nám díky těm nepokojům stěhují???? to je v prdeli.....Prostě rychleji myslím, nežli čtu..... To video je úsměvné, pejsek dělá tzv.: REVír- to je povel z výcviku, kdy musí na pokyn rukou / je tam vidět/ prohledávat terén do stran střídavě do vzdálenosti asi 50ti??? metrů. /Nechci být za chytrou/ Je na něm vidět radost z pohybu, to je nesporné. Díky.

Obrázek uživatele Maruš

Skákal pes přes oves

Jak se pejsek umí radovat z pohybu.Tak moc mi chybí Endy.Myslím na něho každý den.našla jsem to video na Facebooku.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Maruš

Ahojky všichni.

Pro pána Ukrajinci jsou tady.A jaké pěkné baby.No to se zase povedlo naší milé sestře z Ústí.Ta když se do něčeho pustí.tak to sedne.Zdravím všechny.zrovna jsem se dívala na Nova Cinema na moc smutný film.Děda odešel nahoru,dívat se na své oblíbené pořady.Nerad se dívá na filmy ,kde někdo příjde o život.A já na to čučím a brečím a sotva otevřu Ss,tak jsem z toho všeho smutná .Moc je mi to líto Poletuško naše milá,ale život je někdy krutý a je škoda,že nemoc takto pokračuje.Dokud jsme zdraví,no zdraví,to nemůžu říct,ale dokud nic nebolí,tak se dovedeme radovat a těšit se na každý nový den,copak nám přinese.Ale nemocný má jenom jedno přání.Být znovu zdravý a fit.Když jsem byla naposledy u lékaře a dal mi prášky od kyseliny močové a zjistil cukr,tak jsem mu řekla,že těch prášků mi nějak přibývá,jako ty roky.A on mi odpověděl,že mě to nechtěl tak naplno říct,ale že je to tak.Tak jak řekla Halina ve své knize.Díky za každé nové ráno.Ty se Poletuško drž a poslechni rady Haničky.Lépe bych to nenapsala.Jseme s Tebou a moc na Tebe myslíme.Myslím,že jsme dobrá parta a držíme při sobě v dobách dobrých i těch zlých.

Všem kámoškám přeji štěstíčko ♥.

Obrázek uživatele Belinda

Poletuško

Při čtení Tvých řádků, kde výstižně popisuješ v jakém stresu nyní musíš fungovat, se před Tebou skláním. Musíš mít v sobě opravdu hodně síly, že se dokážeš ovládat a nedáváš najevo svoje zoufalství. Čas vše vyřeší, jen nikdo neví, jak dlouho to bude trvat. Pak by se ale mohlo stát, že náhlá změna, dá se říci úleva, způsobí psychické problémy Tobě. Proto se zamysli nad moudrými slovy naší Hanči, mysli na SEBE!!!! Snaž se nebýt stále myšlenkami u tohoto manželova stavu, dělej si malé radosti. Máš kolem sebe krásnou přírodu, čtyřnohého kamaráda a hlavně skvělou rodinu. / tu Rebeku ber často ven, i přes její odmítání, také to potřebuje, neboť vše dobře vnímá, nechápe ale, co se s pánečkem děje/. Také musím napsat - ono se to dobře radí... I já na Tebe myslím a budu li moci, budu Ti jakkoliv nápomocná.

Dnes je:
Čtvrtek 24. 04. 2014

Svátek má:
Jiří

Blahopřejeme!Poslední komentáře v diskuzích

Veršování, rýmovačky, veršovaný pokec

Jaká to chatrná tělesná schránka. Hele vždyť je to stará indiánka. Říkají jí Rudý kvítek, ale je ...

Ráda si popovídám

Hani moc pěkné video a výlet do Skořice.Hezká příroda kolem, ale ta je krásná,kam se jen podíváš.Zvl ...

Veršování, rýmovačky, veršovaný pokec

Proklínala li jsem kdys zrcadlo, co mne to blázna popadlo, při pohledu na tuto kostřičku, brala b ...

Ráda si popovídám

Setkání s dětmi a vnoučaty nás potěší,ale i unaví.My se setkali u dcery, měla starost s vařením ona, ...

Ráda si popovídám

Zdravím a zavzpomínám na Velikonoce. Ve čtvrtek večer dorazili z Blavy, pak dojel Tomáš. Tak jsme po ...

Poslední komentáře v blozích

S elektrokolem lze začít v každém věku

Kola jsou podle popisu ty nejlepší, nejkvalitnější.Touužím po něm celej život a to mi bude za nějaký ...

Už jsem opět zde ...... navrácen z poutí ?

Tož já nevím,jak se předělat ...... to jsme se ve škole neučily  ??a je to škoda,že ? nebo ne&# ...

Už jsem opět zde ...... navrácen z poutí ?

  ...

Kdo je právě online

Momentálně je online 0 users a 8 hostů.

Partneři
Světa
seniorů

Oficiální partner Světa seniorů: PlusDesign.cz Oficiální partner Světa seniorů: Bankovní technika Oficiální partner Světa seniorů: Point S - Evropská síť profesionálních pneuservisů

Souhrnné RSS: Aktuální články | Nové zprávy | O čem diskutujeme | O čem píšeme?

| | Mapa webu

© 2007 PLUS DESIGN & MARKETING s. r. o. | O provozovateli | Reklama na našem webu | Partneři | Nápověda | Používáme náhledy Thumbshots

Plus-Design